Skocz do zawartości

Zdjęcie

TLS jak wymontować łącznik (kości tls)

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jan222

jan222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 22:28

Witam!

Jak w temacie, czy potrzebuję jakiś specjalnych ściągaczy aby wyciągnąć te dwa sworznie? Czy jest z tym duży problem? Proszę o wskazówki? Muszę zdemontować ten łącznik celem wymiany kalamitki, którą ułamałem podczas smarowania. Ciągnik to JD 6920.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TLS jak wymontować łącznik (kości tls) Dzisiaj, 01:14
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 listopad 2015 - 23:24

A do kalamitki zwykłym wykrętakiem bez demontażu nie podejdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share jan222

jan222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 09:03

Niestety odpada, próbowałem (różne przedłużki) i wykrętak mi się ukruszył w środku! Więc lipa muszę wyjąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jackstone

jackstone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:56

TLS jak wymontować łącznik (kości tls) Jestem nowy na forum ale w zielonych obcykany dobrze jeśli chodzi o tls wczoraj skończyłem w 6920 niwelowac luz w miękkiej osi. Zaczynam zawsze tak samo ściągnięcie obciaznikow podniesienie ciągnika ocena luzu. Jeśli kość czyli łącznik poprzeczny to od środka sworzeń wyciągam wkrecajac pręt gwintowane i poprzez niego wyciągam sworzeń, od strony zewnętrznej trzeba odkręcić śrubę zabezpieczającym i poprzez wybija wybija oczywiście nie zawsze chce iść ale to wszystko jest zależne od tego ile wd40 użyłem i jak ciężki masz młotek. Oczywiście żebyś nie zapomniał odkręcić glowiczki położenia (wysokości) przedniego mostu. A i najważniejsze kosci locznika nie kupuje się nowego trzeba tylko na prasie wycisnąć stare i wciskasz nowe koszt około 40 zł sztuka gorzej ze stworzeniami niestety tylko serwis koszt 110 zł sztuka. Jeśli ktoś ma pytania o naprawę tls w zielonym proszę pisać robiłem to kilka razy.
Jestem nowy na forum ale w zielonych obcykany dobrze jeśli chodzi o tls wczoraj skończyłem w 6920 niwelowac luz w miękkiej osi. Zaczynam zawsze tak samo ściągnięcie obciaznikow podniesienie ciągnika ocena luzu. Jeśli kość czyli łącznik poprzeczny to od środka sworzeń wyciągam wkrecajac pręt gwintowane i poprzez niego wyciągam sworzeń, od strony zewnętrznej trzeba odkręcić śrubę zabezpieczającym i poprzez wybija wybija oczywiście nie zawsze chce iść ale to wszystko jest zależne od tego ile wd40 użyłem i jak ciężki masz młotek. Oczywiście żebyś nie zapomniał odkręcić glowiczki położenia (wysokości) przedniego mostu. A i najważniejsze kosci locznika nie kupuje się nowego trzeba tylko na prasie wycisnąć stare i wciskasz nowe koszt około 40 zł sztuka gorzej ze stworzeniami niestety tylko serwis koszt 110 zł sztuka. Jeśli ktoś ma pytania o naprawę tls w zielonym proszę pisać robiłem to kilka razy.

Dodaj odpowiedź