Skocz do zawartości

Zdjęcie

Simental mleczny

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 10:01

Simental mleczny

Witam kupiłem na wiosne jałowke simental mleczny sprowadzoną ze Słowacji była cielna kilka miesięcy i przez cały sezon była na pastwisku w bardzo dobrej kondycji .Ocieliła mi się w pażdzierniku i pojawił się problem bo pasła się na młodej bardzo dobrej trawie i dawała 9 litrów mleka na dzień co mnie powaliło .Po kilku dniach po ocieleniu zaczołem jej dawac 2kg paszy pełnoporcjowej 2kg śruty kukurydzianej (kreda , witaminy ) i raptem dawała 16 litrów na dzien ,  obecnie jest w oborze i żywienie jest takie siano i sianokiszonka do oporu do tego ta pasza i śruta ququ jak wyzej mleka 15lirów . I moje pytanie jest takie czy juz ją spisac na starty i zacielic a potem sprzedać? czy moze jednak po 2im cilęciu da tego mleka więcej ? bo moja simentalka po 1szym cielęciu dawała 16 na dzien bez wspomagaczy a na wspomagaczach 23-24 litry na dzień. Z góry dziekuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Simental mleczny Dzisiaj, 23:28
  •  

#2 Share tobi866

tobi866

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:36

Simental mleczny

a masz pewność że to sim.mleczny?  bo to może być mięsny a z mięsnego sim.mleka raczej nie będzie

#3 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 17:59

Simental mleczny

No tego własnie nie wiem czy to na 100% SM mleczny a ci co sprowadzali to mówili ze SM mleczny tylko czy im mozna wierzyc po tym co ta jałówka mleka teraz daje , no jeszcze jakby się doiła tym mlekiem do zasuszenia ale to pewno moje marzenie nie do spełnienia .

#4 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 18:58

Simental mleczny

wiadomo że z kazdą laktacja jest wiecej mleka  .... wzrost somatyczny do 5 roku życia  i wtedy max wydajnosc mam sim/ho  50/50      jest w 3 laktacji i   max 38na dzien ale w 1 laktacji miala maxc 25 łącznie dziennie   tylko że są słabo wytrwałe w mleku   teraz 100dni >30  a obecnie 150 dzien    24na dzien

#5 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 17:08

Simental mleczny

A w temacie to moglibyśćie poradzić co do tej mojej pierwiastki sm co z nia zrobic bo obecnie zacielona jest 2 mce a mleka 8l/dzień zywienie takie jak wyzej . Juz nawet postanowiłem sprzedać tylko zebym potem nie załował ze u kogoś po ocieleniu da 25l/dzień więc jesli ktoś zna się w temacie to prosze o jakieś rady .A jak ją sprzedam to mysle kupic HF/PL biało-czarna bo gosciu mówi ze ma hfki a wydajnosc srednia 6000l/rocznie bez kiszonki z ququ ale ja mysle ze to miesznce jak wyzej napisałem bo zbyt niska wydajnosc.Cena za te jałówki 6000 zł i cielić się będą za 3-4mce. Więc piszcie co myślicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 19:06

Simental mleczny

Ona Ci się raczej nie rozdoi. Moja rada: sprzedaj i nie kupuj więcej nie wiadomo czego ze Słowacji albo z Czech :-)

#7 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 19:54

Simental mleczny Mleko poniżej złotówki a jałówki po 6 tys. Kto to kupuje?! Za chwile US zacznie domniemać pranie brudnych pieniędzy bo z opłacalnością to nie wiele ma wspólnego :D

#8 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 10:24

Simental mleczny

Spoko panowie czyli sprzedać tą simentale i sie nie zastanawiać. A co o tych jałówkach myslicie ???

#9 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 12:26

Simental mleczny

ze gosciu próbuje Cie naciac. ja za 6 tysi sprzedaje kryte sexem ze stada o wydajnosci 9000

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 12:37

Simental mleczny

Ja jestem z południa Małopolski i u nas kupić cos co daje w miare mleka to sukces bo to ludzie mają taką mentalność ze krowa jak da 20l/dzień to juz super krowa a ja patrze w tych realich zeby chociaż było 30l/dzień po ocieleniu a taką u nas znalesc to jak w totka wygrać