damianoooo

Pług 4 skibowy jaki wybrać

Polecane posty

damianoooo    4

Witam. Planuję zakup pługa obrotowego do aresa ( fotka w galerii ) Moje pytanie brzmi jakiej firmy wybrać pług? Na jakich zabezpieczniach, jakiej szerokości skiba :D Kwota jaką mam zamiar przenaczyć to 20 tyś :) Co sądzicie o nowych pługach z agromaszu ?

Edytowano przez damianoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

To chyba tylko Ty wiesz co masz na polu:) Jak trafiają Ci się duże kamienie które mogą uszkodzić pług ale trafiają się dość rzadko to wystarczy kołek ścinany. Jeśli jest ich dużo i co chwilę o nie zaczepiasz to warto doinwestować i wybrać zabezpieczenie typu "non stop", a jakie to już kto co woli ( sprężyna, resor, amortyzator ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/plug-4-skibowy-obrotowy-kverneland-ld100-CID757-IDbtquH.html#112705f1bf            Panowie podepnę się do tematu, co sądzicie o tym pługu, głównie chodzi mi o ramę czy nie jest za cięka, no i pług do mccormick 105km.

Powiem Ci kolego tak, że w opisie jest kverneland LD a to jest wersja VD czyli ta z lżejszą ramą. Na AF spotkałem się z opinią, że można go połamać będąc nieostrożnym, np szybko przejeżdżając przez bruzdę. Chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne.  Twój ciągnik jest dość lekki jak na 4 obrotową więc VD wydaje się być racjonalnym wyborem.

Edytowano przez AndrzejMikulewicz

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

Posiadam Akpila km 80 hp na lżejszej ramie i ciągnik pracuje z 4 skibami jak z kvernelandem 3. Odkładnie vogel&noot robią swoje. Hydrauliczne zabezpieczenie uchroni cie przed kazdym kamieniem lecz za 20 tyś to ty nowego nie kupisz. A o pługach Uni i Agromaszu zapomnij

Edytowano przez Rezmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

Ale masa pługa jest znacznie wieksza - to musi być dobry ciagnik z dużą ilością obciążników i mocnym tuzem. Znam takich co przy tych pługach pękały wieszaki łączniki i belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Dlatego masz amortyzację i koło transportowe w agro maszu, wtedy wieszaki nie pękają ^^  Sam się zastanawiam nad pługiem :) Tyle że różnica ceny akpila i agromaszu jest dość znacząca :)

 

Koledzy, zetor forterra 11441 poradzi sobie z czwórką wywrotem na resorze?  ;)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Aresss zalezy jaka czwórka, jaka waga i jaką szerokością chcesz orać. Akpila bym sobie odpuścił w przedbiegach, Agromasz już wygląda lepiej ale tez zalezy jaka wersja bo oglądałem kilka i niektóre  (te z węższym rozstawem chyba 45 na korpus) to troche delikatne są a nawet bardzo. Zależy jaką masz kwotę ale cudów nie oczekuj po tych pługach.

PS. W wiosce obok jeden kupił Akpila 4ke i średnią opinie słyszałem ....

Od brata miałem Unie XMS 4+ i powiem Ci że naprawdę daje radę (zreszta na pewno widziałeś), idzie bardzo lekko mimo rozstawienia na 190 cm i dzięki długiej odkładnicy nie potrzebuje dużej prędkosci aby ładnie sypać (ja jechałem lekko 7 km/h i było bardzo ładnie, jak dąłem 8 to już było prawie jak po włóce na polu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Jest to ares 566 waga coś koło 6.t bo dochodzi adaptacja do tura :) Tur będzie odczepiany do orki :) Ma przedni tuz więc nie będzie problemu o dociążenie :) Myślałem nad akpilem km180 .

Edytowano przez damianoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

@Mikruss- A ile Ci Unia waży ? I tak dokładnie ile koni masz w  Ciągniku? :) I jak byś mógł podać cenne orientacyjną ile kosztuje taki pług z Unii?

Na razie się orientuję tylko bo są inne wydatki niż pług, a orać jest czym :) Więc tylko oglądam i oceniam ;)  u mnie w klasie dwóch kolegów rolniczej ma właśnie akpilę i chwalą se pługi. ;)  nie wiem też jak wygląda to w praktyce :)

 

 

pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Waga 1500 kg moja valtra ma fabrycznie 105 km ale ile teraz ma nie wiem bo ma lekko poprawioną pompę. Braciak chuck00 dał chyba jak pamiętam 43500 odkladnie Long, rama 4+1, kółko szerokie jak kv, ramię do wału z hydr. zamkiem. Valtra szła idealnie z tym pługiem ale z przodu powieszone ok 600 kg balastu. Ja chętnie też bym taki sam kupił ale kasa poszła w stodołe i muszę jeszcze z rok przepekac tym małym gniotkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

No to Zetor spokojnie powinien sobie poradzić ;)  Właśnie widziałem że valtra sobie radziła ,dlatego pytam.

Dzięki za pomoc i informację ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez DamianJarka
      Witam. 
      Ostatnio w Fendtcie wyskoczył mi błąd i kod usterki to 1.2.01 patrzę w instrukcje obsługi i przyczyna to-,,Wejście akumulatora, napięcie akumulatora poza żądanym zakresem" sposób usunięcia wezwać serwis. 
      Co ja mam teraz zrobić? Oco wgl w tym chodzi bo nie rozumiem tej przyczyny 
    • Przez podol21
      Witam. Sprzedam agregat podorywkowy Unia Kos 2.6 st. Rok produkcji 2012. Wogóle nie używany. 


    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj