adameo111

Dzierżawa gruntów od ANR

Polecane posty

PureZec    0

Czy obecnie osoba nieposiadająca żadnej ziemii rolnej, ale mająca
wykształcenie rolnicze może dzierżawić ziemię od ANR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Dużo zależy od tego czy może już dzierżawić czy może przystąpić do przetargu.

 

Ostatnio jak przeglądałem warunki i parametry przetargów to punktów było 5-6.

Najważniejsze z nich to

ile ziemi z anr już posiadasz,

ile masz lat

jak daleko masz od najbliższego pola do pola, które chcesz wydzierżawić

ile masz zwierząt (przelicznik ile zwierząt na ile ha)

jak duże będzie gospodarstwo po wydzierżawieniu z ANR.

 

Generalnie patrząc na to wydaje mi się ze są promowane nie duże gospodarstwa lokalne. Tym sposobem łatwiej wydzierżawić ziemię która leży koło naszej już posiadanej ziemii i rozwijać gospodarstwa do jakiejś rozsądnej nie wielkiej wielkości.

 

Wydaje mi się, że jeśli jeszcze nie prowaidzsz gospodarstwa w danej gminie a masz tylko wykształcenie rolnicze to marne szanse na dzierżawę. No chyba że nikt nie będzie startował do przetargu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Wg. mnie wygog ile masz lat bez sensu. Moj ojciec ma 55l i chce nadal prowadzic gospodarstwo do 70. I tu zamyka sie droge co niektorym bo slyszalem ze nawet jak ktos jest mlodszy z innej wsi ma pola dalej to dostanie wiecej punktow i wieksze szanse na grunt co jest dla mnie paranoją. U mnie na gminie teraz bedzie przetarg na 140ha w 7 działkach a najwieksza szanse maja ck co juz maja ziemię porozpisywana na ojcow, żony, matki itd i oni znow powiększa prawdopodobnie swoje gospodarstwa.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Nie wchodziłem głęboko w tą punktację co i jak, bo u nas jak się pojawi jakaś działka to raczej daleko od domu i jakieś dziwne.

Ostatnio było 18ha, takiej sobie ziemii a żeby było śmiesznie to koło 20 słupów na niej (średniego i wysokiego napięcia)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jak nie masz ziemi nie jesteś rolnikiem, i to 3 lata trza mieć, jak dobrze kombinujesz.

A o lata to chodzi o młodego rolnika, do 40 roku życia, po 40 rokiem nie masz żadnych punktów, żona też może startować.

Podstawa to z  16 ha i młody rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

jest już temat o dzierzawach i tam jeden z użytkowników ładnie i przejrzyście wszystko rozpisal co za ile punktów


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PureZec    0

nie chodzi o liczbę punktów. zgodnie z podawaną na stronie definicją nie mając żadnej ziemii nie jesteś rolnikiem, a co jeśli zdobyłeś odpowiednie wykształcenie i chcesz kupić lub wydzierżawić swoją PIERWSZĄ ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jak rozumiem te nowe przepisy to od ANR nie masz szans na ziemi, pierwszą ziemię to najlepiej uzyskać odkupując od kogoś z rodziny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

a chciałes 1ha kupić żeby być na KRUSie i na taksówce w W-wie jeździć? :)  :D

A tak poważnie nie ma chyba dziś szans (nie mówie ze strony przepisów) zeby zaczać dziś gospodarować od zera no chyba że ma sie kilka wolnych milionów na koncie 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PureZec    0

a ja właśnie chciałbym się dowiedzieć czy ze strony przepisów można zacząć od zera od dzierżawy, czyli wydzierżawić od ANR kilka-kilkanaście ha żeby według prawa być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gani43    0

no nie wiem czy nie można rozmawiałem z pracownikiem anr i powiedział mi ze posiadajac decyzje o przyznaniu premii na młodego rolnika mozna skladac wniosek o powiekszenie  lub utworzenie gospodarstwa z ziemi ktora jest w zasobie anr. czy ktos cos takiego juz słyszał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

z doświadczenia wiem że stanowisko ANR w danej sprawie zmienia się co jakiś czas, także jeśli dziś tego nie wolno to nie jest powiedziane ze za dwa miesiące tez będzie zabronione


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Witam 

Panowie mam pytanie czy ktoś brał udział w przetargu ograniczonym ofertowym organizowanym przez ANR?.Najpierw składamy wniosek aby się  zakwalifikować do przetargu (Wzory oświadczeń są dostępne na stronie ANR) , gdy się zakwalifikujemy  to dopiero składamy ofertę pisemną u notariusza , pytanko brzmi  czy są też dostępne jakieś wzory oferty i oświadczeń bo nie potrafię tego nigdzie znaleźć ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Dokładnie żona pisała. Wszystko sama pisała, nic nie mają. Agencja stwierdziła że nie beda sie czepiać do szczegółów, a jak coś to będą dzwonić do poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

A słuchaj mam jeszcze jedno pytanko odnośnie wniosku o zakfaliikowanie się do przetargu , a mianowicie wzór 2 i 3 o posiadanych gruntach ornych , jak ja mam taka sytuacje, że dzierżawie ziemie od gościa i jestem z nim ugadamy tak ,że on płaci podatek, a ja składam wniosek o dopłaty i jak ma mi urząd potwierdzić ,że użytkuje te grunty?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Wcale ich nie zgłaszasz. Ale możesz dodać ziemię do agencji bez potwierdzenia, bo nie wymagają potwierdzenia ile masz ziemi na chwilę obecna. Zgłaszasz tylko własność i to co gmina wystawi jak umowa jest zgłoszona  w gminie.

Im mniej to lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

TO TWIERDZISZ ZE te dzierzawy za które bierze się dopłaty a nie są w gminie to można ich nie podawać?a np w mlodym rolniku one figurują? bo to mogą przeciez oni sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

nie podawaj tych dzierżaw, których nie uwzględnią ci w gminie bo nie zakwalifikujesz się w przetargu jak będzie rozbieżność. inaczej tego nie da się raczej obejść a i ANR nie powinna drążyć tematu czy przypadkiem nie masz jeszcze kilku ha. chyba że zataisz z 200ha to bym się bał :P co do oferty to piszesz ją sam ale anr daje mniej więcej wytyczne co powinno się znajdować w ofercie, jakie oświadczenia itp. w razie jak by brakło ci jakiegoś drobnego oświadczenia to wzywają do poprawek zanim ogłoszą wyniki przetargu, co w sumie trwa dość długo...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj