michalsoft

Humac Agro cena

Polecane posty

ekolog    3

Znam inne rozwiązania chociaż nic nie zatąpi kompostu i masy organicznej Ona jest próchnico twórcza a siła rodna gleby zależy od właśnie od próchnicy.

O rozwiązaniach możliwych dla poprawy wzrostu plonów pisze tu http://x-plus.pl/emy


Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Witam

Ja stosowałem ten produkt w 2014 na wiosnę pod jęczmień jary. Wysiewałem coś koło 300 kg na ha. Na jęczmieniu efekt był widoczny ale dosyć słabo. Na jesienie 2014 na tym stanowisku wysiałem rzepak ozimy. Stanowisko 10 ha podzielnoe na pół było na połowie dawałem ten produkt na drugiej nie. Byłem ciekaw jak będzie efekt na rzepaku. W końcowym rozrachunku tam gdzie był ten humac dawany miałem około 900 kg z hektara więcej. Stanowisko to jest dosyć słabe bo klasa V  Na kontroli średni plon z ha wyniusł około 3 tony z połowy gdzie była humac dany 3,9 t z ha. Sąsiedzi sie smiali ze mnie że taką kasę wyożyłem na humac. ale jak zobaczyli różnicę to im kopary opadły. Jak dla mnie produkt dobry, godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko problem w tym że ty nie jesteś godnym użytkownikiem, aby było warto słuchać twoich poleceń bo zarejestrowałeś się tu 5 dni temu tylko po to aby napisać w tym temacie pseudo reklamę produktu który sprzedajesz. Jeśli ten produkt był by tak wspaniały nie zniżał byś się do poziomu stosowania anonimowych, pozytywnych opinii na jego temat, bo sprzedawał by się z powodzeniem sam. A widocznie jest to kolejny bubel mający na celu wydoić rolników, dlatego potrzebuje reklamowania się w tak perfidny sposób, tak obłudnymi historiami. 

 

Cfaniaczku chciał bym zaznaczyć że różnice w plonowaniu danej odmiany na danym polu aż o 30 % to instytuty badawcze osiągają zmieniając poziom nawożenia, poziom A, poziom B, a nie od stosowania nic nie wartych, pseudo humusów które nadają się jedynie do polania całą ilością jaka jest zalecana na 1ha, objętości taczki zgrabionej trawy i liści w celu przyspieszenia rozkładu materii. A niektóre nawet i do tego nie będą przydatne.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

A skąd wiadomo kolego że skoro tak atakujesz ludzi którzy stosują ten produkt nie jesteś z jakiejś firmy, która też sprzedaje jak ty to określiłeś pseudo humusy. Poczyta na ten temat w artykułach naukowych. Co to jest Humus, co to są kwasy huminowe, fulwowe. Jaki efekt dają w uprawach, na ten temat jest dużo publikacji nie tylko pisanych w czasopismach ale i naukowe teksty poparte badaniami. Ja troszkę na ten tema czytałem zanim zastosowałem. Ale skoro wychodzisz z założenia że każdy nowy użytkownik jest przedstawicielem jakiejś firmy, jeśli wyrazi swoją opinie na temat produktu, który stosował u siebie w gospodarstwie to pogratulować. 

Ja tylko swoją opinie na ten temat wyraziłem a że jestem od niedawna na forum to już nie pasi. Zobacz kiedy, był pierwszy post w tym temacie napisany. Po prostu nie wiedziałem że jest takie forum . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie posiadasz umiejętności logicznego myślenia? W ostatniej części poprzedniego posta napisałem jasno i wyraźnie do czego nadają się te pseudo humusy, a ty twierdzisz że jestem przedstawicielem konkurencji?? Jeśli by tak było nie strzelał bym sobie w kolano i nie pisał prawdy o wszelkiej maści i rodzaju humusach, kwasach i cudach na kiju, które są nic nie warte.

 

Jeśli jesteś zwykłym rolnikiem, to dam ci radę. Patrz z przymrużeniem oka na wszelkie testy, publikacje i doświadczenia szemranych profesorów, bo wyniki zawsze będą takie same, czyli pozytywne, dla producenta cudownych preparatów. Odstaw sponsorowane gazetki i pseudo naukowe artykuły, a weź do ręki fachową literaturę, podręczniki choćby z rolniczego technikum, szkół wyższych, encyklopedia i poczytaj o procesach humifikacja, mineralizacja, butwienie, gnicie. A zrozumiesz że 1 kg czy 20 l jakiegoś cuda na kiju nie wpłyniesz w zauważalnym stopniu na 1 ha pola.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Dokładnie przeczytałem kolego to co napisałeś w przedostatnim poście. A mówiąc o literaturze fachowej miałem na myśli artykuły naukowe. A o właściwościach kwasów huminowych choćby na organizm ludzki pisał kiedyś profesor Tołpa, te kwasy akurat z torfów pochodziły. A co do produktu o którym mowa a artykule to ja u siebie na 1 ha stosowałem 300 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja także miałem na myśli artykuły naukowe i pseudo ,,profesoróff,, prowadzących badania z góry opłaconym, jednostronnym wynikiem. Prosiłem abyś skupił się na teorii naukowej, która jest jedyną kompletną formą wiedzy i poszukał w encyklopedii definicji dla haseł wyżej wspomnianych.

Jednak jeśli tak bardzo upierasz się przy publikacjach naukowych, dokładnie sprawdź czy nie powstawały w cieniu gabinetów ich autorów. Czy były recenzowane, najlepiej jako prace anonimowe, czy na jakiejś z konferencji omawiano ich problematykę, metodę badań i wszystko z nią związane. Bo te rzeczy wpływają na wiarygodność takich prac, a dopiero wiarygodność daje im rozgłos. Nigdy na odwrót, tylko stalin miał inne zdanie, kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.

Byle jaką pracę naukową może napisać byle kto, ale tak byle jaka praca będzie publikowana byle gdzie i byle kto będzie nią zainteresowany, z resztą sam to przyznałeś mówiąc że już widziałeś takie publikacje, hm dziwne że inni nie widzieli prawda? Ale skąd, nie ma się czemu dziwić, mówiłem już byle co nie mogło zdobyć wielkiego rozgłosu.

 

Swoją drogą, widzę że zrobiłeś interes życia stosując 300 kg jakiegoś cuda na kiju http://olx.pl/oferta/ekologiczny-nawoz-humac-agro-25-kg-na-bazie-kwasow-huminowych-CID628-ID93kEp.html

100 kg cuda = 376,64 zł x 300 kg = 1129,92 zł/ha

albo chcesz zrobić interes życia sprzedając ludziom towar horrendalnie zawyżając cenę według moich obliczeń minimum 75 razy. Porównałem to do zwykłego wapna gdzie 1t średnio kosztuje 50 zł, czyli 1kg - 0,05 zł. A humac agro 1kg - 3,76 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Kolego ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Wapno to nie to samo co kwasy huminowe. Fakt interes zrobiłem bo mi kasa ze wzrosty plonu została i na nawozach trochę oszczędziłem bo mniej dałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisz co chcesz. I tak na szczęście temat nie cieszy się zbyt wielką popularnością a to świadczy że naiwnych nie ma wielu, to że ty nim byłeś i wydojono cię z kasy to już twój problem, na drugi raz dwa razy się zastanów na co kasę wydajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

No widzisz kolego na co ja wydaję moje ciężko zarobione pieniądze to moja sprawa. Czy byłem naiwny to się nie zgodzę spróbowałem zadowolony jestem i na pewno jeszcze kupię ten humac. Płakać nie płacze że kasę straciłem bo ja ja zainwestowałem w swoją ziemię. Bo o ziemię trzeba dbać. Inwestycja się według mnie opłacała.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak sobie wmawiaj, ale na szczęście podałeś konkretne dane które po pierwsze określają ile wydałeś kasy:

- stosując 300 kg jakiegoś cuda na kiju http://olx.pl/oferta...28-ID93kEp.html

100 kg cuda = 376,64 zł x 300 kg = 1129,92 zł/ha

 

a po drugie jaką miałeś zwyżkę plonu:

- Na kontroli średni plon z ha wyniusł około 3 tony z połowy gdzie była humac dany 3,9 t z ha

3900 kg / 3000 kg = 1,3

1,3 x 100 % = 130 %

 

3900 kg = 130 %

3000 kg = 100%

 

a to znaczy że nie wierzę ci w zwyżkę plonu przy tym samym nawożeniu na tym samym polu o 30% i każdy kto to czyta podzieli moje zdanie.

 

A ty dalej sobie wmawiaj że dzięki takim historyjkom uda ci się kogoś wycyganić tym produktem.

 

Jak widzimy nie muszę nikogo przestrzegać przed utratą pieniędzy, gdyż dzięki twojej szczerości sytuacja jest klarowna. Robię to tylko profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziugiello    7

Uważam że wzrost plonu o 5-7 % jest realny do osiągnięcia po zastosowaniu stymulatorów wzrostu ale 30% to albo w Afryce albo na glebach o bardzo niskiej kulturze, ale czy podobnego wzrostu wielkości 5-7% nie uzyskamy stosując dokarmianie mikro-makro elementami?? czy nie będzie to tańsze?? czy nie lepiej przeznaczyć środki finansowe na poprawę kultury gleby poprzez zadbanie o np. odczyn gleb??. Ceny stymulatorów wzrostu zawierających w sobie kwasy huminowe i fulwowe czy wyciągi z alg morskich [Ecklonia maxima, Ascophylum nodosum i inne] są bardzo drogie. Już niedługo będziemy atakowani reklamami przed agrobiznesem reklamami podobnych środków z profesjonalnym doradztwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Kolego Dziugiello jeśli mowa o glebie to było na klasie V gleby gdzie po badaniach gleby wyszła zawartość próchnicy  1,12 więc gleba prawie że zdegradowana, o dziwo z pH było w miarę bo 6,3. Pole było zakupione w 2013 od sąsiada, który jak gospodarzył tak gospodarzył. Kończmy tą dyskusję i zajmijmy się czymś ciekawszym. Pozdrawiam kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cieszę się że wreszcie zrozumiałeś że nikt nie uwierzy w te twoje bajeczki i kończysz z ich opowiadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Kolego kończę ten temat bo nie chce mi się wdawać w dyskusję z tobą. Widzę że w większości tematów masz najwięcej do powiedzenia i ekspertem jesteś. Chyba doktorat z doradztwa powinieneś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tjw. bardzo jestem rad z twojej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Witam

Ja stosowałem ten produkt w 2014 na wiosnę pod jęczmień jary. Wysiewałem coś koło 300 kg na ha. Na jęczmieniu efekt był widoczny ale dosyć słabo. Na jesienie 2014 na tym stanowisku wysiałem rzepak ozimy. Stanowisko 10 ha podzielnoe na pół było na połowie dawałem ten produkt na drugiej nie. Byłem ciekaw jak będzie efekt na rzepaku. W końcowym rozrachunku tam gdzie był ten humac dawany miałem około 900 kg z hektara więcej. Stanowisko to jest dosyć słabe bo klasa V  Na kontroli średni plon z ha wyniusł około 3 tony z połowy gdzie była humac dany 3,9 t z ha. Sąsiedzi sie smiali ze mnie że taką kasę wyożyłem na humac. ale jak zobaczyli różnicę to im kopary opadły. Jak dla mnie produkt dobry, godny polecenia

Witam 

Ja kolego też stosowałem humac tylko że 2012 r i powiem tak szczerze byłem sceptycznie nastawiony do niego  ale efek dopiero się uwidocznił w tamtym roku 2015 z 1,34 ha miałem 2,6 T fasoli co inni ludzie mieli do 1 T bo była susza na zbożu też w tym roku był efek kłosy były bardziej wykształcone .

I tutaj mogę potwierdzić że efekt jest widoczny i to bardzo , zmienia sięstruktóra gleby jest bardziej pulchna .

Po zlewach nie zalega woda na polu przez dłurzy okres .

To są moje spostrzeżenia po obserwacji przez 4 lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Co niektórzy śmiali się zemnie na tym forum że coś takiego zastosowałem. Ale ja jestem zadowolony z tego produktu i kasy mi na niego nie szkoda. Fajnie że też napisała osoba, która stosowała u siebie i też efekty widzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziugiello    7

Jeżeli ktoś pisze że ma wzrost plonów o 30% po zastosowaniu kwasów huminowych czy humusowych w warunkach glebowych i klimatycznych Polski to nie wierze, wzrost o kilka procent oczywiście ale na glebach o słabej kulturze. Wzrost plonu pszenicy o 0,5 tony z hektara czy innych zbóż przy płonie 7 ton jest o wiele trudniej osiągnąć niż z 4 ton.

Edytowano przez Dziugiello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

traktor, ale licz się z tym że na str 10 są podziękowania brzmiące tak:

,,Praca  powstała  dzięki  wsparciu  sektora  MPRV  (Słowacja)  w  ramach  projekt u  „Badanie   aspektów   rolno-ekologicznych   w   zrównoważonych   systemach   rolnych   w   zakresie   rozwoju  społeczno-gospodarczego  i  zmian  klimatycznych”,  wdrażanego  przez  firmę   MIRPOL   Sp. z O.o. Strzyżewice (Polska),,

 

warto także przeanalizować profil firmy MISPOL:

http://mirpol.biz/produkty/uprawa-roslin/nawozy-humusowe/

 

A na sam koniec wyciągać wnioski oraz przemyślenia czy oby na pewno nie jest to praca przed jakimi przestrzegałem pisząc tego posta:

Ja także miałem na myśli artykuły naukowe i pseudo ,,profesoróff,, prowadzących badania z góry opłaconym, jednostronnym wynikiem. Prosiłem abyś skupił się na teorii naukowej, która jest jedyną kompletną formą wiedzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Tak ja tego się nie wypieram odrazu pisałem że to produkt Słowacki .

Panowie powiem tak to trzeba przetestować samemu i dopiero zaczynać dyskusję .

Ja zazwyczaj w pisane nie wierzę ale spróbowałem na najgorszym kawałku na które dawałem wapno , UG EM i różne inne ustrojstwa a ziemia jak była zwięzła tak była dalej .

Analizy glebowe wychodziły księżkowe ale z 1.34 ha jak miałem 3,5 T pszenicy to do góry skakałem teraz z tego kawałka mam 5,5 T pszenicy mówię o tym roku ,

wcale nie ściemniam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile i jakiego wapna dałeś, oraz kiedy. Bo raczej to tu bym upatrywał przyczyny wzrostu plonu. Te emy są dobre ale w ogródku. Czyli że to nie jest żadna ściema i gleba to faktycznie jeden wielki żywy twór, a taka baniuszka wystarczy na kawałeczek ogródka nie hektary.

 

Wapno słabo rozdrobnione słabo reaguje, czyli trzeba czekać długo na efekty. Mikroorganizmy powodują także rozkład wapna i może słabe wapno które wcześniej nie przynosiło efektu, w końcu zaczęło reagować dodatkowo dałeś jakieś mikroorganizmy które też troszeczkę pomogły temu wapnu i pszenica zaczęła lepiej plonować.

 

UG emy i inne ustrojstwa jak to nazwałeś to wszystko jedno i to samo. Zasada działania identyczna. Więc jak wcześniej dawałeś inne ,,ustrojstwa,, to doszło do tego że po pewnym czasie na pole dostarczyłeś już spore ilości tych bakterii że w końcu widać efekty. Tylko teraz pytanie ile to wszystko kosztowało i czy było izasadnione ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Tak szczerze ten kawałek spieprzyłem sam na własne życzenie ( bo nie wiedziałem ) nabyłem go w 2005 r zrobiłem wszystko tak jak zawsze robiłem na innych polach i to właśnie było źle a minowicie chodzi o orkę zimową poprzedni właściciel robił to zawsze na razówe do 15 cm a ja odwaliłem jak zawszw do 30 cm i panowie pocałuj psa w kota aż mu ogon stanie , zaczeły się problemy ( została martwica wyrwana ) a więc jałowa ziemia .

 

Wapna stosowałem z magnezem przez dwa lata po 3T na 1,34 ( oczywiście nawozy obornik i nne ustrostwa ) PH z 2,5  (2005 r) wzrosło do 5,9  P2 O5  15,5 średni , K2 O 14,9 średni , Mg 9,8 wysoki  to już osiądnołem po 5-ću latach 2010 r .

Struktóra gleby też niby się poprawiła ale po zlewach woda stała nawet przez tydzień po dołach ( głąbosz też był urzywany ) i zaraz robiło się z pola boisko .

Plon niby się poprawił na 3,5 t ale i tak za mało bo gdzie jeszcze do średniej gospodarstwa 6/7 T więc zaczołam bawić się humc agro w 2011 r  , tak odrazu z grubej rury 450 kg na 1,34 ha  .

Co zuważyłem jako taki efekt było widać dopiero 2013 r woda nie stała po dołkach ( jeśli już to na dzień ) , po zlewach gleba nadal zachowywała pulchność plon się zwiększył  nieznacznie o jakieś 1 T .

W tamtym roku miałem tam fasolę 2,6 T a wtym roku pszenicy 5,5 T  ,być może zbiek okoliczności po srączkowych .

Teraz posiałem znowu pszenicę to zobaczymy jak to wyjdzie na następny rok .

Tu nie ściemnia i nie zachwalam ale taka jest historia jak niedokładasz okiem to dołożysz zawsze bokiem :)

 

Odpowiadając teraz czy się opłacało tak szczerze to nie ( kasy poszło ile nie bądź ) bo 100kg to 380 zł  x 450 = 1710 + wapno  , ale jest ta satysfakcja że jest lepiej i na zap...... się jak durny .

 

Martwicę trzeba przerywać systematycznie po trochu nie na raz ze 15 cm to przestroga dla inny .

 

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj