Skocz do zawartości

Zdjęcie

Humac Agro cena

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dziugiello

Dziugiello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Jest ich dużo

Napisany 20 listopad 2016 - 21:00

Humac Agro cena Jeżeli ktoś pisze że ma wzrost plonów o 30% po zastosowaniu kwasów huminowych czy humusowych w warunkach glebowych i klimatycznych Polski to nie wierze, wzrost o kilka procent oczywiście ale na glebach o słabej kulturze. Wzrost plonu pszenicy o 0,5 tony z hektara czy innych zbóż przy płonie 7 ton jest o wiele trudniej osiągnąć niż z 4 ton.

Edytowany przez Dziugiello, 22 listopad 2016 - 08:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Humac Agro cena Dzisiaj, 14:35
  •  

#22 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 23:28

Humac Agro cena

traktor, ale licz się z tym że na str 10 są podziękowania brzmiące tak:

,,Praca  powstała  dzięki  wsparciu  sektora  MPRV  (Słowacja)  w  ramach  projekt u  „Badanie   aspektów   rolno-ekologicznych   w   zrównoważonych   systemach   rolnych   w   zakresie   rozwoju  społeczno-gospodarczego  i  zmian  klimatycznych”,  wdrażanego  przez  firmę   MIRPOL   Sp. z o.o. Strzyżewice (Polska),,

warto także przeanalizować profil firmy MISPOL:

http://mirpol.biz/pr...awozy-humusowe/

A na sam koniec wyciągać wnioski oraz przemyślenia czy oby na pewno nie jest to praca przed jakimi przestrzegałem pisząc tego posta:

Ja także miałem na myśli artykuły naukowe i pseudo ,,profesoróff,, prowadzących badania z góry opłaconym, jednostronnym wynikiem. Prosiłem abyś skupił się na teorii naukowej, która jest jedyną kompletną formą wiedzy

#23 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 17:51

Humac Agro cena

Tak ja tego się nie wypieram odrazu pisałem że to produkt Słowacki .

Panowie powiem tak to trzeba przetestować samemu i dopiero zaczynać dyskusję .

Ja zazwyczaj w pisane nie wierzę ale spróbowałem na najgorszym kawałku na które dawałem wapno , UG EM i różne inne ustrojstwa a ziemia jak była zwięzła tak była dalej .

Analizy glebowe wychodziły księżkowe ale z 1.34 ha jak miałem 3,5 T pszenicy to do góry skakałem teraz z tego kawałka mam 5,5 T pszenicy mówię o tym roku ,

wcale nie ściemniam 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 19:58

Humac Agro cena

Ile i jakiego wapna dałeś, oraz kiedy. Bo raczej to tu bym upatrywał przyczyny wzrostu plonu. Te emy są dobre ale w ogródku. Czyli że to nie jest żadna ściema i gleba to faktycznie jeden wielki żywy twór, a taka baniuszka wystarczy na kawałeczek ogródka nie hektary.

Wapno słabo rozdrobnione słabo reaguje, czyli trzeba czekać długo na efekty. Mikroorganizmy powodują także rozkład wapna i może słabe wapno które wcześniej nie przynosiło efektu, w końcu zaczęło reagować dodatkowo dałeś jakieś mikroorganizmy które też troszeczkę pomogły temu wapnu i pszenica zaczęła lepiej plonować.

UG emy i inne ustrojstwa jak to nazwałeś to wszystko jedno i to samo. Zasada działania identyczna. Więc jak wcześniej dawałeś inne ,,ustrojstwa,, to doszło do tego że po pewnym czasie na pole dostarczyłeś już spore ilości tych bakterii że w końcu widać efekty. Tylko teraz pytanie ile to wszystko kosztowało i czy było izasadnione ekonomicznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 12:23

Humac Agro cena

Tak szczerze ten kawałek spieprzyłem sam na własne życzenie ( bo nie wiedziałem ) nabyłem go w 2005 r zrobiłem wszystko tak jak zawsze robiłem na innych polach i to właśnie było źle a minowicie chodzi o orkę zimową poprzedni właściciel robił to zawsze na razówe do 15 cm a ja odwaliłem jak zawszw do 30 cm i panowie pocałuj psa w kota aż mu ogon stanie , zaczeły się problemy ( została martwica wyrwana ) a więc jałowa ziemia .

Wapna stosowałem z magnezem przez dwa lata po 3T na 1,34 ( oczywiście nawozy obornik i nne ustrostwa ) PH z 2,5  (2005 r) wzrosło do 5,9  P2 O5  15,5 średni , K2 O 14,9 średni , Mg 9,8 wysoki  to już osiądnołem po 5-ću latach 2010 r .

Struktóra gleby też niby się poprawiła ale po zlewach woda stała nawet przez tydzień po dołach ( głąbosz też był urzywany ) i zaraz robiło się z pola boisko .

Plon niby się poprawił na 3,5 t ale i tak za mało bo gdzie jeszcze do średniej gospodarstwa 6/7 T więc zaczołam bawić się humc agro w 2011 r  , tak odrazu z grubej rury 450 kg na 1,34 ha  .

Co zuważyłem jako taki efekt było widać dopiero 2013 r woda nie stała po dołkach ( jeśli już to na dzień ) , po zlewach gleba nadal zachowywała pulchność plon się zwiększył  nieznacznie o jakieś 1 T .

W tamtym roku miałem tam fasolę 2,6 T a wtym roku pszenicy 5,5 T  ,być może zbiek okoliczności po srączkowych .

Teraz posiałem znowu pszenicę to zobaczymy jak to wyjdzie na następny rok .

Tu nie ściemnia i nie zachwalam ale taka jest historia jak niedokładasz okiem to dołożysz zawsze bokiem :)

Odpowiadając teraz czy się opłacało tak szczerze to nie ( kasy poszło ile nie bądź ) bo 100kg to 380 zł  x 450 = 1710 + wapno  , ale jest ta satysfakcja że jest lepiej i na zap...... się jak durny .

Martwicę trzeba przerywać systematycznie po trochu nie na raz ze 15 cm to przestroga dla inny .

Edytowany przez traktor11, 22 listopad 2016 - 18:40.

#26 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 21:32

Humac Agro cena

Albo przestać orać ;)

#27 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 13:23

Humac Agro cena

Zapomniałeś dodać kolego tak głęboko  :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 21:07

Humac Agro cena

Nie, nie wszytko co miałem napisać napisałem. Ja nie orzę już 5 lat stąd takie podpowiedzi ;)