Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z przednim napędem mf 3050 turbo

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:14

Turbiny nie da rady ja myślałem do 3060 założyć ale przy turbo trzeba by było prawie wszystkie bebechy wypruć i zmienić lepiej już drugi silnik ale ten z kolei nie wiadomo w jakim stanie jest i najlepszym rozwiązaniem jest remont silnika ja takowy zrobiłem nie sam a mechanik z tego forum reklamy nie będę robił wyszło coś ok 8 tyś cały silnik praktycznie nowy wszystko po regeneracji wraz ze sprzęgłem ja się nic nie dotykałem i uważam że to najlepsze rozwiązanie niż dokładać turbo i nie wiadomo ile pochodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z przednim napędem mf 3050 turbo Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share Kamil3050

Kamil3050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 14:35

Po co mam robić remont skoro on po prostu ani grama oleju nie bierze....w normalnych pracach ma mocy dość tylko co do transportu to masakra jeszcze górki nie widać a on już ją czuje....

#23 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2016 - 15:40

Co sądzicie panowie o dołożeniu turbiny do MF 3050 ponieważ moim zdaniem jest bardzo mułowaty ?

sprzedaj i weź z turbo albo chociaż 3060 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 17:39

Po co mam robić remont skoro on po prostu ani grama oleju nie bierze....w normalnych pracach ma mocy dość tylko co do transportu to masakra jeszcze górki nie widać a on już ją czuje....

Tak to jest z ciągnikami które jadą dobre 40km/h, ale po coś jest w nim dużo biegów. Gdy będziesz jechał 25km/h jak większość ursusów i zetorów do nie będziesz górek czuł, kiedyś spróbuj i zredukuj (albo jedz cały czas) 25km/h (dobierz bieg z tabeli) to się przekonasz.

#25 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:23

To czego chcesz od ciągnika jak sam masz problem z redukowaniem biegów albo z doborem ciągnika do potrzeb gospodarstwa bo innego wytłumaczenia nie widzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share bob124a

bob124a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:22

Ten ciągnik tak ma.też mam 3050 z skrzynią 32.nie wymagaj od tego ciągnika wiele przecież on nawet 70 koni nie ma jedyne co mu możesz zrobić to mu dać troszkę większą dawkę paliwa ja tak zrobiłem i troszkę lepiej .Też trochę ci się wydaje że jest słaby bo zauważ ze masz 16 biegów do przodu + półbieg czyli 32 do przodu. 1A masz jak 4 w c360 wiec c360 jak zobaczy górkę to redukujesz tylko raz a w mf musisz z 4 zejść i tylko ci się tak wydaje bo ciągle redukujesz a praktycznie prędkość się nie zmienia .Ciągnik gabaryty ma dość spore dochodzi jeszcze przodek który potrzebny czy nie też musi silnik ciągnąc.nie w temacie ale na innym forum pisałem o spalaniu 3050 i zetora

To zależy u mnie jak zetor 7211 chodził z jd 550 to jak mi sie śpieszyło to potrafił spalić cały zbiornik przez dzień ,ale jak ma lekko i tak nie dostaje po d*pie to nie pali wcale dużo.zetor ma z tym dobrze ze ciągniesz np przyczepę i ciągnik zobaczy górkę to tak szybko nie stanie dajesz gazu wir w baku komin sie prostuje ale idzie a mam mf 3050 z przodkiem o podobnej mocy to zobaczy górkę to ani dymu ani mocy ciągnik ma inna pompe i dostaje mniej paliwa to mocy brakuje przez to jest oszczędniejszy.gdybym miał teraz wybierać kupił bym zetora 7245 a  nie 3050 ciągnik  nie wiele droższy ale za to tanie części prosty i w miarę wytrwały u mnie na ponad 30h zetor przez 15 lat jako główny ciągnik do pługa itp i silnik u mnie jeszcze nie rozbierany kto wie czy jeszcze nie w originale.Tylko zetor ma problem zimą zapalić musi być grzałka albo coś podobnego