sabinkama21

Rolnicy mogą liczyć na wyższy zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

pytanie czy będzie zmiana wniosków o zwrot akcyzy ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

dobre i to ale powinni zwiększyć limit dla gospodarstw hodujacych bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Powinni dac wiecej dla osob majacych produkcje zwierzeca zwlaszcza bydło bo do bydła zużycie paliwa tu jest jeszcze raz takie albo wieksze. Dodatkowy przelicznik na ilosc sztuk i git.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tak ale zwrot jest do 1 ha a do bydła jest też dopłata.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Do jednego ha tez jest doplata a do produkcji zwrotu niema


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jakby zmienili te 86 litrów np na 120 to wszyscy byliby zadowoleni.

 

Co do zwiększania limitu dla mających zwierzęta, owszem idzie więcej paliwa ale zysk jest większy np z bydła ;)

A tak poważnie to jak byście opisali w rozporządzeniu wyliczanie takiego zwrotu akcyzy?

Tak żeby nie było gorzej niż jest, tak żeby nie trzeba było czekać dłużej na pieniążki?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Najlepszym rozwiazaniem było by paliwo rolnicze tak jak we francji, rolnicze paliwo barwione na czerwono ale nie jak u nas opalówka tylko dobra ropa po np. Po cenie 20.procent nizszej od zwyklego oleju i wszyscy zadowoleni i nie bylo by stękana i czekania na zwrot. Paliwo rolnicze przeznazone tylko do maszyn, napewno zaraz by co drugi samochod na tym tez jezdzil ale troche by pogonili to by przestali jak na opale.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

dobre i to ale powinni zwiększyć limit dla gospodarstw hodujacych bydło

Nie zgadzam się.Zwrot powinien być równy dla wszystkich a tak ogólnie to paliwo rolnicze było by najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Równy  nie powinien być  bo  przy samej produkcji roślinnej   podnieść do 95 litrów   A  do produkcji  Bydła   dać  po 20 litrów  do sztuki.  Bo  przy produkcji zwierzęcej   idzie paliwa  ogrom  przy sporządzaniu kiszonek  sianokiszonki prasowaniu słomy  codziennej obsługi  Obory. 

 

Wie  ktoś  może  jak to jest  rozwiązane na zachodzie  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Najlepszym rozwiazaniem było by paliwo rolnicze tak jak we francji, rolnicze paliwo barwione na czerwono ale nie jak u nas opalówka tylko dobra ropa po np. Po cenie 20.procent nizszej od zwyklego oleju i wszyscy zadowoleni i nie bylo by stękana i czekania na zwrot. Paliwo rolnicze przeznazone tylko do maszyn, napewno zaraz by co drugi samochod na tym tez jezdzil ale troche by pogonili to by przestali jak na opale.

Nie tylko we Francji tak jest.

Rolnicze tańsze i dostępne nawet na stacji ale zatankowanie nim samochodów i bycie złapanym przez odpowiednik naszego ITD to surowa kara. Wszystko w temacie a nie zwiększanie limitu np hodowcom krów ale kaczek już nie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178

Ostatnio jak tankowałem na Łotwie to na stacjach jest paliwo w 2 cenach ON.  Paliwo rolnicze jest tam ok 30% tańsze niż normalny ON. I jak rozmawiałem z pracownikiem stacji to mówił że jak by złapali że tankuje ciężarówke tym paliwem to jemu zabierają koncesję i duża kara dla niego i dla mnie tez kara z grubej rury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Musicie z usługami liczyć, ja mam limit 1200 a zużywam 600-650l, albo macie traktory na wyrost że niepotrzebne konie trzeba karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W gospodarstaie lecznym zuzycie paliwa jest duzo wieksze niz przy produkcji rolniczej


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

do  sztuki  bydła  to  tylko  papierologii  więcej ,  jak  to  rozliczyć  rocznie  te  sztuki? nie  daj  boże  takich  pomysłów 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

paliwo rolnicze i tyle w temacie bo jeden zuzywa więcej inny mniej. po uja latać z wnioskami i wszyscy byli by zadowoleni po za skarbem państwa bo to dla nich mniej korzystne rozwiązanie bo tak od górnie wiedzą ile to ich kosztuje.po za tym panowie nie wiem jak teraz ale dawny podatek drogowy zpstał wliczony w cenę paliwa i co ? orząc budujemy drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Dla mnie to nie byłby dobry pomysł z paliwem rolniczym, bo tak mam do traktora i do samochodu na cały rok, a tak samochód spali tyle co 2 traktory i wyszło by drożej. A jadąc na pola z gnojem nie niszczysz dróg? Myślę że bardziej drogi od sprzętu rolniczego niszczą bardziej jak osobówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

100 ltrów na 1ha i 1zł do litra i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Musicie z usługami liczyć, ja mam limit 1200 a zużywam 600-650l, albo macie traktory na wyrost że niepotrzebne konie trzeba karmić.

Widac stać Cię na usługi ale niestety nie kazdy ma tak dobrze. Za usługe musisz zaplacic ale zwrotu nie dostaniesz i tak co prawda grosze ale oddajesz panstwu które, Ci się należa a u mnie ten zwrot to jedna trecia od tego co zużywam.

Jak by bylo paliwo rolnicze to by nie bylo problemu zuzywasz tyle i koniec brak roboty z papierkami. Do samochodu normalne a nie jak w twoim przypadku jeszcze tylek sobie wieziesz i zwrot chcesz.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

mi na usługach nikt nie robi, mam wszystki sprzęt. Miałem na myśli że Wy robicie usługi i temu mało limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mowie o samym zgromadzeniu pokarmu dla bydla i obrobce ziemi. Uslug nie licze bo to paliwo wliczone w cene albo klient tankuje jak wiecej.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

600L??? Co to jest dobre 2 dni kombajnowania


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja gnoju nie wożę .a jak by przyszlo podatek drogowy zapłacić .mi limitu wystarcza a gorzej maja ci co krówki mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj