Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciągnika do powyżej 300KM

99 odpowiedzi na ten temat

#41 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 18:33

Zakup ciągnika do powyżej 300KM weź na testy te co byś chciał kupić i wtedy porównasz bo te różnice w momencie jakieś duże

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciągnika do powyżej 300KM Dzisiaj, 19:35
  •  

#42 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 19:36

Zakup ciągnika do powyżej 300KM Tutaj odgrywa rolę pojemność silnika 8.7l w case robi swoje.

Jutro jadę do Oławy oglądnąć new hollanda t8 420 pełna opcja demo i 100 godzin na silniku.

Nie mam jak brać na testy, ceny na te ciągniki są chwilowe ostatnie sztuki z tego rocznika wszystko jest wyprzedane lub brak zamówień na tak duże ciągniki.

Decyzja o zakupie padnie jeszcze w tym roku pewnie. Ceny ciągników z nowych cenników to różnica 70tyś zł.

Edytowany przez Podpucha, 03 grudzień 2015 - 19:42.

#43 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 19:41

a jak po oglądaniu poprzednich? Który wypada najlepiej itd.?

#44 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 20:18

Zakup ciągnika do powyżej 300KM a co będziesz nim ciagac że poj. silnika odgrywa tu tak dużą rolę.

#45 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 21:03

Nie no bez jaj. Odrzucasz JD a interesujesz się NH. NH do ciężkiej roboty się NIE NADAJE. T7050 w trzy lata trzy poważne awarie w przeniesieniu napędu. Jak budżetowy ciągnik to Magnum. Jak bezkompromisowy to JD. Jak przegubowiec to Case. Chcesz kupić coś dobrego czy coś na siłe?

#46 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 21:05

Ciekawe ile John by kosztował porównywalny z tymi co podpucha porównuje?

#47 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 21:36

Zakup ciągnika do powyżej 300KM on sam chyba nie wie co chce chyba tylko pojemność się liczy

#48 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 21:59

Byłem też dzisiaj u dealera JD

8320r cena 680tyś netto bez przedniego podnośnika ze skrzynia e23 czyli bez szybkiego rewersu.

8345r cena 710tyś też na e23

Jazda takim ciągnikiem to tragedia już znacznie lepiej wypada Power Shift ktory mam w MF 8280

Jak dla mnie odpada i jakby miał już byc to tylko z tą skrzynią Auto Power.

on sam chyba nie wie co chce chyba tylko pojemność się liczy

Jak narazie oglądam i sprawdzam jak chodzą dane skrzynie. Jazda takimi ciągnikami i promienie skrętu. Sasiad jest serwisantem w NH i bardzo dobrym znajomym i powiedział mi co gryzie NH i jakie były naczęstrze awarie, powiedział że jak narazie Auto Comand w NH odnotował jedna awarie gdzieś w Płocku co zostało naprawione gwarancyjne od poczatku istnienia tej skrzyni.

Case Magnum 340 CVT to jest to samo co t8 410, poza tym że różnia sie troche w rozmieszczeniu chłodnic bo jest maska wysunieta bardziej do przodu i lepiej jest to porozkładane niema żadnej róznicy w jakości budowy mostów, zwolnic, skrzynia jest identyczna silnik jest identyczny FTP Cursor 9. Mechanicznie te ciągniki są identyczne.

Dla porównania umówiłem sie na jutro w Oławie u Osadkowskiego na jazdę T8 420 pełna opcja z prowadzeniem GPS a w poniedziałek jade do AgroCentrum usiąść w Magnumie zobaczę czy jest jakaś zauważalna różnica w działaniu skrzyni i silnika.

Nie no bez jaj. Odrzucasz JD a interesujesz się NH. NH do ciężkiej roboty się NIE NADAJE. T7050 w trzy lata trzy poważne awarie w przeniesieniu napędu. Jak budżetowy ciągnik to Magnum. Jak bezkompromisowy to JD. Jak przegubowiec to Case. Chcesz kupić coś dobrego czy coś na siłe?

Są serie awaryjne jeśli to ta wersja tego NH z 18 do przodu i 6 do tyłu o nazwie Power Comand to kolega serwisant mowił że maja problem z ta serią ciągników i jak już mówiłem Auto Comand jak do tej pory okazała sie niezawodna.

Nie kupuję na siłę i dlatego nie dam za ciągnik ponad 200tyś wiecej przez to że na masce jest jakis jeleń. Cena katalogowa nowego Magnuma 340 CVT na rok 2016 to 820tyś a mam szanse kupić ten ciągnik za 480tyś, mam jeszcze troche czasu do podjęcia decyzji wiec pytam tam gdzie moge i o to co mogę.

Edytowany przez Podpucha, 03 grudzień 2015 - 22:04.

#49 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 21:59

Zakup ciągnika do powyżej 300KM a może class ?

#50 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:10

a może class ?

Class to jest delikatniejszy sprzęt z częstymi dolegliwościami elektroniki, najczęsciej siadaja elektrozawory hydrauliki sasiad ma dwa Axiony 810 te do 180 koni jeśli sie nie myle. Kombajny jak najbardziej ale ciągniki tej firmy to nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share 1kejsi1

1kejsi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:14

Zakup ciągnika do powyżej 300KM Tak tylko dla sprecyzowania to odpowiednikiem Magnuma 340 jest NH T8.390. A ten co będziesz oglądał ma 370 kucy.
Skrzynia w 8 to UltraCommand albo AC

#52 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:21

Tak tylko dla sprecyzowania to odpowiednikiem Magnuma 340 jest NH T8.390. A ten co będziesz oglądał ma 370 kucy.
Skrzynia w 8 to UltraCommand albo AC

Moc znamionowa Case 340 to 340 koni a t8 410 dopiero ma 340 koni mocy znamionowej. Mnie interesuje tylko i wyłącznie Auto Comand.

Tak samo MF 8737 ma 370 koni mocy znamionowej a 400 koni mocy maksymalnej osiaganej tylko i wyłacznie na WOM i podczas transportu.

Edytowany przez Podpucha, 03 grudzień 2015 - 22:24.

#53 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:22

Zakup ciągnika do powyżej 300KM to wszystko jasne czemu df ma mniejszy moment

#54 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:23

to wszystko jasne czemu df ma mniejszy moment

dlaczego ?

#55 Share 1kejsi1

1kejsi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 22:28

Zakup ciągnika do powyżej 300KM W starym oznaczeniu jeszcze to T8,390 ma 340 ale to tylko oznaczenia :)

#56 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 03 grudzień 2015 - 23:52

podpucha -  a ty jeździłeś na skrzyni e23 - czy to gdzieś na forum przeczytałeś i co rozumiesz przez brak szybkiego rewresu? 

#57 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 01:14

Tak tak nowy case jako super maszyna dobre sobie. Stare case np 72xx i 71xx to były maszyny na niesamowitym poziomie jesli chodzi o trwałosc i niezawodnosc a teraz te nowe sa tylko na sztuke klepane. Słowa kolegi który pracował wpierw w serwisie john  deere, pozniej w case i nh i stwierdził ze w john deere zeby jest jakość na srednim poziomie a w nh jest cena, a pozniej zaczyna sie rola serwisu hahaha

Kolego extrabyk wedle twoich standartów to np  case z silnikami cummins sa tez parszywymi składakami bo case raczej nie jest włascicielem fabryki silników cummins wiec tez partaczyli składaki, oczywiscie teraz mają fpt wiec wszystko koncernowe

Nie mam co z Tobą dyskutować bo widzę,że wiesz co piszesz a stare serie Magnum czyli 71xx i 72xx to rzeczywiście prawdziwa legenda B) i już nikt takich ciągników nie produkuje bo o tym co, z czego i gdzie się produkuje decydują księgowi firm i rady nadzorcze koncernów a nie tak jak kiedyś spadkobiercy twórców marek. Case powstało z połączenia takich marek jak Case, International Harvester, White, MCormick, Steiger i pewnie paru innych wchłoniętych z biegiem lat. Chyba od samego początku jak tylko silniki Diesla wyparły na dobre silniki benzynowe marce Case towarzyszył z wielkim powodzeniem Cummins. Teraz z racji należenia do koncernu CNH i pewnie konieczności dostosowywania się do coraz to bardziej absurdalnych norm jadą na konstrukcjach Fiata ale te akurat też nie są złe no i oszczędniejsze w spalaniu. Coś za coś.

Nie napisałem,że składaki to zło. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma już firm robiących coś w 100% tylko i wyłącznie ze swoich komponentów. Chodziło mi bardziej o to, że wielu ludzi zachwyca się Fendtem nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego,że "klocki" do tego "Lego" przyjeżdżają z całego świata i tak jak w przypadku innych marek składane w całość oraz sprzedawane pod jedną marką.

#58 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 06:15

Nie mam co z Tobą dyskutować bo widzę,że wiesz co piszesz a stare serie Magnum czyli 71xx i 72xx to rzeczywiście prawdziwa legenda B) i już nikt takich ciągników nie produkuje bo o tym co, z czego i gdzie się produkuje decydują księgowi firm i rady nadzorcze koncernów a nie tak jak kiedyś spadkobiercy twórców marek. Case powstało z połączenia takich marek jak Case, International Harvester, White, MCormick, Steiger i pewnie paru innych wchłoniętych z biegiem lat. Chyba od samego początku jak tylko silniki Diesla wyparły na dobre silniki benzynowe marce Case towarzyszył z wielkim powodzeniem Cummins. Teraz z racji należenia do koncernu CNH i pewnie konieczności dostosowywania się do coraz to bardziej absurdalnych norm jadą na konstrukcjach Fiata ale te akurat też nie są złe no i oszczędniejsze w spalaniu. Coś za coś.
Nie napisałem,że składaki to zło. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma już firm robiących coś w 100% tylko i wyłącznie ze swoich komponentów. Chodziło mi bardziej o to, że wielu ludzi zachwyca się Fendtem nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego,że "klocki" do tego "Lego" przyjeżdżają z całego świata i tak jak w przypadku innych marek składane w całość oraz sprzedawane pod jedną marką.

Jakby nie było traktorem roku został Case magnum gdzie nominowane były i Challenger, Fendt 939, Deutz, Class i JD.

#59 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 06:37

Nie kupuję na siłę i dlatego nie dam za ciągnik ponad 200tyś wiecej przez to że na masce jest jakis jeleń. Cena katalogowa nowego Magnuma 340 CVT na rok 2016 to 820tyś a mam szanse kupić ten ciągnik za 480tyś, mam jeszcze troche czasu do podjęcia decyzji wiec pytam tam gdzie moge i o to co mogę.

Też kiedyś tak myślałem i wyszło jak wyszło...

Nie wiem jak skrzynia e23, ja mam na powershifcie i kultura pracy, zmiany przełożeń jest o niebo lepsze od PC z NH. Nie napisałem też, że skrzynia w NH nie wytrzymuje. Przeniesienie napędu to też mosty.

Akurat co do silników w NH nic nie mam.

Spalanie w JD to mit.

Po co Ci szybki rewers? Ciągniki tej mocy mają na polu jechać do przodu i ciągnąć. To nie sprzęt do zabawy na uwrociach. Maszyna do góry szybki nawrot  i z powrotem. Będziesz się bawił, to ani wydajności i spalanie zaraz podskoczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 06:42

Zakup ciągnika do powyżej 300KM bo df 9340 jest słabszy od case 340 to i moment ma mniejszy.