sabinkama21

Rolnicy mogą liczyć na wyższy zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mnie boli ?

mnie nie pszeszkadza ze ktos bierze dopłaty i nic robi, to jego ziemia i niech robi co chce....

poprostu mam gdzies dzierzawy i nie bede komus pola uprawiał, inwestował w nie, niech mu brzózki rosna jak nie chce robic...

to ciebie boli bo chcesz wprowadzac paliwo rolnicze zamiast np. wyzszej dopłaty jpo

 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie  wasze  pomysły,  to tylko pieprzenie  w  bambus  , a i  tak  będzie  tak  jak  było . :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Panowie wasze pomysły, to tylko pieprzenie w bambus , a i tak będzie tak jak było . :P

100% racji :P

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Koledzy Piszecie paliwo rolnicze i kary za jazdę samochodem a samochód nie w celach rolniczych?

 

Znajomy niedawno zezłomował takie autko które jeździło na opałówce a w korku był ON po prostu 2 korki i w oryginał wspawana tuleja do ON.

tia.

Tylko jak przepompują to coś mało tego paliwa w zbiorniku jest i zaczyna się szukanie ;)

 

Nie ma sensu  zwiększać  do 120 czy 150 litrów  dla wszystkich  bo  kto  uprawia  same  zboża  to zmieści  się  w tych  86 litrach. Zwiększyć  powinni  dla Producentów  bydła i warzyw.  Do  sztuki  najlepsze  i  najbardziej  sprawiedliwe  rozwiązanie. Bo nie może być  tak że ten co  ma 3 sztuki dostanie  takie samo  jak ten co ma sztuk  60.

Zrobili  by  dodatkową  płatność  do  Paliwa  przy wniosku o dopłaty  dla producentów  bydła  i  warzyw  i  po sprawie  dla bydła  30zł/szt  dla producentów  warzyw  po 100zł/ha  i było  by sprawiedliwie i sensownie  bez  zbędnej  papirologi.  

 

Osobiście wolałbym zwiększyć dla wszystkich.

 

A dodatkowa płatność dla wybranych skończy się tym że grupa wybranych będzie się powiększać z czasem.

Czekajcie mówie dodatkowa dopłata do JPO, to teraz jest tak obrabiam jakieś 20ha ziemi na gębe których ziemia jest miastowych oni doplaty biorą i teraz dla nich jeszcze wieksza dopłata będzie? bo se ciągnik na siebie u kogoś jakiś zarejestrują, śmieszne dla mnie

 

Tak samo jak z suszą było ja hoduje ja robie, a tu patrze w kolejce razem ze mną stoją i moi miastowi gospodarze........

 

No bo tak najlepiej, dac ziemię na gębę w dzierżawę czyli komuś kto prawie za parobka będzie robił a samemu zapłacić podatek rolny, wziąć max dopłat oraz zwrot akcyzy do ON którym tankuje się osobówkę swoją i np żonki.

Lepszego interesu nie ma ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazzah    0

Kiedyś w banku spółdzielczym odbierało się bony na paliwo. Jakoś potrafili obliczyć zużycie na ha i żadne papierki nie były potrzebne. A teraz zbieraj faktury i lataj z nimi. Znając życie nigdy nie wymyślą metody, która każdemu będzie się podobać, ale mogliby podwyższyć kwotę zwrotu i ułatwić całą procedurę.

Edytowano przez wazzah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ale bony realizowałeś nie na każdej stacji tylko na określonych (u mnie obie chrzciły paliwo).

 

A latanie z fakturami? Proszę Cię, dostaję e-fakturę, idzie do księgowej i do akcyzy. Wypełnić wniosek i zanieść go przy okazji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazzah    0

Nie chodziło mi, że ciężko jest złożyć wniosek. Ale samo ubieganie się jest moim zdaniem dziwne. Powinno być przydzielone do ha czy w jakikolwiek inny sposób, a nie, że wnioskuj, fakturuj, bo nie dostaniesz. A jeśli chodzi o podwyżkę... Parę groszy podniosą, a wielkie halo przy tym, jak by 2 zł dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj