Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow?

302 odpowiedzi na ten temat

#241 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 18 maj 2016 - 14:34

Rzeczoznawca z reguły także wyznacza średnią cenę z tym że dotyczy to transakcji w najbliższym regionie a GUS wyznacza chyba na całe województwo Do tego rzeczoznawca bierze pod uwagę także położenie oraz możliwe przeznaczenie działki pod cele inne niż rolnicze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow? Dzisiaj, 11:58
  •  

#242 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:35

kupilem w zeszlym  miesiacu ziemie ktora ze mna graniczy po 48tys za ha, a podobno w mojej gminie ziemia po 60-80tys chodzi, nie wiem czy teraz to sie zmieni po tej ustawie, ale powiem tyle kazdy narzeka, a jakos nikt w dzierzawe nie puszcza a tym bardziej nie sprzedaje.

#243 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 19 maj 2016 - 07:26

Bo rolnik to nie deweloper który handluje ziemią Najbardziej narzekają ci którzy zainwestowali w ziemię rolną jako lokatę kapitału i boją się spadków cen co jest chyba logiczne i zrozumiałe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 19 maj 2016 - 08:25

Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow? I tu się mylisz. Nowoczesny rolnik nie może być przywiązany do ziemi jak krowa do łańcucha. Wyobraź sobie, że masz hektar pola o wartości np: 100 000, a tu trafia się kupić np 3 Ha za 100 000.
Co robisz?
1. Idziesz do banku pożyczasz 100 i oddajesz do banku 150
2. Daje Ci kasę babcia, dziadek, ciocia z Ameryki.
3. Kupujesz z oszczędności.
4. Sprzedajesz 1 Ha za 100 i za te pieniądze kupujesz 3 Ha.
Ja osobiście skorzystał bym z pkt. nr4
Rolnik jak biznesmen musi być elastyczny, a państwo pozbawiło nas elastyczności.

#245 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 maj 2016 - 08:53

masz 100% racji emilko. Niestety większość tu piszących traktuje pracę jako coś uszlachetniającego a nie jako środek do zarabiania pieniędzy. 

#246 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 19 maj 2016 - 09:39

I tu się mylisz. Nowoczesny rolnik nie może być przywiązany do ziemi jak krowa do łańcucha. Wyobraź sobie, że masz hektar pola o wartości np: 100 000, a tu trafia się kupić np 3 Ha za 100 000.
Co robisz?
Rolnik jak biznesmen musi być elastyczny, a państwo pozbawiło nas elastyczności.

Wiesz ale to tylko Twoje fantazje bo nikt Ci nie da 100 tyś za ha gdzie mo ze kupić 3 za te pieniądze :D także słaby przykład B)

#247 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 19 maj 2016 - 09:48

I jeszcze potem sprzedać te 3ha znowu po 100tys. za ha :D :D , ... a później się obudzić B) . Piękny sen :rolleyes: .

ZETOR TEAM

#248 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 maj 2016 - 10:30

Biznesmeni.... więc sprzedał hektar I-II klasy bonitacyjnej i kupił 3 ha piachu. Wasze kalkulacje tylko na pozór są logiczne. Coś tą ceną tworzy, nawet jak ktoś potrzebuje gotówki to nie odda jej za bezcen. Nie po to ktoś inwestuje czas i pieniądze w doprowadzeniu kawałka swojej ziemi do agrarnej perfekcji, żeby ją sprzedawać. W którym miejscu kończy się rolnictwo i twoja "elastyczność" , a zaczyna handel nieruchomościami? Rozumiem, że pasją nie nakarmię dzieci, czy nie kupię im butów na zimę, no ale cholera.. 

#249 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 19 maj 2016 - 10:35

A może wypada pomyśleć np ten 1ha leży przy drodze i nadaje się pod budownictwo, te 3 ha są już wśród pol i pod budownictwo nie specjalnie się nadają. W każdej wsi cena ha jest mocno zróżnicowana zależy od położenia klasy ziemi, sąsiedztwa  itp. Ale jak widać niektórzy myślenie mają wyłączone i potrafią tylko wklejać :wub:  ;[  :(  :unsure:  :rolleyes: Dla mnie rolnictwo to w 90 % czysty biznes, ma przynosić dochód, 10 % to robienie tego z zamiłowaniem. samym zamiłowaniem ,hobby  i niech każdy nazywa jak chce, rodziny się nie wykarmi, dzieci nie wykształci itp. DJa jestem wrogiem wszelkich ograniczeń w prowadzeniu działalności i rolnej i gospodarczej i zlikwidowałbym wszystkie koncesje, zezwolenia, itp sztucznie ograniczające rozwój w kraju. Daje to tylko powód do łapówkarstwa, korupcji, zezwoleń dla znajomych królika itd.

Edytowany przez adamj24, 19 maj 2016 - 10:40.

#250 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 19 maj 2016 - 11:59

Jasne każdy 1 ha przy drodze nadaje się pod budownictwo i jest masa chętnych na niego a 3 ha wśród pól to tylko czeka aż ten przy tej drodze go sprzeda i kupi od niego ;) co do kształcenia dzieci to że w jakimś zawodzie da się zarobić nie znaczy że jak skończą szkołę będzie jeszcze zapotrzebowanie na tych wykształconych każdy powinien wykonywać pracę taką jaką lubi i przynosi mu nie tylko pieniądze ale i satysfakcję B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 19 maj 2016 - 12:24

Nie napisałem, że każdy ha przy drodze nadaje się pod budownictwo, napisałem że cena ha  w każdej wsi jest różna i może się różnić spokojni 1:3 tu kłania się czytanie ze zrozumieniem.. Co do kształcenia dzieci rozumiem, że niektórym wystarczy ukończone dzisiejsze gimnazjum. Swoje wychowuję w duchu kształcenia, jeden syn już na studiach, drugi także o tym myśli, kierunki wybierają sobie sami Ja mam im w tym pomóc finansowo. O tym że kształcenie to rozwój można się przekonać porównując Europę do Afryki i nie trzeba nawet tam się wybierać by zobaczyć różnice wystarczy internet i tv. Praca ma przynosić przede wszystkim dochód na życie, satysfakcją żołądka nie napełnisz. Po za tym są jeszcze inne potrzeby (piramida Maslowa, uczą o tym w niektórych szkołach) które niektórzy zaspokajają. 

#252 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 19 maj 2016 - 12:59

No jak masz problem z napełnieniem żołądka czy własnego ego? Ja nie neguję że ktoś chce się kształcić ale uwierz mi że również Ci po gimnazjum często potrafią uczciwie zarobić większe pieniądze niż niejeden z wyższym wykształceniem a co to za rolnik co ziemię sprzedaje by dzieci wykszztałcić ;)

#253 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 19 maj 2016 - 13:08

Normalny rolnik, a nie niewolnik ziemi. dalej czytanie ze zrozumieniem się kłania, ale jak nie nauczyli to już pewnie za późno.

#254 Share B-44

B-44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:bardzo rozległe...

Napisany 19 maj 2016 - 21:20

I tu się mylisz. Nowoczesny rolnik nie może być przywiązany do ziemi jak krowa do łańcucha. Wyobraź sobie, że masz hektar pola o wartości np: 100 000, a tu trafia się kupić np 3 Ha za 100 000.
Co robisz?

Nic bardziej mylnego, państwo zabezpieczyło Twoje... i innych  interesy, w starciu z rolnikiem Duńskim, Niemieckim czy Francuskim przegrywasmy na starcie choćby z racji wysokości dopłat bezpośrednich czy wyliczonego dochodu pszenicy z 1 ha,  gdzie u nas jest średnia krajowa przyjęta 3t z ha , a w Niemczech 6 czy 8 t z ha . W Rumuni przez rok po uwolnieniu cen ziemi co miało miejsce dwa lata temu przeszło 50 % ziemi zostało wykupionej przez Francuzów, Holendrów , Duńczyków, Włochów i Niemców

http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rumunia-gwaltowny-wykup-ziemi-przez-obcokrajowcow,62963.html

Raczej należało by się cieszyć że ktoś pomyślał by zabezpieczyć interesy Polskiego Rolnika natomiast co do podejścia biznesowego i elastyczności w rolnictwie jedynym ograniczeniem mogą być środki finansowe, natomiast to że ziemia przestała być przedmiotem spekulacji i" rolnikom z Marszałkowskiej" już nie opłaca się w nią inwestować nie powinno to martwić.

#255 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 maj 2016 - 21:41

A niby dlaczego mam mnie martwić Niemiec , Duńczyk czy ktokolwiek inny. Jak nie zechcę sprzedać swojej ziemii to jej nie sprzedam i nikt mnie nie zmusi. Ale jak pewnego dnia obudzę się i zobaczę : dziecko wykształcone pracuje i nie chce wracać na wieś , żona na emeryturze - to raczej wolałbym żeby moja ziemia była warta kilka milionów niż kilkaset tysięcy. Bo chyba nikt nie ma ochoty orać i siać do 80 roku życia....No może i  tacy są ale ja do nich nie należę.

#256 Share B-44

B-44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:bardzo rozległe...

Napisany 20 maj 2016 - 06:38

Nie mam nic przeciwko wykształceniu, sama jestem prawnikiem z wykształcenia z zamiłowania zajmuje się ziemia, mój chrzestniak bo nie mam na razie własnych dzieci zna kilka języków jest po studiach i myślę że będzie się kiedyś doktoryzował w temacie rolnictwa bo to go pasjonuje, podróżował podobnie jak ja po Europie, Stanach, Afryce i ma świadomość, że gdy ziemie z zasobów Państwa wykupi obcy kapitał, ty nie musisz sprzedawać swojej ziemi wystarczy że w niedalekiej okolicy kilkaset ha wykupi ktoś ..., a czemu Ukraina nas zalewa tanim zbożem, rzepakiem, nagle przez kilka lat nauczyli się produkcji roślinnej? to obcy kapitał  (Niemcy...)ma w swoich rękach setki tysięcy ha, doskonale wiedząc że w tamtych warunkach na takiej ziemi wystarczą tylko zabiegi odchwaszczania, już Hitler z Ukrainy wagonami kazał do Niemiec wozić ziemie.

Należy się martwić sąsiedztwem, które jest od nas dużo silniejszy i ma dużo większe możliwości ,  własną ziemię chroni jeszcze bardziej niż nasza niby to taka surowa ustaw.

http://www.strefabiz...ia-swoja-ziemie

#257 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 20 maj 2016 - 10:02

No ale są tacy na tym forum co myślą że 1ha ich ziemi będzie warty milion złotych ;)

#258 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 10:49

Czy wiele sie zmineiło po wejsciu nowej ustawy u notariusza i przy załatwianiu całej tranzakcji czy sasiedzi sa informowani o zbyciu ziemi może ktoś kupował już po wejsciu nowej ustawy i opiszę jak to teraz wyglada czy dłużej sie czeka 

ZETOR TEAM

#259 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 13:19

Co robisz?

Nie bierzesz jeszcze pod uwagę, że jak sąsiad ma prawo pierwokupu, to zaczną powstawać większe działki. U nas gospodarstwa tych co się z ziemi tylko utrzymują mają powierzchnie od 30 do 70 ha mniej więcej. Zaś nikt nie obrabia większej działki niż 7 ha. Zaś w większości to są działeczki 4-5 ha. Skupowanie ziemi na dziko to tego doprowadziło. Akurat to w tej ustawie to jest dobre. Złym pomysłem jest ograniczenie zakupu do swej gminy. Na tym cierpią mieszkańcy "pogranicza". 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 17 czerwiec 2016 - 13:33

Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow? Tylko, że sąsiad nie ma prawa pierwokupu. Ten zapis został usunięty z ustawy.