tajwan1986

manitou 741-120 lsu - problem z olejem w hydraulice

Polecane posty

tajwan1986    113

witam.mam problem tego typu że gdzies mi powoli olej ucieka z hydrauliki wczesniej było widac go w okienku z boku ładowarki a teraz juz nie i mi ciągle piszczy kontrolka od stanu oleju.tak jak stoi to nie widać żeby ten olej wyciekał bo plamy oleju nigdy nie było pod nią.wiec może mi ktoś podpowiedzieć:

- gdzie ten olej mógłby uciekać

- jaki olej tam można dolewac i czy wogóle można jeśli nie wiem co było wlane (wymiana całego oleju to ok 135 litrow wiec i spora kasa z tym sie wiąże a olej nie był jeszcze wypracowany)

- czy może mieć to jakies powiązanie ze zwolnicami bo mi w dwóch kołach sie zwolnice zapociły mocno

- a może ktoś ma namiar na jakiegoś człowieka co zna sie na tego typu ładowarkach i mógłby mi troche do niej pozaglądać z rozsądną stawką ze godzine pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

Czujnik może być uszkodzony, ciężko, żeby olej uciekł bez śladu. Spróbuj dolać do stanu i będziesz wiedział czy czujnik uszkodzony czy nie.

Jeśli nigdy nie robiłeś wymiany to po doprowadzeniu hydrauliki do porządku mógłbyś to zrobić, zużycia oleju nie określisz 'na oko'. Dolać możesz oleju hydraulicznego klasy HVLP.

Powiązania ze zwolnicami nie ma.

Co do mechanika, to skąd jesteś? 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

ja jestem z podlasia.mówisz że ten olej nie powinien sie pogryźć z tym co mam w ładowarce.boje sie żeby przypadkiem pompy nie posadzić bo wtedy bedzie troche wiekszy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie ogarnijcie sie jaki czujnik od poziomu oleju wam piszczy co za bzdury   ,maszyna ta w zaden czujnik poziomu wyposazona nie jest   jest tylko plastikowe okienko no chyba ze to okienko piszczy to sie nie wtracam,,  olej hvlp -potwierdzam ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

ludzie ogarnijcie sie jaki czujnik od poziomu oleju wam piszczy co za bzdury   ,maszyna ta w zaden czujnik poziomu wyposazona nie jest   jest tylko plastikowe okienko no chyba ze to okienko piszczy to sie nie wtracam,,  olej hvlp -potwierdzam ,,

 

ok może sie myle i nie jest to czujnik jakiegos poziomu oleju wiec dołączam zdjęcie i mi powiedz od czego jest ta kontrolka z góry trzecia od lewej.bo mi ona sie zapala i piszczy.

 

http://zapodaj.net/ebda83fd41f40.jpg.html

post-142404-0-74314400-1448914448_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

czujnik płynu hamulcowego ;)

dolewasz olej hamulcowy (zielony jak w samochodach osobowych citroen od hydraulicznego zawieszenia). tez kiedys myslalem ze zwariuje przez ten komunikat ale wystarzczylo wziąść intrukcje do reki (sa na chomiku jakby co po polsku)

Co do uciekającego oleju zobacz w przekładni kątowej czy Ci nie przybywa (na niej zamontowana jest pompa i byc moze przepuszcza do kątowej przez uszczelnienie albo coś choć to mało prawdopodobne).

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

ok dzieki bo tak zauwazyłem ze mi cos sie tam sączy z przewodu.wiec jak to jest od hydrauliki to chyba juz wiem gdzie mi on uciekał.popękany troche przewód i pewnie podczas pracy jest jakies cisnienie i mi ucieka a na postoju nie ma w przewodzi cisnienia i dlatego nie wyciekał wtedy.tylko ten przewód jest dosyć długi i nie tak łatwo bedzie go wyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Prawdopodobnie ciśnienie oleju w skrzyni. Posprawdzaj Stany oleju i czy nie zsunol się przewód z czujnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bowman1a    2

To prosze o jeszcze jedna informacje. Na cieplym czy zumnym sprawdzac. Bo raz producent przewiduje tak a gdzie indziej inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z ładowarka 731mianowicie grzeje mi olej do tego stopnia że cewkin są gorące co może być przyczyną maszyna z 2004 rok poproszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez marcinek_164
      Cześć! 
      W firmie, której pracuję, posiadamy w.w ładowarkę. Nadszedł czas serwisu i wymiany oleju. Do mostów przyszedł taki sam olej jak do przekładni kątowej i do zwolnic (sae80w90), czy można go użyć bez problemów? Producent odnośnie mostów podał tylko, że ma być specjalny do hamulców mokrych. Jak to u was wygląda?
    • Przez Lukas85
      Koledzy czy posiada ktoś z Was instrukcje obsługi do ładowarek Manitou z serii 5xx, ewentualnie 6xx z lat 1995-1999? 
      Mozed mi ktos podpowie jak jezdzic zeby nic nie uszkodzic? Nie mialem nigdy do czynienia z ladowarką. Na dzwigni zmiany biegów jest guzik sprzegla, rozumiem ze po jego nacisnieciu moge zmieniac bieg bez wciskania pedału? Co z hamulcami w celu powolnego dojechania do powiedzmy przeszkody wciskac sam hamulec na wlaczonym kierunku jazdy do przodu czy takze wciskac sprzeglo?
    • Przez Lukas85
      Zauwazyłem w swojej ładowarce że podczas hamowania pedał hamulca wciska sie praktycznie do podłogi. Ktoś moze mi potwierdzic czy tam powinno byc czy to znaczy ze cos sie konczy? Ładowarka hamuje tylko trzeba mocno wcisnac pedał. Płynu w zbiorniku jest w normie.
      Druga sprawa dotyczy olei. Znalazłem w instrukcji że do piast i tylnego mostu ma byc olej 80W90. Został mi taki olej firmy Akcela ktory kupowałem do ciagnika case, czy moge go zalac takze w manitou? do przedniego mostu zalewa sie jakis olej przekladniowy do pracy z hamulcami mokrymi. Ktos może mi cos polecic? I jeszcze jedno pytanie - jaki zalać olej do skrzyni? Do silnika ma byc 15W40. Ten także został mi od case firmy Akcela chyba moze byc?
       
    • Przez eljote
      Witam Panowie przymierzam się do zakupu ładowarki teleskopowej upatrzyłem już sobie kilka modeli ale spodobały mi się takie jak JCB 530-70 lub Manitou 731 chodzi żeby podniosła te 3 tony i miała wysuw na 7 metrów. Ale żeby też była zwinna w małych zakamarkach. Może ktoś z grupowiczów ma taką na sprzedaż lub może zna kogoś kto by chciał sprzedać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj