Podpucha

Zakup ciągnika do powyżej 300KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Podpucha    0

Witam.

 

Stoje przed zakupem ciągnika o mocy powyżej 300KM, chciałbym się poradzić uzytkowników takich ciągników na temat ich awaryjności i modeli skrzyń biegów z jakimi obcują.

 

Moje ciągniki ktore posiadam to Massey Ferguson 8280 skrzynia power shift (8tyś mth), Fendt 926 Vario z 2000 roku (13tyś mth), Fendt 716 Vario z 2001 roku (7600 mth).

 

Zadania dla tego ciągnika to orka, gruber Farmet Triolent TX470 PS, siew Vaderstad Rapid 600S i być może transport naczepa z tira plus wózek Mario II.

 

Pracować bedzie na naszym gospodarstwie plus usługi wiec nie mozna określić areału dokładnie.

 

Nie interesują mnie ciagniki marki John Deere.

 

Oferty jakie otrzymałem do tej pory to:

Fendt 936 z 2014 roku fabrycznie nowy za 780tyś

Massey Ferguson 8737 najnowszy model za 600tyś

Case Magnum 340 CVT Demo 20mth za 480tyś

 

Co waszym zdaniem było by najlepszym wyborem?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Magnum to Magnum i przy nim to te wszystkie wymienione przez Ciebie wyglądają jak zabawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

popieram przedmowce wyżej magnum to potezna maszyna której gabaryty mówią same za siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Uważam,że może i Fendt robi przyzwoite ciągniki ale są też jednak przereklamowane, zdecydowanie za drogie i jak dla mnie najgorsza cecha...są niemieckie...

Do ciężkiej roboty w polu na dużych areałach tylko Magnum. Duży, ciężki i z dobrze rozłożoną masą...w tym ciągniku przednia oś naprawdę pracuje a nie jest tylko pomocniczym bajerem jak w starych MTZ. Mam kilku znajomych,którzy mają Fendty 160 do ponad 200 KM i miałem parę razy okazję się przekonać, że jak te ciągniki nie mają na przednim TUZie min. 1 tony to mój stary FiatAgri 140-90 (140 KM.) może ciągnąć takiego Fendta jak pies starą kołdrę po podwórku. Może nowa seria Fendta 1000 może konkurować z ciągnikami Magnum ale podejrzewam,że za cenę takiego Fendta kupisz 3 Magnumy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

@up masz za***iste argumenty .a case tylko ceną może pobić fendta i awaryjnoscią bo legendarna wieczność magnuma skończyła się wraz ze starą wersją magnuma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

starsze John deere np.8530 i te trochę starsze to są ładne krążowniki z przodu znacznie cięższy jak fendt.Fendt strasznie drogi,magnum też dobry.Czemu na początku wymieniles fendta 716 ? On ma jakieś 150 km wzwyż chyba że chcesz dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Funda 716 mam tak jak MF 8280 i 926.

Celuje w nowy ciągnik lub jak w przypadku Case Demo.

Co do JD to jest to dobre żelazo ale jak na nim pracuje więcej jak dwóch kierowców. Choć w sąsiedztwie jest i 8r i 7r i dość często widzą serwis począwszy od zatkanych filtrów cząstek stałych po czujniki, nie ma w dzisiejszych czasach ciągnika idealnego.

Koło mnie pracują głównie JD w kombinacje rolnym Kietrz i Case w TopFarms ani jedni ani drudzy nie narzekają jak ma się zepsuć to się zepsuje. Teraz TopFarms kupił dwa quadratracki i nie mają zamiaru iść w JD. Więc Case nie wydaje się też taki zły.
Jestem właśnie w drodze do MF 8737 jazda próbna i negocjacje cenowe. W poniedziałek Case.

Co do JD zapomniałem dodać że szukam ciągnika co jest funkcjonalny chociaż w połowie jak Fendt tzn joystick powinien mieć jak dla mnie przynajmniej jednego złącze hydrauliczne, pompę i aktywację funkcji zaprogramowany na uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czemu na początku wymieniles fendta 716 ? On ma jakieś 150 km wzwyż chyba że chcesz dwa :)

Ja widzę fendta 936 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Masz kase bierz Fendta, nie masz kasy bierz Magnuma.

Massey w ciągniku to jak skoda w autach - prosto, biednie i NIE KOMFORTOWO - nic ten ciągnik nie oferuje za tą kase - po prostu  korbanki zdzierają.

JD ma automatykę na uwrociach i to najlepiej połączoną z iPro i Auto Trackiem - przejrzyście i intuicyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Jestem po jeździe MF 8737 i jego funkcjonalność jest identyczna jak w fendzie te same funkcje, ta sama skrzynia biegów silnik sizu 8.4l, bardzo wygodna jazda tylko podałem gazu lub jak w Fendt z podłokoetnika bez gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Ja widzę fendta 936 :blink:

Mój błąd napisał to w tym jakie ciągniki posiada :) Przepraszam za niedopatrzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Co do Case sasiad zakupił 2 sztuki Case Magnum 340 i ma ciagle z nimi problemy Maja po 600-800 Mth i w jednym juz naprawiali skrzynie nie chodzi przednia amortyzacjia 2 razy urwał sie dolny zaczep i co do mocy Są jakies słabe ciagnie 7 skib z wałem i ma co robić .Cena jest bardzo dobra ale na Moje poszli na Masówke i jakosc wykończenia jest słaba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

Fendt tak jak piszesz ma ten sam silnik i układ napędowy co MF (W końcu to ten sam koncern) a to jak się nimi prauje to kwestia indywidualna,jeśli praca obydwoma jest dla ciebie taka sama to bierz ten który jest tańszy bo w trwałości na pewno nie będzie znaczących różnic.

Jeszcze możesz brać pod uwagę Valtrę serii S,silniki ma te same co MF i Fendt a jak jest ze skrzynią to nie wiem ale bardzo możliwe że taką samą bo Valtra też należy do AGCO.

Z serią S nie miałem doczynienia ale mniejsze modele sprawują się bardzo dobrze tylko mają panel z przyciskami i pokrętłami umieszczony w bardzo niewygodnym miejscu.

Jedynie przekładnia Direct im nie wyszła bo nie ma dobrego uciągu ale w serii S jest inna bezstopniówka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Jestem po jeździe MF 8737 i jego funkcjonalność jest identyczna jak w fendzie te same funkcje, ta sama skrzynia biegów silnik sizu 8.4l, bardzo wygodna jazda tylko podałem gazu lub jak w Fendt z podłokoetnika bez gazu

 

Skoro wszystko to samo to skąd różnica w cenie...?

W Fendcie nie ma Sisu jak w MF, a SISU to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

massey 8737- moim zdaniem bardzo dobra maszyna - co do uciagu idzie lepiej niz fendt, funkcjonalnosc czyli, dzoj i sekwencjonowanie na uwrociach zdecydowanie gorsze niz w fendcie, ale cos za cos, wykonanie na  nizszym poziomie od fendta ale na o wiele wyzszym niz case magnum. Skrzynia vario lepiej współpracuje z silnikiem sisu niz z silnikiem deutza w fendcie bo  sisu przynajmniej ma konkretną pojemność i moment obrotowy

Valtra serii S - technicznie ten sam ciagnik co Massey 8700-  produkowany w tej samej fabryce Beauvais- byłem widziałem to wiem

 

Case magnum i jego blizniak New hollandt T8- tylko cena moze przekonywac  w tych ciagnikach, siedzisz jak na ambonie, amortyzacja tragiczna, wykonanie na poziomie Belarusa(nie przesadzam), uciag taki sobie,  ogólnie  obelgą dla konkurencji jest nazywanie tego czegoś ciagnikiem

 

Fendt 900- niby klasa sama w sobie , komfort wysmienity, wykonanie na dosyc wysokim  poziomie, ale niestety trwałość juz drastycznie odstaje od ciagników z lat np 2000 do max 2005 ostatnie prawdziwe ciagniki fendt mialy silniki man i szly jak przecinak a po kilkunastu tys godzin nadal ciszyly włascicieli, a nowe fendty cechuja sie strasznie awaryjna elektroniką , silniki wysiadają bardzo czesto i skrzynia tez nie jest zbyt trwala czesto siada po 2-3 tys ha

 

 

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Skoro wszystko to samo to skąd różnica w cenie...?

W Fendcie nie ma Sisu jak w MF, a SISU to porażka.

Akurat się nie zgodzę silniki są znacznie lepsze niż montowane do tej pory w Fendach świadczy o tym to że w nowej serii ciągników fendt będą silniki SISU lub MAN.

 

Różnica w cenie to po pierwsze marka, po drugie miejsce w których są produkowane gdyż Niemcowi trzeba zapłacić za godziny przepracowane.

 

Ta sama sytuacja jest w Stayer i New Holland ciągniki identyczne cena o ponad 100 tyś większa bo Stayer produkowany jest w Austrii a NH w stanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Akurat się nie zgodzę silniki są znacznie lepsze niż montowane do tej pory w Fendach świadczy o tym to że w nowej serii ciągników fendt będą silniki SISU lub MAN.

 

Różnica w cenie to po pierwsze marka, po drugie miejsce w których są produkowane gdyż Niemcowi trzeba zapłacić za godziny przepracowane.

 

Ta sama sytuacja jest w Stayer i New Holland ciągniki identyczne cena o ponad 100 tyś większa bo Stayer produkowany jest w Austrii a NH w stanach.

 

NH w zależności od modelu jest produkowany w USA,Włoszech,Angli i nie wiem czy jeszcze jest jakiś kraj gdzie robią ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

w 936 jaki jest silnik df czy man?

DF nowe już mają być na MANie lub SISU. Dotychczasowe okazały się za bardzo rozkręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

timasz - Case Magnum i New Holland T8 to nie to samo, lecz całkiem co innego. Case Magnum zdecydowanie lepszy od NH T8 pod każdym względem (może oprócz osi SuperSteer w NH). Fendt sypie się tak samo jak każdy, lecz jest technologicznie do przodu i ma marke wyrobioną z ciągników jak napisałeś do 2005r.

 

podpucha - W Fendtach tylko serii 200 i 300 vario są SISU. A czemu AGCO daje do swoich ciągników najgorsze SISU...? bo SISU to ich własność, więc tną koszty pakując SISU. Jeździłem ciągnikami z silnikami SISU Case 1995CVX, Valtra T 210, i słyszałem kombajn Fendt 5275, więc wiem jak to chodzi i jaką ma moc, a właściwie nie ma mocy. Z silników MAN, Mercedes, John Deere, ew. Deutz i FiatPowerTrain reszta taniocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kejsi1    0

Case i NH to jedno i to samo a różnica jest jedynie na rozstawie osi o 20cm i oby dwa są produkowane w Stanach w jednej fabryce.

A NH miałeś może ofertę jak to cenowo wygląda?

Ogólnie jakie wyposażenie do tego std czy może jakiś GPS, mocniejsza pompa, itd?

Edytowano przez 1kejsi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

@up tu się z tobą zgodzę. a starsze 930 miały silniki man . a co do 936 w moim niedalekim sąsiedztwie sa 2 sztuki i właściciele są zadowoleni.po za tym jeden z nich ma ok.600 ha . i ma 4 nh od tsa 135 po t2.270 i 936 i jak myślicie czemu nie kupił co innego bo sam powiedział że duze nh to gówno .
mały błąd ma być t7.270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj