Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 10:53

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? Witam, zamierzam kupić pług 3-4 skibowy, jeszcze nie wiemy czy zagonowy czy obrotowy, wiem natomiast że muszą być zabezpieczenia przed kamieniami. Tylko teraz jakie bo pług nie będzie nowy tylko tak do 6tys i na olx za tą cenę można już kupić coś zachodniego tylko teraz pytanie? Zabezpieczenia kolkowe ok, nic się z tym nie dzieje po latach a resorowe i sprężynowe? Po latach dalej spełnia to swoje zadanie? O hydraulicznym raczej nie myślę bo sami wiecie jak to z hydraulika w mtz. To co można śmiało brać stary pług na resorze czy tylko w takim przypadku kolkowe ząb. wchodź w gre?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? Dzisiaj, 19:17
  •  

#2 Share denar16

denar16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 11:38

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? Witam,kup resorowy mam zagonowy czteroskibowy kvernelanda od kilku lat niema problemów z dłutami ani z lemieszami. Mam pola bardzo zakamienione

#3 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 28 listopad 2015 - 11:52

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? jak masz dużo kamieni i wybierzesz na kolku to kup od razu wiadro śrub, najlepiej resor ale i sprężyna i olej jest spoko

#4 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 12:02

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? Kolego denar16 mógł byś wrzucić foto swojego pluga lub jeśli nie masz takiej możliwości to symbol tego pluga. A jakie ceny lemieszy, dlut?

#5 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 16:29

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? Jak masz bardzo zakamienione to kołek sobie daruj co trochę trzeba się zatrzymywać wybijac i wbijać kolejny a za 10 metrów znowu to samo u siebie przeoralem na zimę 35ha i poszło ponad 3kg śrub 12x120mm mimo iż gleby są 4/5/6 3 tez trochę ale malutko.Pług akpil 5x40

#6 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 20:18

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? No powiem wam że w tym roku to aż mnie nerwy brały bo mam Grudziądzki pług bez zabezpieczeń i co ja lemieszy polamalem, urwałem i wygialem to i nawet na tych srubowych bym był zadowolony bo łatwiej śrubę wstawić niż lemiesz prostować albo nowy wstawiać. Ale wiadomo jak by za te same pieniądze był na resorze to pewno będę brał resor.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 20:39

Jeśli masz dużo kamieni to zabezpieczenie non-stop najlepsze ,lecz uważał bym ze spreżynowym  ,zwłaszcza w uzywanym pługu ,kołkowe tez praktyczne ,bo tylko dobijasz po zerwaniu ,mam takie pole co grudziądzkim potrafiłem na jednym przejeździe prostowac lemiesz ze dwa razy ,teraz mam zachodni i tez kolek zerwie ,lecz same lemiesze są wytrzymałe ,czsem podskoczy a się nie zegnie ,,materiał lepszy

#8 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 12:20

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? A jak sprawdzić czy resory dalej spełniają swoją funkcję? czy już nie są złożone?

#9 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 21:19

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać? A jeszcze jedno mam ziemię glina i piasek i jak tu na resorze wygląda orka, bo opór wiadomo dużo większy na glinie i wtedy dokłada się piór do resora? No bo to może być tak że jak w tym roku nie dość że susza to i ta moja glina to nie wiem czy skiby nie odchylaly by się jak od kamieni? Oglądałem troch te kverneland na okrągłej ramię ale jeśli ja nie dam rady nim orac na ciężkiej ziemi z kamieniami to bym musiał szukać coś innego.?

#10 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 21:37

Kołkowy na kamienistym polu doprowadzi Cię do szewskiej pasji. Resorowym nic się złego dziać nie powinno. Nawet po latach.

#11 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 29 listopad 2015 - 22:57

Mi jak w ciągu dnia zdarzy sie z pięć razy wymienić śrubę to cholera mnie bierze, Teraz bym brał resor.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 23:06