beny88

Zts 12245 tuz szwankuje?

Polecane posty

beny88    0

Witam

  Mam problem z podnośnikiem w zetorku w dwóch kwestiach

- na pusto nie opada, trzeba mocno poskakać a łatwe to nie jest :)

- z obciążeniem po zgaszeniu maszyna opada ;(

 

Co może być przyczyną tych problemów, podczas pracy i na małych obrotach wszystko chodzi normalnie. Może pług za ciężki ibis 4 xxl ? Zauważyłem że jeden siłownik wspomagający trochę mokry na uszczelniaczu, może tak namieszać? Nie jestem też biegly w obsłudze,mam go od nie dawna, może wajchy źle ustawione albo przepływ oleju?

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie w ursusku mam takie pokrętło pod siedzeniem jest to zawór który można zakręcić aby podnośnik wolno opadał lub w ogóle.poszukaj jeśli występuje to go wykręc trochę.

Lub masz poprostu bardzo gęsty olej w skrzyni i stawia opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

hmm może zawór prawie zakręcony i nie puszcza jak bez obciążenia a że silownik puszcza to olej przez przelew siłownika wraca do skrzyni i opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

to ze opuszcza na zgaszonym to rozdzielacz badz uszczelnienie na tloczysku gbyby byl wywiniety uszczelniacz na silowniku pomocniczym w ogole by nie podniosl takiego pluga. Silowniki pomocnicze wyklucz a zajmij sie rozdzielaczem. Co do opadania to tak jak mowia koledzy wyzej moze byc zdlawiony przeplyw oleju tym pokretlem za siedzeniem z prawej strony. Powiedz jeszcze czy jak olej sie rozgrzeje podnosi i obraca plug bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

pług obraca bez problemu na rozgrzanymzetor-10245-wajchy-od-hydrauliki-i-nie-t

masz na myśli to pokrętło nad czerwonym kablem? Jeźeli tak to jest skręcone na maksa , jeszcze się spytam do czego jest ta wajha krótka w podłodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wykrec trochę to pokrętło i masz problem z głowy.
Ta dźwignia jest od zalaczania mikropompki (wom/przedni napęd/żółw i zając) włącza i wyłącza się ją na zgaszonym silniku.

Ps u siebie mam włączoną non-stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Te pokrętło służey do zamknięcia  oleju w cylindrze, jak na podniesionym dokręcisz to  zamkniesz zawór  co idzie olej do cylindra w TUZie.

A ta rączka to nie włącznik  mikropompy, bo nie ma czegoś takiego w tych ciągnikach, tylko jest to WOM zależny i niezależny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Będzie bo nie ma z napędem nic wspólnego, ta wajcha tylko przesuwa tuleję, która łączy wałek środkowy WOM wychodzący ze skrzyni z wałkiem napędzającym sprzęgło WOM w tylnym moście. Wyłączać jej nie ma sensu, zwłaszcza że włączać się powinno tylko na wyłączonym silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Niestety nie da rady sprawdzić bo w 1224 nie mogę tego ruszyć w ogóle... a w drugim nie ma przodka xD
Ale kolega ma rację bo gdybyśmy wyłączyli mikropommpke to co ze wzmacniaczem;) którego też mam w obydwu niesprawnego od zawsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj