Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TenTaki

TenTaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 18:08

Rozrzutnik

Witam,

Poszukuje rozrzutnika 8t, posuw hydrauliczny, wałki pionowe, ocynkowany, hamulce, dwu taśmowy, gilotyna na zamknięcie skrzyni.

Do ciągnika 80km 3 cylindry 3l. W rozsądniej cenie mogą być używane. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 listopad 2015 - 19:29

Rozrzutnik

Nie wiem czy ma hydrauliczny posuw ale ja jest za t-088, nie do zabicia ponoć, sam bym takiego chciał, tylko średnio do takiego ciągnika, jaki masz teren?

#3 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 00:04

Rozrzutnik ile ten traktor waży? 3tony? pomarzyć możesz że to pociągnie

#4 Share bronek

bronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 07:39

Rozrzutnik Witam, ja mam osobiście rozrzutnik 8t metal fach, i powiedzieć Ci mogę tyle, że jeśli masz u siebie teren pagorkowatym, to zapomnij o 8t. rozrzutnik sam waży ponad 3t, a w tandemie , zwłaszcza gdy obornik zostaje przesunięty na tył rozrzutnikanie masz żadnego dociążenia na tylną os ciagnika- jest wrecz odwrotnie, i tu przydaje się ciezejsza ciagnik. poza tym 80KM może mieć ciężko przy pełnym ładunku, pod górę podczas pracy może najzwyczajniej brakować tych KM. osobiście próbowałem wozić mtz-em 82km 4cyl 4t masy, ale kombinowania z pojazdami, lub praca w deszcz wkurzaly mnie i woze albo kubota 116km, lub renault 135km.

#5 Share TenTaki

TenTaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 15:16

Rozrzutnik

Teren jest różny od mokrego po piachy, pagórków nie ma za dużo. Jak mówicie że nie pociągnie to z 6t coś ?

#6 Share bronek

bronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 17:08

Rozrzutnik według mnie 6t będzie lepszy w tym przypadku. chyba, że planujesz w przyszłości zakup większego ciagnika. możesz jeszcze wziąć od kogoś na próbę rozrzutnik 8t i sprawdzić czy pozdola

#7 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 18:34

Rozrzutnik

ja mam 6 tonowego MetalFach z zastawkami to zależy co rozrzucam od 4 do 8 ton ładujemy.

Jak pełny to po drodze jedzie ale 4 wałki jak włączysz na polu to już czuje, posuw hydrauliczny tj, pompa cały czas obciąża ciągnik i 99 KM ma co robić,

Na pusto to niby nic, ale rozrzutnik 3 tony, towaru 8 i do tego wałek + hydraulika i suma summarum nie jest za duży do tego.

#8 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 19:47

Rozrzutnik bierz na dużym kole i jakiś zachodni

#9 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:26

Rozrzutnik

według mnie 6t będzie lepszy w tym przypadku. chyba, że planujesz w przyszłości zakup większego ciagnika. możesz jeszcze wziąć od kogoś na próbę rozrzutnik 8t i sprawdzić czy pozdola

Po co kolegę w błąd wprowadzasz ,do 80konnego 10t spokojnie na tandemie sobie radzi ,(6t. to do 60tki można załozyć )inny temat niech kolega napisze jaka mase ma ciągnik ,powyżej 4500kg spokojnie da rade

#10 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:29

Rozrzutnik

Da radę, zrobić 2 rozrzutniki na dzień bo więcej to się zacznie grzać, albo dyma puszczać itp.

Wyżyłowanie ciągnika na max`a na pewno mu nie pomoże, o sprawnej pracy nie wspomnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:40

Rozrzutnik

na swoim przykładzie ,belarus 80km + forschnit 10t obornik od bydła ładowany ładowarką ,cały dzień pracy 4 ha + dojazd na pole ,nawet nie stęknął  więc wiem co pisze ,a wasze opinie mają pokrycie w praktyce?

#12 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 20:58

Rozrzutnik

tylko zaznacz w swojej wypowiedzi, że obornik wywozisz ZAWSZE w sprzyjających warunkach na polu. Sąsiad czepiał tego forshnita do porządnie dociążonego U1014 więc Twój mtzecik to zabawka w porównaniu do tego i nie powiedziałbym że mu tak lekko szło a starczyło troche deszczu (a w zwyczaju ma wozić  późną jesienią) i już forshnitt szedł w odstawke bo grzęznoł.

Ja też ciągam 70KM zabawką beczke 10 tys na tandemie ale w życiu bym komuś czegoś takiego nie doradzał do popierdówki 80KM

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 21:07

Rozrzutnik

No chyba na tym polega praca na polu aby robić w sprzyjających warunkach ,w błoto takim zestawem nie wiade  to oczywiste ,ale po deszczu ,na podłożu twardym ,to w czym problem?

#14 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 21:44

Rozrzutnik

do t088 spokojnie 80 km daje radę, w okolicy widzialem nie raz jak ciagaly takie rozrzutniki zetory 7245, ja mam tandema 6t polskiego i ciągam MF 675 bez napedu i predzej rozrzutnik rozwali niż ciągnik (ładuje teleskopem i jak dam szybszy posów to adapter  chce wylecieć a ciagnika nie zadusi).

#15 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 30 listopad 2015 - 22:09

Rozrzutnik

Do ciągnika 80km i 3cyl to 6 ton bo z 8 ton to możesz nie ogarnąć. Ja mam metal facha 8ton i ciągam go 95km johneem 6cyl radzi sobie ale 120km tez by miało co z nim robić chyba że, będziesz dawał 15t obornika na hektar to na takim posuwie pociągniesz bez problemu po równym i suchym ale pomyśl że może kiedyś przyjdą mokre lata i wtedy będzie problem. Także ja bym brał 6 ton. W ocynku masz cynkometa i meprozeta to samo praktycznie co MF. Wszystko zależy ile masz tego obornika bo jak trochę to nie warto nowego brać to nawet kupić tego t088 w rdzocynku i też od biedy na równym pociągniesz :D

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#16 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 22:19

Rozrzutnik

Nie no załamujecie mnie chłopaki jakie 15 t na ha to szkoda jazdy ,a posuw jest regolowany ,no nie?a jak nie ma to trzeba dołozyc kostkę ,ja skromnie daje 5-6szt, na ha (pełnych )Dla niedowiarków nakręcę filmik ,ale w przyszłym roku niestety

#17 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 23:34

Rozrzutnik Nikt Cię nie zalamuje. Bo ja tez tyle nie daje chyba ze mamie do ogródka bo pole dostaje do oporu. Ale jak by kolega chcial dawac po chociazby 50t/ha i jechac 10kmh to 80koni nie ma szans ciągnąć ósemki. Kiedys na praktykach popsul sie 1634 i fanatycy zalozyli Mtz do t088 to pod lekka górke ten ruski pierdzial to nie robota tylko męczarnia.

#18 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 23:42

Rozrzutnik

Też dlatego obiecuję filmik nawet dymka nie puści  a rozrzutnik jest pusty po 700metrach

#19 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 08:06

Rozrzutnik Zapewniam Cie ze u mnie by puscil chmurę dymu;) Po prostym twardym tak ale u mnie pierwsza lepsza górka to juz tylko stękanie by bylo a z gorki robota zeby nie pchalo. Cos o tym wiem znam mozliwosci ruskiej technologi bo sam taka mam to przy pracy z 4t rozrzutnikem na moim terenie nie raz mial problemy.
Ale dobra to nie na temat. Ja tak czy tak koledze będę polecal 6scio tonowy bo to ciagnika o takiej malej pojemnosci to cudów niema.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share TenTaki

TenTaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:15

Rozrzutnik

Ciągnik to same3 dorado 80 więc szału nie ma był barny do prasy a w przyszłości jakiegoś case kupie 125km bo już widzę nie jednego który sobie chwali case. A same to trochę padaka bo dołożyłem przez 3 lat na części ok 7tys. 4t ciągnę zetorem bez przedniego napędu 60km i spokojnie daje rade rozrzutnik cynkomet tylko że jak naładuje do oporu obornika moje uszanowanie to taśmy przeskakują... więc dlatego szukam większego i z hydraulicznym posuwem