Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciągnika do powyżej 300KM

99 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 23:10

Witam.

Stoje przed zakupem ciągnika o mocy powyżej 300KM, chciałbym się poradzić uzytkowników takich ciągników na temat ich awaryjności i modeli skrzyń biegów z jakimi obcują.

Moje ciągniki ktore posiadam to Massey Ferguson 8280 skrzynia power shift (8tyś mth), Fendt 926 Vario z 2000 roku (13tyś mth), Fendt 716 Vario z 2001 roku (7600 mth).

Zadania dla tego ciągnika to orka, gruber Farmet Triolent TX470 PS, siew Vaderstad Rapid 600S i być może transport naczepa z tira plus wózek Mario II.

Pracować bedzie na naszym gospodarstwie plus usługi wiec nie mozna określić areału dokładnie.

Nie interesują mnie ciagniki marki John Deere.

Oferty jakie otrzymałem do tej pory to:

Fendt 936 z 2014 roku fabrycznie nowy za 780tyś

Massey Ferguson 8737 najnowszy model za 600tyś

Case Magnum 340 CVT Demo 20mth za 480tyś

Co waszym zdaniem było by najlepszym wyborem?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciągnika do powyżej 300KM Dzisiaj, 07:37
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 23:30

Magnum to Magnum i przy nim to te wszystkie wymienione przez Ciebie wyglądają jak zabawki :)

#3 Share MrDawido

MrDawido

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 23:55

Zakup ciągnika do powyżej 300KM popieram przedmowce wyżej magnum to potezna maszyna której gabaryty mówią same za siebie :D

#4 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 00:11

Uważam,że może i Fendt robi przyzwoite ciągniki ale są też jednak przereklamowane, zdecydowanie za drogie i jak dla mnie najgorsza cecha...są niemieckie...

Do ciężkiej roboty w polu na dużych areałach tylko Magnum. Duży, ciężki i z dobrze rozłożoną masą...w tym ciągniku przednia oś naprawdę pracuje a nie jest tylko pomocniczym bajerem jak w starych MTZ. Mam kilku znajomych,którzy mają Fendty 160 do ponad 200 KM i miałem parę razy okazję się przekonać, że jak te ciągniki nie mają na przednim TUZie min. 1 tony to mój stary FiatAgri 140-90 (140 KM.) może ciągnąć takiego Fendta jak pies starą kołdrę po podwórku. Może nowa seria Fendta 1000 może konkurować z ciągnikami Magnum ale podejrzewam,że za cenę takiego Fendta kupisz 3 Magnumy !

#5 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 07:23

Zakup ciągnika do powyżej 300KM @up masz za***iste argumenty .a case tylko ceną może pobić fendta i awaryjnoscią bo legendarna wieczność magnuma skończyła się wraz ze starą wersją magnuma.

#6 Share mlodzian4

mlodzian4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 08:09

Zakup ciągnika do powyżej 300KM dlaczego odrzucasz na samym pocztku john deere

#7 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 02 grudzień 2015 - 08:30

Zakup ciągnika do powyżej 300KM starsze John deere np.8530 i te trochę starsze to są ładne krążowniki z przodu znacznie cięższy jak fendt.Fendt strasznie drogi,magnum też dobry.Czemu na początku wymieniles fendta 716 ? On ma jakieś 150 km wzwyż chyba że chcesz dwa :)

#8 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 09:41

Zakup ciągnika do powyżej 300KM Funda 716 mam tak jak MF 8280 i 926.

Celuje w nowy ciągnik lub jak w przypadku Case Demo.

Co do JD to jest to dobre żelazo ale jak na nim pracuje więcej jak dwóch kierowców. Choć w sąsiedztwie jest i 8r i 7r i dość często widzą serwis począwszy od zatkanych filtrów cząstek stałych po czujniki, nie ma w dzisiejszych czasach ciągnika idealnego.

Koło mnie pracują głównie JD w kombinacje rolnym Kietrz i Case w TopFarms ani jedni ani drudzy nie narzekają jak ma się zepsuć to się zepsuje. Teraz TopFarms kupił dwa quadratracki i nie mają zamiaru iść w JD. Więc Case nie wydaje się też taki zły.
Jestem właśnie w drodze do MF 8737 jazda próbna i negocjacje cenowe. W poniedziałek Case.

Co do JD zapomniałem dodać że szukam ciągnika co jest funkcjonalny chociaż w połowie jak Fendt tzn joystick powinien mieć jak dla mnie przynajmniej jednego złącze hydrauliczne, pompę i aktywację funkcji zaprogramowany na uwrociach.

#9 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 02 grudzień 2015 - 10:46

Zakup ciągnika do powyżej 300KM challenger na gąsienicach super sprawa szczegolnie jak masz górzysty teren

#10 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 12:00

Czemu na początku wymieniles fendta 716 ? On ma jakieś 150 km wzwyż chyba że chcesz dwa :)

Ja widzę fendta 936 :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 13:22

Masz kase bierz Fendta, nie masz kasy bierz Magnuma.

Massey w ciągniku to jak skoda w autach - prosto, biednie i NIE KOMFORTOWO - nic ten ciągnik nie oferuje za tą kase - po prostu  korbanki zdzierają.

JD ma automatykę na uwrociach i to najlepiej połączoną z iPro i Auto Trackiem - przejrzyście i intuicyjnie.

#12 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 14:07

Zakup ciągnika do powyżej 300KM Jestem po jeździe MF 8737 i jego funkcjonalność jest identyczna jak w fendzie te same funkcje, ta sama skrzynia biegów silnik sizu 8.4l, bardzo wygodna jazda tylko podałem gazu lub jak w Fendt z podłokoetnika bez gazu

#13 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:14

Ja widzę fendta 936 :blink:

Mój błąd napisał to w tym jakie ciągniki posiada :) Przepraszam za niedopatrzenie 

#14 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 16:05

Co do Case sasiad zakupił 2 sztuki Case Magnum 340 i ma ciagle z nimi problemy Maja po 600-800 Mth i w jednym juz naprawiali skrzynie nie chodzi przednia amortyzacjia 2 razy urwał sie dolny zaczep i co do mocy Są jakies słabe ciagnie 7 skib z wałem i ma co robić .Cena jest bardzo dobra ale na Moje poszli na Masówke i jakosc wykończenia jest słaba .

#15 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 16:17

Fendt tak jak piszesz ma ten sam silnik i układ napędowy co MF (W końcu to ten sam koncern) a to jak się nimi prauje to kwestia indywidualna,jeśli praca obydwoma jest dla ciebie taka sama to bierz ten który jest tańszy bo w trwałości na pewno nie będzie znaczących różnic.

Jeszcze możesz brać pod uwagę Valtrę serii S,silniki ma te same co MF i Fendt a jak jest ze skrzynią to nie wiem ale bardzo możliwe że taką samą bo Valtra też należy do AGCO.

Z serią S nie miałem doczynienia ale mniejsze modele sprawują się bardzo dobrze tylko mają panel z przyciskami i pokrętłami umieszczony w bardzo niewygodnym miejscu.

Jedynie przekładnia Direct im nie wyszła bo nie ma dobrego uciągu ale w serii S jest inna bezstopniówka.

#16 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 16:37

Jestem po jeździe MF 8737 i jego funkcjonalność jest identyczna jak w fendzie te same funkcje, ta sama skrzynia biegów silnik sizu 8.4l, bardzo wygodna jazda tylko podałem gazu lub jak w Fendt z podłokoetnika bez gazu

Skoro wszystko to samo to skąd różnica w cenie...?

W Fendcie nie ma Sisu jak w MF, a SISU to porażka.

#17 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 grudzień 2015 - 16:57

massey 8737- moim zdaniem bardzo dobra maszyna - co do uciagu idzie lepiej niz fendt, funkcjonalnosc czyli, dzoj i sekwencjonowanie na uwrociach zdecydowanie gorsze niz w fendcie, ale cos za cos, wykonanie na  nizszym poziomie od fendta ale na o wiele wyzszym niz case magnum. Skrzynia vario lepiej współpracuje z silnikiem sisu niz z silnikiem deutza w fendcie bo  sisu przynajmniej ma konkretną pojemność i moment obrotowy

Valtra serii S - technicznie ten sam ciagnik co Massey 8700-  produkowany w tej samej fabryce Beauvais- byłem widziałem to wiem

Case magnum i jego blizniak New hollandt T8- tylko cena moze przekonywac  w tych ciagnikach, siedzisz jak na ambonie, amortyzacja tragiczna, wykonanie na poziomie Belarusa(nie przesadzam), uciag taki sobie,  ogólnie  obelgą dla konkurencji jest nazywanie tego czegoś ciagnikiem

Fendt 900- niby klasa sama w sobie , komfort wysmienity, wykonanie na dosyc wysokim  poziomie, ale niestety trwałość juz drastycznie odstaje od ciagników z lat np 2000 do max 2005 ostatnie prawdziwe ciagniki fendt mialy silniki man i szly jak przecinak a po kilkunastu tys godzin nadal ciszyly włascicieli, a nowe fendty cechuja sie strasznie awaryjna elektroniką , silniki wysiadają bardzo czesto i skrzynia tez nie jest zbyt trwala czesto siada po 2-3 tys ha

Edytowany przez timasz, 02 grudzień 2015 - 17:06.

#18 Share Podpucha

Podpucha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 17:07

Skoro wszystko to samo to skąd różnica w cenie...?
W Fendcie nie ma Sisu jak w MF, a SISU to porażka.

Akurat się nie zgodzę silniki są znacznie lepsze niż montowane do tej pory w Fendach świadczy o tym to że w nowej serii ciągników fendt będą silniki SISU lub MAN.

Różnica w cenie to po pierwsze marka, po drugie miejsce w których są produkowane gdyż Niemcowi trzeba zapłacić za godziny przepracowane.

Ta sama sytuacja jest w Stayer i New Holland ciągniki identyczne cena o ponad 100 tyś większa bo Stayer produkowany jest w Austrii a NH w stanach.

#19 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 18:13

Zakup ciągnika do powyżej 300KM w 936 jaki jest silnik df czy man?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 19:13

Akurat się nie zgodzę silniki są znacznie lepsze niż montowane do tej pory w Fendach świadczy o tym to że w nowej serii ciągników fendt będą silniki SISU lub MAN.

Różnica w cenie to po pierwsze marka, po drugie miejsce w których są produkowane gdyż Niemcowi trzeba zapłacić za godziny przepracowane.

Ta sama sytuacja jest w Stayer i New Holland ciągniki identyczne cena o ponad 100 tyś większa bo Stayer produkowany jest w Austrii a NH w stanach.

NH w zależności od modelu jest produkowany w USA,Włoszech,Angli i nie wiem czy jeszcze jest jakiś kraj gdzie robią ciągniki.