Polecane posty

kazach17    8

Witam,czy da się naprawić ten wyświetlacz czy szukać nowego,może macie jakieś pomysły,wyświetlacz w innym miejscu pokazuje,tylko tam gdzie to czarne nic nic nie wyświetla,sterownik to amados II od siewnika zbozowego

post-25807-0-32891100-1448579197_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile jesteś w stanie zapłacić za wymianę? Zrób też zdjęcie z włączonym komputerem, chcę zobaczyć jak to wygląda na działającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

wymieniłbym ,ale 900zł sam wyświetlacz.

 

Trzeba się tylko cieszyć że jest dostępny sam wyświetlacz a nie cały sterownik.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Dla dobrego elektronika nie ma problemu, aby dopasować inny wyświetlacz.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

wymieniłbym ,ale 900zł sam wyświetlacz.

To po co kupiłeś taki siewnik jak nie stać Cię na naprawy. Nie rozumiem ludzi którzy kupują zachodni ciągnik czy jakąś inną maszynę a potem płaczą że klamoty do nich drogie.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla dobrego elektronika nie ma problemu, aby dopasować inny wyświetlacz.

Dlatego zapytałem ile może za to zapłacić, bo bez problemu można zamontować inny wyświetlacz, nawet LED. Poza tym 99% osób nazywających siebie elektronikami to tylko wymieniacze elementów i podejrzewam, że kolega był już u kilku takich, a oni mu powiedzieli, że jak kupi wyświetlacz to oni mu wymienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

,,Agro-Serwis"napisz jaka jest twoja cena za wymianę,wyswietlacz pokazuje cyfry,ale tam gdzie ta plama czrna nic nie widać,


pisz na mojego e-maila jak możesz coś poradzić,

paul1993@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Dlatego zapytałem ile może za to zapłacić, bo bez problemu można zamontować inny wyświetlacz, nawet LED. Poza tym 99% osób nazywających siebie elektronikami to tylko wymieniacze elementów i podejrzewam, że kolega był już u kilku takich, a oni mu powiedzieli, że jak kupi wyświetlacz to oni mu wymienią.

 

Otóż to, zwykle wymieniają wszystko jak leci, a później może zadziała, albo nie. Co do wyświetlaczy, to obecnie właśnie wymieniam wylany lcd, na led, w ciągniku ford, od skrzyni biegów. Bo oryginalnego nie mógł zdobyć, a w serwisie dali mu zaporową cenę. 

 


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Panowie a co powiecie o takim czymś 

http://www.tme.eu/pl/details/dem120064bfgh-pw/wyswietlacze-lcd-graficzne/display-elektronik/dem-120064b-fgh-pw/

 

mam wylany (PRAWIE) taki sam wyświetlacz, tylko w nazwie zamiast litery B u mnie jest A, gabaryty to samo tylko ułożenie tych pinów czy jak to sie nazywa w tej taśmie jest inne. Mojego modelu nie znalazłem na necie, jedynie opis techniczny do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Wygląda że to że A i B to nie te same wyświetlacze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

wymieniłbym ,ale 900zł sam wyświetlacz.

 

To wymień czły sterownik, Bedzie taniej a i gwarancję masz. Za drogo to cały siewnik.

na tylnij sciance masz pewnie typ tego wyświetlacza i  nie ma pewnie problemu by go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie kolego, na tylnej ściance są numery oznaczające typ wyświetlacza, ale znane są tylko producentowi i firmie Muller Electronic. I po tym numerze można znaleźć część zamienną w serwisie. Natomiast szukanie na wolnym rynku po tym numerze nic nie da. Poza tym musiałby to być identyczny wyświetlacz pod względem sterowania (nie chodzi mi tu o rozkład pinów, bo ten jeżeli by się różnił to można bez problemu to obejść), bo każdy producent ma nieco inne wymagania np. co do wypełnienia przebiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Aż tak dużo układów sterowań matrycami to niema. Pytanie tylko czy to typowy wyświetlacz graficzny czy też znakowy zaprojektowany konkretnie do tego zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to, że np. większość wyświetlaczy wymaga przebiegu o wypełnieniu 50%, a są takie co wymagają 30% lub 25% itp. I teraz jeżeli założy się inny wyświetlacz to od razu się on uszkodzi. A ten tutaj to nie jest jakiś tam multipleksowany czy matrycowy, tylko zwykły 7 segmentowy z wyprowadzonymi wszystkimi segmentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

AGRO-SERWIS wymieniłbyś mi ten wyświetlacz i ile by to kosztowało,podaj mi swojego meila,wysle ci więcej dokładniejszych zdjęć,może coś poradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opróżnij skrzynkę PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Zdaje sobie sprawę że są wyświetlacze z pełnym kontrolerem lub tylko wiersz linia albo i bez. I o wypełnieniu też wiem. Tylko nie wiem co tam siedzi za kontroler i jaki to wyświetlacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

@rocco0987

widze ze miales podobny problem z wyświetlaczem jak ja dziś :(

Jest to Sterownik Pottinger Compass

Wyświetlacz -DEM120064A FGH 

Mógłbyś napisać jak sobie poradziłeś z tym problemem  ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj