kris148a

Jakie zabezpieczenia przy pługu wybrać?

Polecane posty

kris148a    89

Witam, zamierzam kupić pług 3-4 skibowy, jeszcze nie wiemy czy zagonowy czy obrotowy, wiem natomiast że muszą być zabezpieczenia przed kamieniami. Tylko teraz jakie bo pług nie będzie nowy tylko tak do 6tys i na olx za tą cenę można już kupić coś zachodniego tylko teraz pytanie? Zabezpieczenia kolkowe ok, nic się z tym nie dzieje po latach a resorowe i sprężynowe? Po latach dalej spełnia to swoje zadanie? O hydraulicznym raczej nie myślę bo sami wiecie jak to z hydraulika w mtz. To co można śmiało brać stary pług na resorze czy tylko w takim przypadku kolkowe ząb. wchodź w gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denar16    1

Witam,kup resorowy mam zagonowy czteroskibowy kvernelanda od kilku lat niema problemów z dłutami ani z lemieszami. Mam pola bardzo zakamienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

jak masz dużo kamieni i wybierzesz na kolku to kup od razu wiadro śrub, najlepiej resor ale i sprężyna i olej jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Kolego denar16 mógł byś wrzucić foto swojego pluga lub jeśli nie masz takiej możliwości to symbol tego pluga. A jakie ceny lemieszy, dlut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jak masz bardzo zakamienione to kołek sobie daruj co trochę trzeba się zatrzymywać wybijac i wbijać kolejny a za 10 metrów znowu to samo u siebie przeoralem na zimę 35ha i poszło ponad 3kg śrub 12x120mm mimo iż gleby są 4/5/6 3 tez trochę ale malutko.Pług akpil 5x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

No powiem wam że w tym roku to aż mnie nerwy brały bo mam Grudziądzki pług bez zabezpieczeń i co ja lemieszy polamalem, urwałem i wygialem to i nawet na tych srubowych bym był zadowolony bo łatwiej śrubę wstawić niż lemiesz prostować albo nowy wstawiać. Ale wiadomo jak by za te same pieniądze był na resorze to pewno będę brał resor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli masz dużo kamieni to zabezpieczenie non-stop najlepsze ,lecz uważał bym ze spreżynowym  ,zwłaszcza w uzywanym pługu ,kołkowe tez praktyczne ,bo tylko dobijasz po zerwaniu ,mam takie pole co grudziądzkim potrafiłem na jednym przejeździe prostowac lemiesz ze dwa razy ,teraz mam zachodni i tez kolek zerwie ,lecz same lemiesze są wytrzymałe ,czsem podskoczy a się nie zegnie ,,materiał lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

A jeszcze jedno mam ziemię glina i piasek i jak tu na resorze wygląda orka, bo opór wiadomo dużo większy na glinie i wtedy dokłada się piór do resora? No bo to może być tak że jak w tym roku nie dość że susza to i ta moja glina to nie wiem czy skiby nie odchylaly by się jak od kamieni? Oglądałem troch te kverneland na okrągłej ramię ale jeśli ja nie dam rady nim orac na ciężkiej ziemi z kamieniami to bym musiał szukać coś innego.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Kołkowy na kamienistym polu doprowadzi Cię do szewskiej pasji. Resorowym nic się złego dziać nie powinno. Nawet po latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mi jak w ciągu dnia zdarzy sie z pięć razy wymienić śrubę to cholera mnie bierze, Teraz bym brał resor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

resor kverdzia kilka lat bez zarzutu. Godny polecenia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj