mf25

Elektrohydraulika

Polecane posty

mf25    12

Przymierzam sie do zakupu krukowiaka 1500l/15 belka rozkladana hydraulicznie albo elektrohydraulicznie ma pracowac z mf 255 ktore zastosowanie wybrac? bo slyszalem opinie ze mf 255 z elektrohydraulika moze sobie nie dac rady bo potrzbny jest duzy wydatek pompy i moc silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Różnica  między sterowaniem  hydraulicznym,   a  elektrohydraulicznym , polega  na  tym że  w  pierwszym  rodzaju  używasz  rozdzielacza,

 a   w  drugim  sterownika  z  przyciskami ... potrzebny  wydatek  hydrauliki  jest  taki  sam ,  

 

Jesteś  pewien że potrzeba  zakładać  2  tematy, żeby  o  to  zapytać? :P

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87216-mf-255-elektrohydraulika/?view=findpost&p=1673476


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    12

@

Jarecki88 Opryskiwacz bedzie przyczepiany , nie zawieszany .

@

mariuszd93

Rozumiem o co chodzi , czyli bez problemu mozna brac elektrohydrauliczny? , a zeby przyciski dzialaly musi byc wlaczony przeplyw oleju na rozdzielaczu czy przycisk sam sobie olej ciągnie , wystarczy tylko podpiac weza ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Przycik sam sobie olej pociągnie, takiej głupoty jeszcze nie słyszałem. Wydatek hydrauliki będzie o tyle mniejszh co olej przejdzie przez dwa rozdzielacze, a nie jeden i tyle. Spokojnie możesz brać elektrohydraulikę, o ile jesteś w stanie znaleźć w ciągniki źródło zasilania 12V .


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matmati2    4

krukowiak dorzuca gotowe kable które podpinasz pod aku. i potrzebny jest obieg w hydraulice by wszystko śmigalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

I z tym ciągnikiem rozdzielacz elektrohydrauliczny będzie chodzić jak trzeba. 

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    12

@

kamciow nie chodzi mi ze przycisk pociagnie olej , tylko nie wiedzialem jak to sformulowac , chodzilo mi mniej wiecej o to ze rozkladanie,podnoszenie,stabilizacje bede zmienial przyciskami , i do kazdego zadania idzie ten sam waz hydrauliczny , nie mam jeszcze zadnego kompa w maszynie i dlatego zakladam temat bo sie nie znam zabardzo na tym

Rozumiem to chyba wezme elektrohydraulike jak mowicie ze spokojnie mf da sobie z tym rade  bo mam tylko 2 sekcje i nietrzeba bedzie przrabiac na wiecej , gniazdo 12 V posiadam .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

, chodzilo mi mniej wiecej o to ze rozkladanie,podnoszenie,stabilizacje bede zmienial przyciskami , i do kazdego zadania idzie ten sam waz hydrauliczny , nie mam jeszcze zadnego kompa w maszynie i dlatego zakladam temat bo sie nie znam zabardzo na tym

 

Kolego Ty się w ogóle na tym nie znasz! Zacznijmy od tego że w obu przypadkach jest rozdzielacz na opryskiwaczu który jest zasilany z ciągnika dwoma wężami (zasilanie i powrót) Z rozdzielacza dopiero idą węże na poszczególne funkcje (siłowniki).

Teraz najważniejsze, tym rozdzielaczem (na opryskiwaczu) można sterować na dwa sposoby; po przez linki (w ciągniku mamy gałki) lub przez elektryczne przełączniki (też je mamy w ciągniku), nie ma to nic wspólnego z kompem. Pierwsze rozwiązanie to hydraulika sterowana mechanicznie a drugi to sterowana elektrycznie przez elektrozawory (elektrohydraulika).

Obydwa rozwiązania mają swoje + i -. Mechaniczna jest tańsza, mniej skomplikowana ale za to masz mało zgrabne linki i gałki a w elektrycznym masz tylko jeden giętki kabel i panel w ciągniku. I to jest cała różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z opini użytkowników ciąganych Amazone i Lemkenów po włączeniu hydrauliki potrafi mocno przymulić ciągnik 70-90km. Nie jedna osoba tak twierdzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Arek Ty mądry człowiek jesteś, to nie strasz kolegi. Trzeba się zastanowić czemu przymula, a powód jest taki że ciągniki o których wspominasz mają duży wydatek hydrauliki a rozdzielacz na opryskiwaczu mniejszy przepływ i efekt jest taki że ciągnik pompuje więcej niż może przepłynąć przez rozdzielacz.W efekcie jest cały czas ciśnienie które musi uchodzić przez zawór przeciążeniowy.

Na szczęście to nie grozi w krukowiaku połączonym z MF255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    12

@

ptaszyna teraz to rozumiem ,

 

@arek

 slyszalem od znajomego ktory ma bertchouda 3000l ciagnik 80km i strasznie mu wlasnie ta elektrohydraulika przymula ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ptaszyna dobrze mówi, po MF w ogóle nie czuć pracującej hydrauliki . Mamy podobny zestaw MF 255+pelikan bury 2000L i MF radzi sobie bardzo dobrze tylko gdy jest bardzo mokro czasem cieżko wyjechać ze ścieżki ale to dlatego bo za mało balastu na przedzie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Bo MF ma 18 litrów wydatku i nie ma co przymulać.

Ja teraz kupiłem Blancharda i 105 km przymula, czuję jak cholera że hydraulika jest włączona, ale jak wyłącze prąd na komputerze to nic nie muli, jakby nie był podpięty.

W Tecnomie mam własną hydraulikę i to jest super rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    12

 to juz wszystko wiem prawdopodobnie wybiore elektrohydraulike skoro bedzie chodzic z mfem troche zamieszania tu bylo ale juz wszystko wiadome   , dzieki wszystkim za porady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Arek Ty mądry człowiek jesteś, to nie strasz kolegi. Trzeba się zastanowić czemu przymula, a powód jest taki że ciągniki o których wspominasz mają duży wydatek hydrauliki a rozdzielacz na opryskiwaczu mniejszy przepływ i efekt jest taki że ciągnik pompuje więcej niż może przepłynąć przez rozdzielacz.W efekcie jest cały czas ciśnienie które musi uchodzić przez zawór przeciążeniowy.

Na szczęście to nie grozi w krukowiaku połączonym z MF255

 

Zastanawiało mnie czemu tak się dzieje i być może jest tak jak piszesz, zbyt duży przepływ i wystarczy przykręcić przepływ na ciągniku.

Ale znowu zetor 7441 też chyba wydajnej hydrauliki nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja próbowałem skręcać na ciągniku  bo mam regulacje i nic z tego, może jak bym się mocno postarał i bardzo delikatni, to coś by wyszło.  Przedtem ten opryskiwacz chodził  z Zetorem 7211 a opryskiwacz 4,5 tyś l 30 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    12

Naczytalem sie troche i tak z jednej strony sie boje brac ta elektrohydraulike ale jak Koledzy pisza ze pompa mf 18 litrowa da rade z takim malym wydadkiem i niezadusi mi ciagnika to raczej sie zdecydyje na ta elektrohydraulike koszt opryskiwacza niebedzie maly dlatego takie obawy , rozmawialem z dilerem na ten temat to on sam niewiedzial tylko wyplatywal sie z tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Bierz, nie zastanawiaj się, bo bardzo ułatwia życie, a jak nie kupisz to już po miesiącu będziesz żąłował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    12

@

mariuszd93 dokladnie niepamietam narazie faza negocjacji  na dniach ci moge powiedziec

 

A wybierajac podnoeszenie,stabilizacje, rozkladanie elektrohydrauliczne pracujac z moim mfem niezagrzeje mi oleju po dluzeszj pracy w ciaglym obiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kubeix
      Orientuję się ktoś jak w tym komputerze zmienić średnicę koła ?

    • Przez matiz
      Cześć,
      proszę o radę w sprawie regulacji zaworu stałociśnieniowego w Krukowiaku Apollo. Robię kalibrację zgodnie z tym filmikiem i mogę swobodnie wyregulować sekcje 1,2,4,5 a 3 wykecona na maxa i nadal ma za wysokie ciśnienie. Przed kalibracją nie dokręcałem tych zaworków od poszczególnych sekcji na max. Były tak ustawione jak przed zimą..
       
    • Przez misterio26
      Dzień Dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Lh agro 4000 nie działa automatyczna dawka cieczy sprawdzałem przepływomierz i czujniki prędkości i podaje napięcie a jednak sterownik nie wylicza dawki. Wydaje mi się że wszystko dobrze wykonuje tzn kalibrację.  Po włączeniu za każdym razem gubi ustawienia oraz wyskakuje napis datafail.
      Jutro postaram się wymienić baterię w nim ale chyba to nie pomoże. 
      Czy ktoś ma podobny sterownik żeby mógł mi coś doradzić? 
      Macie może kogoś kto naprawia takie komputery sterujące? 
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj