Tidude

MF8670 problem ze skrzynią biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tidude    0

Witajcie. Mam problem ze skrzynią biegów w ciągniki Massey Ferguson 8670. Skrzynia pracuje jedynie na biegu 3, działają pół biegi. Natomiast nie zmienia biegów.
Sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie są ok.
Może jakiś czujnik padł? Pytam Was, może ktoś miał podobny problem z tego typu skrzynią biegów.
Zdarza się że skrzynia wyrzuca bieg i musze wyłączyć i włączyć traktor by ponownie wrzucić bieg.

Poniżej kilka zdjęć bezpieczników

post-167767-0-20748700-1448889174_thumb.jpg

post-167767-0-28287500-1448889195_thumb.jpg

post-167767-0-03964900-1448889206_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz skrzynie? Bo piszesz o jakiś połbiegach, a ja w tym modelu spotkałem się tylko z dyną VT, a tam jest skrzynia bezstopniowa. Ciągnik sygnalizuje jakieś kody błędów?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tidude    0

Dynamic vt tak jak napisałeś, półbiegami nazwałem dźwignię którą można przyspieszyć lub zwolnić ciągnik.

Ciągnik nie sygnalizuje błędów. Dopiero jak wyrzuci bieg to miga wykrzyknik.
Bieg P3 wygląda jakby był biegiem awaryjnym.

Edytowano przez Tidude

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tidude    0

Ciągnik przyjechał do mnie kilka dni temu z Niemiec. Niestety nie miałem możliwości sprawdzić go wcześniej.

Próbuję teraz zdiagnozować problem przed przyjazdem serwisu. Sugerujesz ze mógł zostać utopiony?


Jazda nim wygląda tak ze po odpaleniu jak wrzucam bieg i dodaje nogą gazu to nie rusza, dopiero jak popchnę dzwignię ręczną.

Edytowano przez Tidude

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tidude    0

Tak, prędkość, obroty wszystko jest.
Lubi podnieść sam z siebie obroty co też dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sprawdziłeś bezpieczniki, są ok. Więc co jeszcze chcesz tam zrobić? Dzwoń po serwis jeśli traktor jest na gwarancji. Lub po jakiegoś innego fachowca jeśli poza gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

Kody błędów:

dc 2.6.0

"bc"? 1.07

to co podałes to akurat nie są błedy tylko wersja oprogramowania  poszczególnych sterowników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tidude    0

Dokładnie tego samego się dzisiaj dowiedziałem.
Czyli do zdiagnozowano kodów błędów będzie potrzebny diagnosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

Bardzo możliwe uszkodzenie silniczka nastawczego od skrzyni . Trzeba zrobić diagnostykę i będzie wszystko wiadomo . DynaVT ma to do siebie że uszkodzenie jednego z czujników wrzuca ją w tryb awaryjny i nie działa sterowanie . Jeżeli ciągnik jeździ na sterowaniu awaryjnym to skrzynia powinna być OK . Wicej info 508744261

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj