Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akumulator do Ursusa C-360

157 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Elektryka i udoskonalanie ciągników

Napisany 02 maj 2011 - 09:33

Akumulator do Ursusa C-360 Popieram twoje zdanie @izydor6280.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Akumulator do Ursusa C-360 Dzisiaj, 09:30
  •  

#22 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 maj 2011 - 11:04

Akumulator do Ursusa C-360 @dawid18 wydaje mi się że raczej nie zjadłeś zębów na akumulatorach, 2x6v teoretycznie ma większą pojemność czyli teoretycznie powinny dłużej służyć, i dłużej kręcić, ale nie mają takiego uderzenia i mocy niestety, czyli na zimę, lub gdy lichy silnik, gdzie potrzebny szybki obrót nie za bardzo chyba że są nowe, poza tym są kłopotliwe, bo dwa, a nie jeden,
,,Żywotność akumulatorów zależy głównie od tego czy są podładowywane prostownikiem czy ładuje je sam alternator" Nieprawda że żywotność aku zależy od podładowywania! Czyli mam nowe aku zapale ciągnik z 20 razy zbliża się sezon zimowy i je pod prostownik?? Mój sąsiad tak robi to co 3 lata wymienia akumlatory! Żywotność akumlatorów zależy od tego ILE RAZY CIĄGNIK ZAPALISZ I JAK DŁUGO CHODZI "
Nie do końca , widziałeś pewnie niejednokrotnie wózki widłowe elektryczne, lub tak zwane melexy, mają ogromne akumulatory, ładowane z zewnątrz przez specjalne prostowniki-ładowarki a żywotność ich nierzadko 10 czy więcej lat, niezależnie czy jest ładowany prostownikiem czy alternatorem, prąd ładowania nie powinien być większy niż 10% mocy akumulatora, wiadomo też że jak ktoś ma prostownik z biedronki co ładuje z mocą 1 czy 2amp, to też nie naładujemy,
reakcje chemiczne które zachodzą w akumulatorach muszą zachodzić w pełni i w obydwie strony, jeżeli zachodzi w jedną to długo nie pociągnie , niezależnie w którą, a markowy drogi czy z tesco sami sobie odpowiedzcie , na tym się nie oszczędzi i tak wyjdzie w zimie...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#23 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 maj 2011 - 12:27

Akumulator do Ursusa C-360 @bobytempelton z tym prostownikiem chodziło mi o to że jak będą podładowywane prostownikiem jednofazowym to długo nie pochodzą lecz jeśli trójfazowym to będą chodzić długo. Czymś takim jest na przykład alternator jest to prądnica trójfazowa i właśni teaka prądnica najlepiej ładuje akumulatory.

#24 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 maj 2011 - 12:52

Akumulator do Ursusa C-360 @bobytempelton- Pytanie prywatne ci zadam nie musisz odpowiadać. Ile masz ciągników? A na temat zębów moich to mam takie wiesz uniwersalni wkładane i wykładane szufladkowe jednym słowy. Czyli na czymś prywatne zgryzłem że mam nowe.

Na temat aku to powiem tak krótko i zwięźle bo nie mam siły na takich h*j traktorzystów jak wy!
Ciągnik powinien mieć takie i tyle akumulatorów na ile ma przystosowanego miejsca i jaki to w instrukcji pisze po mojemu powinien być w oryginale. Nie uznaje wszelkich przeróbek.

A wy to se róbcie jak chcecie ale 1 12V to h****y pomysł!

Edytowany przez milanreal1, 03 maj 2011 - 09:00.
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#25 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 02 maj 2011 - 14:35

Akumulator do Ursusa C-360 to teraz kolego zerknij do slownika i zobacz ile bledow zrobiles w jednym, krotkim slowie, ktore ocenzorowales
jesli akku kreci i daje rade to czemu nie?

Polska B

#26 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 maj 2011 - 16:44

Akumulator do Ursusa C-360 Ja właśnie się zastanawiam co za nie rozumne istoty wkładały takie akumulatory kiedyś do c 360 przecież prądnica ich nigdy nie mogła doładować.

#27 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 maj 2011 - 17:49

Akumulator do Ursusa C-360 Jak by prądnica nie mogła doładować to by takich aku nie kładli!
Jak kolega co chwile odpalasz i gasisz to sie nie dziwie ze pradnica nie moze doladowac u mnie tam doladowuje i aku mam zawsze pelne. i zdania nie zmienie!
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#28 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 maj 2011 - 18:10

Akumulator do Ursusa C-360 @dawidzie nie musisz zmieniać zdania, jeżeli prądnica chodzi od 20 lat czy więcej , i ładuje dwie 6 , to będzie ładować dalej ,ale tak jak @mati4116 napisał ,prądnica ma słabszą moc niż alternator, ale jak kto woli, ja dawno mam alternatory i po jednym akumulatorze, a w c330 mam pięcioletni akumulator 74ah , z samochodu , wsadziłem kiedyś tam w zimie od tak bo skasowałem samochód i pali ładnie. A tak na marginesie trzeba iść z postępem , kto nie idzie do przodu , w rzeczywistości się cofa :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#29 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:45

Akumulator do Ursusa C-360 Ja tam alternator posiadam w ciągniku już ok.2 lata i bardzo dobrze się spisuje na pewno lepiej niż prądnica którą mój ojciec musiał naprawiać co 3 miesiące. Jeszcze teraz namawiam ojca na kupno akumulatora 12V.

#30 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 maj 2011 - 08:46

Akumulator do Ursusa C-360 Słuchajcie, wasze ciągniki pracują na gospodarstwach o powierzchni jakiejś tam, moje ciągniki pracują w lesie u was co chwilę się odpala i gasi i tak na okrągło u mnie ciągnik chodzi 9 godz na pełnym wypasie i nie ma siły żeby prądnica nie doładowała aku u was prądnica na tak krótkim czasie pracy nie doładuje aku a alternator może troche szybciej to zrobi.

W c-360 mam 2*6V takie jak powinny być ładuje je prądnica. Jestem z tego zadowolony.

W c-385 mam 2*6V takie jak w c-360 identyko są troche przymałe ale moja 80 dobrze pali dają rade mają 12 lat. Ładuje je alternetor i nie widze większych różnic w ładowaniu tych samych akumlatorów prądnicą czy alternatorem. Dodam że te aku co mam w c-385 pierwsze były w c-360 ładowała je prądnica a teraz są w c-385 i ładuje je alternetor i wszystko jest ok!

A w zetorku 5211 mam 1 12V taki aku miały oryginalnie i ładuje go alternator i też nie widze większych różnic. Zetor dość ciężko pali aby latem co tłoki wstaną i pali a w sezonie jesienno, zimowo, wiosennym musi ok 3 razy przekręcić wałem. Nie widze różnicy pomiędzy prądnicą a alternatorem.

A na temat cofania się do tyłu to niech się kolega nie martwi na pewno się nie cofam wiem co mówie.

Edytowany przez milanreal1, 03 maj 2011 - 09:01.
orty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:06

Akumulator do Ursusa C-360 @Dawid18 a w którym gospodarstwie rolnym non stop gasi się i odpala ciągnik możesz mi to powiedzieć. Ja ci nie bronię mieć prądnicy w ciągniku proszę bardzo tylko że ja ostatnio montowałem dodatkowe oświetlenie z tyłu na kabinie w ciągniku i z tego co wiem to prądnica nie dała by rady tego zasilić ponieważ nie ładowała by akumulatorów tylko zasilała oświetlenie a alternator i zasila oświetlenie i ładuje akumulatory.

#32 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 maj 2011 - 15:05

Akumulator do Ursusa C-360 ,, a w którym gospodarstwie rolnym non stop gasi się i odpala ciągnik możesz mi to powiedzieć" A prosze bardzo nie ma sprawy z objaśnieniem np: Jest zima i odpalasz ten ciągnik jedziesz po słome ( przykładowo po słome ) ta słoma leży ok 500 m od budynków jest w kostce odpalisz ciągnik w domu ujedziesz 500 m i go gasisz bo musisz załadować tą słome i jak załadujesz znowu odpalasz i zajeżdżasz do domu i gasisz bo rozładowujesz i znowu odpalasz bo musisz odstawić przyczepe i ustawić ciągnik. Zapaliłeś 3 razy nic się prawie nie doładował. Tak robi mój sąsiad!

A jak byś mugł to wyjaśnij mi to. Przykład. Masz ciągnik na prądnicy i jest noc włączasz światła i czy prąd prosto z prądnicy idzie na światła, czy pierwsze idzie na akumlatory i z akumlatorów idzie na światła? Jak to jest???

#33 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 maj 2011 - 16:33

Akumulator do Ursusa C-360 @Dawid18 powiem ci tak instalacja ciągnika czyli światła inne rzeczy łączy się z akumulatorami i prądnicą na styku przy rozruszniku. Światła ciągnika korzystają z akumulatorów w zasadzie tylko wtedy gdy ciągnik jest zgaszony, a gdy ciągnik pracuje to ciągnie większość prądu z prądnicy lub alternatora i przy dodatkowych światłach jak mam ja prądnica nie naładuje akumulatorów ponieważ prawie cały prąd idzie na światła.

#34 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 maj 2011 - 17:28

Akumulator do Ursusa C-360 No dobra jak tak mówisz to zrób tak. Podłącz wszystki światła te nowe też bezpośredno pod prądnice czy alternator i zobaczysz co się stanie na wolnych obrotach i po chwili dodaj gazu i zobaczysz jak będziesz miał widno jak twierdzisz że prąd z prądnicy lub alternatora idzie bezpośredno na światła.

Edytowany przez milanreal1, 04 maj 2011 - 16:08.
orty

#35 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 03 maj 2011 - 17:49

Akumulator do Ursusa C-360 a tak poza tematem, to cos cienko z ortografia kolego

Polska B

#36 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 maj 2011 - 17:51

Akumulator do Ursusa C-360 Ja nie powiedziałem że idzie bezpośrednio z prądnicy lub alternatora tylko że częściowo. A zresztą skończmy tą dyskusję bo zaczyna mnie to nudzić.

#37 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 03 maj 2011 - 19:58

Akumulator do Ursusa C-360 Koledzy tak dla wyjaśnienia:
To czy odbiorniki podłączymy pod alternator, akumulator, rozrusznik czy stacyjkę to wszystko jedno, ponieważ i tak te wszystkie elementy są ze sobą połączone przewodami.
A to czy odbiorniki pobierają prąd z akumulatora, czy z alternatora zależy od od bilansu energetycznego pomiędzy alternatorem i akumulatorem, który zawsze dąży do równowagi między nimi tzn. do równych napięć w całej instalacji. Jeśli układ ładowania jest sprawny i ma odpowiednią wydajność to alternator wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej i jest źródłem prądu a akumulator zachowuje się jak odbiornik i pobiera energię elektryczną (prąd) aż do momentu wyrównania napięcia z alternatorem czyli do pełnego naładowania(Jeśli nie ma innych odbiorników poza akumulatorem to regulator napięcia odłącza ładowanie do momentu gdy napięcie w instalacji zacznie spadać). Jeśli natomiast alternator nie wytwarza odpowiedniej ilości energii elektrycznej to jest ona pobierana z akumulatora który staje się źródłem energii elektrycznej.

Edytowany przez wierzba1272, 03 maj 2011 - 20:00.

UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#38 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 maj 2011 - 16:15

Akumulator do Ursusa C-360 @izydor6280-u mnie cięko z ortografią a u ciebie cięko z czymś tam i nikt to tego się nie dopier**la!

@mati1416- Możemy kończyć nie mam nic przeciwko.

@wierzba1272- Mądrze napisałeś ale nie sądze żeby koledzy @ izydor6280 i @mati1416 cię zrozumieli bo kręcą i mataczą i sami nie wiedzą o co im chodzi!

#39 Share mati4116

mati4116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:44

Akumulator do Ursusa C-360 #Dawid18 już ty nie bądź takim znawcą akurat ja zrozumiałem o co chodzi koledze @wierzba1272.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 05 maj 2011 - 07:43

Akumulator do Ursusa C-360 Jedna bateria wystarczy - powołuję się na kilkuletnią praktykę. W c360 i c330 mam po jednym aku. Oby dwa ciągniki mają alternatory stosunkowo dość mocne (po 90A). Problemów nie ma z odpalaniem nawet zimą - no oczywiście garażowane sprzęty. Zimą to oczywiście świece żarowe, lub strumień gorącego powietrza z opalarki prosto do filtra (polecam:) ). W c360 rozrusznik Magneton z przekładnią.
No i jeszcze jedna jak dla mnie świętość -przy zmianie kabli prądowych grubych nie kupujcie nowych w sklepie tylko na złomowisko i wyszarpnijcie kable z np. auta ciężarowego. Macie wtedy dobry kabel o dużym przekroju, który raczej nie zawiedzie.
p.s. Szelki czyli kable połączeniowe mam zrobione z kabla z fiata 126p (od aku do rozrusznika)

Edytowany przez Mareczek78, 05 maj 2011 - 07:44.