Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki pług obrotowy do zetora 5011

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leleko16

leleko16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 01:14

Witam 

Jestem nowy na forum, prowadzę gospodarstwo od niecałych 4 miesięcy sam po śmierci ojca :( szukałem w necie trochę ale dobrej odpowiedzi  nie znalazłem. Mam zetora 5011 na kołach z tyłu 16,9 na 30 w pługu 3 skibowym przerobionym  z pługofrezarki 3 daje sobie radę na ziemiach klasy 2 max 3 i trochę piachu, robotę robię zawsze na 2 biegu bo jest ja szybki na 3 biegu. Chciałem was się poradzić żebyście mi do niego doradzili jakieś pługi obrotowe bo z tymi się męczę. Wolałem robić ciągnikiem pożyczonym od szwagra i z pługiem obrotowym niż zetorem. Ale teraz nie będę mógł już pożyczyć. może coś mi doradzicie? proszę o wyrozumiałość :) 

jeśli w złym wątku napisałem to przepraszam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki pług obrotowy do zetora 5011 Dzisiaj, 23:48
  •  

#2 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 08:24

jaki pług obrotowy do zetora 5011 Z 3 skibowym obracanym raczej będziesz zarzynał tego zetora. Z obrotowych polecił bym Ci 2 skibowy bomet sąsiad taki ma orze zetorem 4911 http://www.bomet.pl/..._tekst-137.html
Jeśli poszukasz znajdziesz takie pługi używane za jakieś 2 tysiące oczywiście innej firmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share beny88

beny88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:10

Zależy jakie masz ziemie i jak głęboko orzesz, 5011 jest dosyć lekki, masz jakiś balast na przodzie ? Koła też masz duże :) więc jest trochę szybszy a słabszy. Dlatego pług powinien być stosunkowo lekki raczej ciężko będzie znaleźć coś innego jak ścinane wieżyczki, a jest to trochę upierdliwe ale lepsze jak sztywny zagon :). Obrót pewno byś chciał hydrauliczny może lemken opal 90 2+1, ten bomet też nie najgorszy  jak będzie ciężko to sobie skręcisz szerokość . U mnie do dobrej orki 3x35 trzeba tych 60km, c360 tez jedzie ale jednak płycej. Jak nie przerażają Ciebie ceny części do zagranicznych to szukałbym lemkena  kvernelanda lub overuma. W tym roku przesiadłem się z 3skib zagona na 4 obrotówkę Ibisa xxl i z 7211 do 12245, większość miałem już zaorane zrobiłem nim z 2ha i nigdy więcej polskiego :), nowe lemiesze dłuta odkładnie wyregulować to masakra, ściera się szybko jak starczy na 40 ha to będzie dobrze