adameo111

Dzierżawa gruntów od ANR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adameo111    1

Słuchajcie mam pytanie na stronie ANR pojawiło się ogłoszenie o możliwości wydzierżawienia gruntów przetarg itd. wszystko ładnie pięknie tylko tam działki są dwie otoczone innymi działkami całość to jeden zwarty kompleks uprawiany w całości więc o co tutaj chodzi po co taki przetarg skoro i tak nie będę mógł użytkować tego gruntu ponieważ jest użytkowany ciągle a żadnych granic tutaj nie ma co widać na zdjęciu spotkaliście się już z czymś takim bo u mnie to już kolejna taka sytuacja z przetargiem i nie wiem czy to pic na wodę czy specjalnie jest to tak wystawione żeby nikt nie wystartował do przetargu czy co tu jest grane ? poniżej macie złącznik o dzierżawie i screen z geoportalu jak sprawa wygląda

post-73663-0-53634000-1448299137_thumb.png

ZALACZNIK_LO_20151120_wyk_Blanowice 1773, 18121.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mozesz na własny koszt wziąć geodete i niech wytyczy Ci dziłki,koszt ok. 500zł punkt  . I ze wzgledu na koszta tak czy siak uzutkownikiem bedzie ten co obsiewa i do tego dochodzi kwesti czy juz obsiał teren jeśli juz posiał to mu nalży sie dopłata a Ty uprawy zniszczyć nie mozesz. suma sumarum pole ma i bedzie miał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

tak więc to jest legalne granie w ch... i jak się tu rozwijać ?

po pierwsze to idź do agencji

po drugie jak widzę do obu działek jest droga więc żaden problem

po trzecie jeśli wygrasz przetarg to żądaj od agencji wprowadzenia na dzierżawę(czyt. pokazania granic)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie i tak nie dojdzie do przetargu minister wstrzymał wszystkie przetargi. Ja w piątek miałem mieć przetarg tylko ze na sprzedaz w Olsztynie i nie odbył się a Nowy minister odwołał prezesa ANR i tak naprawdę nie wiadomo co dalej będzie z przstargami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo111    1

Droga jest także w kompleksie uprawowym tak jak widać na zdjęciu sąsiednie działki są wydzierżawione jeszcze przez 3 lata

po pierwsze to idź do agencji

po drugie jak widzę do obu działek jest droga więc żaden problem

po trzecie jeśli wygrasz przetarg to żądaj od agencji wprowadzenia na dzierżawę(czyt. pokazania granic)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ANR na bank nie wyznaczy mu działek w kazdym przetargu i umowie dzierżawy jest paragraf mówiący  tym iż dzierżawca zapoznał sie granicami działki itd. a ewentualne wyznaczenia bedzie przeprowadzał na WŁASNY KOSZT. zapytać sie mozesz ale i tak bedzie jak mówie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

mozesz na własny koszt wziąć geodete i niech wytyczy Ci dziłki,koszt ok. 500zł punkt  . I ze wzgledu na koszta tak czy siak uzutkownikiem bedzie ten co obsiewa i do tego dochodzi kwesti czy juz obsiał teren jeśli juz posiał to mu nalży sie dopłata a Ty uprawy zniszczyć nie mozesz. suma sumarum pole ma i bedzie miał :P

Użytkownikiem moze  i będzie ,ale będzie musiał zapłacić karę za bezumowne użytkowanie gruntu Sprawa w sądzie będzie tylko formalnością ale w pierwszym roku użytkowanie gruntu będzie raczej niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo111    1

Użytkownikiem moze  i będzie ,ale będzie musiał zapłacić karę za bezumowne użytkowanie gruntu Sprawa w sądzie będzie tylko formalnością ale w pierwszym roku użytkowanie gruntu będzie raczej niemożliwe

to i tak należałoby się zastanowić czy gra będzie warta świeczki czy nie ponieważ całego areału w tym przetargu jest ciut ponad 1 ha :/

Edytowano przez adameo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Witam! Brał ktoś udział w przetargu ofertowym czy tam kopertowym na dzierżawę lub sprzedaż ziemi z ANR? Chciałem się dowiedzieć na jakiej zasadzie przyznają punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

W agencji  powinni ci wytłumaczyć. Ja 1 grudnia miałem mieć na kupno, i po ptakach już jest.

Przede wszystkim wygrywa ten co mam najbliżej, potem wielkość,do tego jest liczone parabolą.

U mnie to akurat żona się tym zajmowała, więc nie zbyt wiem o co chodzi, a  w agencji dopiero po kwalfikacjach wiedzieli jak obliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, ktoś z Was pisał pismo o dzierżawę do agencji ? macie może jakieś wzory ? będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

a po co ci wzór? normalne pismo, piszesz ze taka i taka działka w takiej i takiej miejscowosci jest w posiadaniu skarbu panstwa i że jestes zainteresowany jej dzierzawa w przetargu ograniczonym/nieograniczonym i tyle


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

myślałem, że życzą sobie oficjalne pismo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Momom    0

Witam, czy można wydzierżawić ziemie od ANR będąc tylko i wyłącznie rolnikiem? Nie będąc rolnikiem nie ma takiej możliwości?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a jak ja z nimi gadałem to babka mówiła że tylko sprzedają. Więc jak to jest.

 

wejdź na ANR i zobacz jak sprzedają. 

Chciała Ciebie zbyć aby zaoszczedzić sobie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

na stronie ANR masz napisane kto moze brać udział w jakich przetargach

 

w dzierżawe dają, ale niechętnie i te gorsze działki, np zarośniete drzewami czy kawałeczki po pół hektara


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Czy składał ktoś może wniosek do ANR o zorganizowanie przetargu dzierżawy na utworzenie gospodarstwa?  Chciałbym złożyć taki wniosek i poszukuje jakiegoś wzoru takiego wniosku. Jeżeli ktoś mógłby mi w tym pomóc to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Jeśli chcesz złożyć wniosek na ,,utworzenie gospodarstwa" to licz się z tym, że złożyć go możesz natomiast dzierżawy nie dostaniesz. W warunkach ANR jest zapis, że dzierżawcą bądź kupującym może być wyłącznie osoba której staż jako prowadzącej gospodarstwo jest dłuższy niż 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ale jeżeli posiadam wyższe wykształcenie rolnicze to jak najbardziej mogę dostać dzierżawę w tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj