Skocz do zawartości

Zdjęcie

Humac Agro cena

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 11:15

Humac Agro cena

CO sądzicie o Humac agro ? jak to stosować i czy jest sens ? Jaki jest koszt na ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Humac Agro cena Dzisiaj, 16:56
  •  

#2 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:ekologia, edukacja finansowa, medycyna naturalna

Napisany 26 listopad 2015 - 11:27

Humac Agro cena

Znam inne rozwiązania chociaż nic nie zatąpi kompostu i masy organicznej Ona jest próchnico twórcza a siła rodna gleby zależy od właśnie od próchnicy.

O rozwiązaniach możliwych dla poprawy wzrostu plonów pisze tu http://x-plus.pl/emy

Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

#3 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 10:58

Humac Agro cena

Witam

Ja stosowałem ten produkt w 2014 na wiosnę pod jęczmień jary. Wysiewałem coś koło 300 kg na ha. Na jęczmieniu efekt był widoczny ale dosyć słabo. Na jesienie 2014 na tym stanowisku wysiałem rzepak ozimy. Stanowisko 10 ha podzielnoe na pół było na połowie dawałem ten produkt na drugiej nie. Byłem ciekaw jak będzie efekt na rzepaku. W końcowym rozrachunku tam gdzie był ten humac dawany miałem około 900 kg z hektara więcej. Stanowisko to jest dosyć słabe bo klasa V  Na kontroli średni plon z ha wyniusł około 3 tony z połowy gdzie była humac dany 3,9 t z ha. Sąsiedzi sie smiali ze mnie że taką kasę wyożyłem na humac. ale jak zobaczyli różnicę to im kopary opadły. Jak dla mnie produkt dobry, godny polecenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 11:28

Humac Agro cena

Tylko problem w tym że ty nie jesteś godnym użytkownikiem, aby było warto słuchać twoich poleceń bo zarejestrowałeś się tu 5 dni temu tylko po to aby napisać w tym temacie pseudo reklamę produktu który sprzedajesz. Jeśli ten produkt był by tak wspaniały nie zniżał byś się do poziomu stosowania anonimowych, pozytywnych opinii na jego temat, bo sprzedawał by się z powodzeniem sam. A widocznie jest to kolejny bubel mający na celu wydoić rolników, dlatego potrzebuje reklamowania się w tak perfidny sposób, tak obłudnymi historiami. 

Cfaniaczku chciał bym zaznaczyć że różnice w plonowaniu danej odmiany na danym polu aż o 30 % to instytuty badawcze osiągają zmieniając poziom nawożenia, poziom A, poziom B, a nie od stosowania nic nie wartych, pseudo humusów które nadają się jedynie do polania całą ilością jaka jest zalecana na 1ha, objętości taczki zgrabionej trawy i liści w celu przyspieszenia rozkładu materii. A niektóre nawet i do tego nie będą przydatne.

#5 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 19:07

Humac Agro cena

A skąd wiadomo kolego że skoro tak atakujesz ludzi którzy stosują ten produkt nie jesteś z jakiejś firmy, która też sprzedaje jak ty to określiłeś pseudo humusy. Poczyta na ten temat w artykułach naukowych. Co to jest Humus, co to są kwasy huminowe, fulwowe. Jaki efekt dają w uprawach, na ten temat jest dużo publikacji nie tylko pisanych w czasopismach ale i naukowe teksty poparte badaniami. Ja troszkę na ten tema czytałem zanim zastosowałem. Ale skoro wychodzisz z założenia że każdy nowy użytkownik jest przedstawicielem jakiejś firmy, jeśli wyrazi swoją opinie na temat produktu, który stosował u siebie w gospodarstwie to pogratulować. 

Ja tylko swoją opinie na ten temat wyraziłem a że jestem od niedawna na forum to już nie pasi. Zobacz kiedy, był pierwszy post w tym temacie napisany. Po prostu nie wiedziałem że jest takie forum . 

#6 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:30

Humac Agro cena

Nie posiadasz umiejętności logicznego myślenia? W ostatniej części poprzedniego posta napisałem jasno i wyraźnie do czego nadają się te pseudo humusy, a ty twierdzisz że jestem przedstawicielem konkurencji?? Jeśli by tak było nie strzelał bym sobie w kolano i nie pisał prawdy o wszelkiej maści i rodzaju humusach, kwasach i cudach na kiju, które są nic nie warte.

Jeśli jesteś zwykłym rolnikiem, to dam ci radę. Patrz z przymrużeniem oka na wszelkie testy, publikacje i doświadczenia szemranych profesorów, bo wyniki zawsze będą takie same, czyli pozytywne, dla producenta cudownych preparatów. Odstaw sponsorowane gazetki i pseudo naukowe artykuły, a weź do ręki fachową literaturę, podręczniki choćby z rolniczego technikum, szkół wyższych, encyklopedia i poczytaj o procesach humifikacja, mineralizacja, butwienie, gnicie. A zrozumiesz że 1 kg czy 20 l jakiegoś cuda na kiju nie wpłyniesz w zauważalnym stopniu na 1 ha pola.

#7 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 19:12

Humac Agro cena

Dokładnie przeczytałem kolego to co napisałeś w przedostatnim poście. A mówiąc o literaturze fachowej miałem na myśli artykuły naukowe. A o właściwościach kwasów huminowych choćby na organizm ludzki pisał kiedyś profesor Tołpa, te kwasy akurat z torfów pochodziły. A co do produktu o którym mowa a artykule to ja u siebie na 1 ha stosowałem 300 kg. 

#8 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 01:17

Humac Agro cena

Ja także miałem na myśli artykuły naukowe i pseudo ,,profesoróff,, prowadzących badania z góry opłaconym, jednostronnym wynikiem. Prosiłem abyś skupił się na teorii naukowej, która jest jedyną kompletną formą wiedzy i poszukał w encyklopedii definicji dla haseł wyżej wspomnianych.

Jednak jeśli tak bardzo upierasz się przy publikacjach naukowych, dokładnie sprawdź czy nie powstawały w cieniu gabinetów ich autorów. Czy były recenzowane, najlepiej jako prace anonimowe, czy na jakiejś z konferencji omawiano ich problematykę, metodę badań i wszystko z nią związane. Bo te rzeczy wpływają na wiarygodność takich prac, a dopiero wiarygodność daje im rozgłos. Nigdy na odwrót, tylko stalin miał inne zdanie, kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.

Byle jaką pracę naukową może napisać byle kto, ale tak byle jaka praca będzie publikowana byle gdzie i byle kto będzie nią zainteresowany, z resztą sam to przyznałeś mówiąc że już widziałeś takie publikacje, hm dziwne że inni nie widzieli prawda? Ale skąd, nie ma się czemu dziwić, mówiłem już byle co nie mogło zdobyć wielkiego rozgłosu.

Swoją drogą, widzę że zrobiłeś interes życia stosując 300 kg jakiegoś cuda na kiju http://olx.pl/oferta...28-ID93kEp.html

100 kg cuda = 376,64 zł x 300 kg = 1129,92 zł/ha

albo chcesz zrobić interes życia sprzedając ludziom towar horrendalnie zawyżając cenę według moich obliczeń minimum 75 razy. Porównałem to do zwykłego wapna gdzie 1t średnio kosztuje 50 zł, czyli 1kg - 0,05 zł. A humac agro 1kg - 3,76 zł

#9 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:11

Humac Agro cena

Kolego ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Wapno to nie to samo co kwasy huminowe. Fakt interes zrobiłem bo mi kasa ze wzrosty plonu została i na nawozach trochę oszczędziłem bo mniej dałem

#10 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 02 luty 2016 - 23:50

Humac Agro cena

Pisz co chcesz. I tak na szczęście temat nie cieszy się zbyt wielką popularnością a to świadczy że naiwnych nie ma wielu, to że ty nim byłeś i wydojono cię z kasy to już twój problem, na drugi raz dwa razy się zastanów na co kasę wydajesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 luty 2016 - 16:55

Humac Agro cena

No widzisz kolego na co ja wydaję moje ciężko zarobione pieniądze to moja sprawa. Czy byłem naiwny to się nie zgodzę spróbowałem zadowolony jestem i na pewno jeszcze kupię ten humac. Płakać nie płacze że kasę straciłem bo ja ja zainwestowałem w swoją ziemię. Bo o ziemię trzeba dbać. Inwestycja się według mnie opłacała.   

#12 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 05 luty 2016 - 00:54

Humac Agro cena

Tak sobie wmawiaj, ale na szczęście podałeś konkretne dane które po pierwsze określają ile wydałeś kasy:

- stosując 300 kg jakiegoś cuda na kiju http://olx.pl/oferta...28-ID93kEp.html

100 kg cuda = 376,64 zł x 300 kg = 1129,92 zł/ha

a po drugie jaką miałeś zwyżkę plonu:

- Na kontroli średni plon z ha wyniusł około 3 tony z połowy gdzie była humac dany 3,9 t z ha

3900 kg / 3000 kg = 1,3

1,3 x 100 % = 130 %

3900 kg = 130 %

3000 kg = 100%

a to znaczy że nie wierzę ci w zwyżkę plonu przy tym samym nawożeniu na tym samym polu o 30% i każdy kto to czyta podzieli moje zdanie.

A ty dalej sobie wmawiaj że dzięki takim historyjkom uda ci się kogoś wycyganić tym produktem.

Jak widzimy nie muszę nikogo przestrzegać przed utratą pieniędzy, gdyż dzięki twojej szczerości sytuacja jest klarowna. Robię to tylko profilaktycznie.

#13 Share Dziugiello

Dziugiello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Jest ich dużo

Napisany 05 luty 2016 - 10:19

Humac Agro cena

Uważam że wzrost plonu o 5-7 % jest realny do osiągnięcia po zastosowaniu stymulatorów wzrostu ale 30% to albo w Afryce albo na glebach o bardzo niskiej kulturze, ale czy podobnego wzrostu wielkości 5-7% nie uzyskamy stosując dokarmianie mikro-makro elementami?? czy nie będzie to tańsze?? czy nie lepiej przeznaczyć środki finansowe na poprawę kultury gleby poprzez zadbanie o np. odczyn gleb??. Ceny stymulatorów wzrostu zawierających w sobie kwasy huminowe i fulwowe czy wyciągi z alg morskich [Ecklonia maxima, Ascophylum nodosum i inne] są bardzo drogie. Już niedługo będziemy atakowani reklamami przed agrobiznesem reklamami podobnych środków z profesjonalnym doradztwem:)

#14 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 luty 2016 - 09:48

Humac Agro cena

Kolego Dziugiello jeśli mowa o glebie to było na klasie V gleby gdzie po badaniach gleby wyszła zawartość próchnicy  1,12 więc gleba prawie że zdegradowana, o dziwo z pH było w miarę bo 6,3. Pole było zakupione w 2013 od sąsiada, który jak gospodarzył tak gospodarzył. Kończmy tą dyskusję i zajmijmy się czymś ciekawszym. Pozdrawiam kolegów.

#15 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 06 luty 2016 - 11:20

Humac Agro cena

Cieszę się że wreszcie zrozumiałeś że nikt nie uwierzy w te twoje bajeczki i kończysz z ich opowiadaniem.

#16 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2016 - 10:30

Humac Agro cena

Kolego kończę ten temat bo nie chce mi się wdawać w dyskusję z tobą. Widzę że w większości tematów masz najwięcej do powiedzenia i ekspertem jesteś. Chyba doktorat z doradztwa powinieneś zrobić.

#17 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 07 luty 2016 - 10:47

Humac Agro cena

Tjw. bardzo jestem rad z twojej decyzji.

#18 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 20:33

Humac Agro cena

Witam

Ja stosowałem ten produkt w 2014 na wiosnę pod jęczmień jary. Wysiewałem coś koło 300 kg na ha. Na jęczmieniu efekt był widoczny ale dosyć słabo. Na jesienie 2014 na tym stanowisku wysiałem rzepak ozimy. Stanowisko 10 ha podzielnoe na pół było na połowie dawałem ten produkt na drugiej nie. Byłem ciekaw jak będzie efekt na rzepaku. W końcowym rozrachunku tam gdzie był ten humac dawany miałem około 900 kg z hektara więcej. Stanowisko to jest dosyć słabe bo klasa V  Na kontroli średni plon z ha wyniusł około 3 tony z połowy gdzie była humac dany 3,9 t z ha. Sąsiedzi sie smiali ze mnie że taką kasę wyożyłem na humac. ale jak zobaczyli różnicę to im kopary opadły. Jak dla mnie produkt dobry, godny polecenia

Witam 

Ja kolego też stosowałem humac tylko że 2012 r i powiem tak szczerze byłem sceptycznie nastawiony do niego  ale efek dopiero się uwidocznił w tamtym roku 2015 z 1,34 ha miałem 2,6 T fasoli co inni ludzie mieli do 1 T bo była susza na zbożu też w tym roku był efek kłosy były bardziej wykształcone .

I tutaj mogę potwierdzić że efekt jest widoczny i to bardzo , zmienia sięstruktóra gleby jest bardziej pulchna .

Po zlewach nie zalega woda na polu przez dłurzy okres .

To są moje spostrzeżenia po obserwacji przez 4 lata .

#19 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 18:36

Humac Agro cena

Co niektórzy śmiali się zemnie na tym forum że coś takiego zastosowałem. Ale ja jestem zadowolony z tego produktu i kasy mi na niego nie szkoda. Fajnie że też napisała osoba, która stosowała u siebie i też efekty widzi. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 19:48

Humac Agro cena

Wiem coś o tym bo słowacy testowali go na kukorydzy u sąsiada w 2011 r ja zastosowałem u siebie rok później jest efekt 

to testowało Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli http://wydawnictwo.u...a/2016/1/07.pdf tu jest opis