RolnikWM

co to za chwast i jak go wytepic

Polecane posty

RolnikWM    3

pokazała wam się miotła w zbożach? bo u mnie bardzo a najgorzej na pszenżycie :/ a wam ? i jak sobie z tym radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdzie opryskane droższym opryskiem to nie ma czasami gdzieś tam sie pokaze a gdzie oprysk nie chwycił i gdzie pryskane czymś innym to mało co zboże widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

ogółem to jest trochę dziwne ponieważ na polu gdzie mamy pszenżyto mieliśmy posadzone ziemniaki,i po posianiu zboża na tym kawałku gdzie były ziemniaki  od początku zborze tam było wiele ładniejsze i nawet miotły tam niema i taki się odznacza kwadrat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Expert Met 0,35kg-miotły zero ale stokłosa została. Rubin SX-najniższa dawka (120g) miotła gdzieniegdzie. CTU+DFF na jesieni+poprawka Chiselem-miotła wybija. Toto 70g/ha-miotły nie ma. CTU+Galmet-miotła gdzieniegdzie ale nie jest źle. Większość rolników ma problemy w tym roku z miotłą, kto dał wyższe dawki DFF lub PDM tam miotły jest mniej. Ci którzy dali siekierę wiosenną- jodosulfuron, mezosulfuron, piroksysulam u tych miotły niewiele lub wcale. Rok specyficzny. Wnioski- Na jesieni najtańszy zabieg na miotłę a na wiosnę poprawka tanim sulfonylomocznikiem. Chociaż na każdym polu sytuacja będzie inna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

u mnie gdzie opryskane droższym opryskiem to nie ma czasami gdzieś tam się pokaze a gdzie oprysk nie chwycił i gdzie pryskane czymś innym to mało co zboże widać

 

Powiedziałbym tak że nie cena gra tu rolę a termin zabiegu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie pszenżyto ozime siane po qq - sucho jak na pustyni, dwa place co było mokrzej ( tzn było na tyle wilgoci żeby wykiełkowało w ciągu 3 tygodni) zboże w listopadzie było rozkrzewione, reszta pola pojedyncze szpilki, na wiosnę podobnie. Opryskane wszystko tym samym opryskiem wiosną i teraz na tych mokrzejszych placach miotła straszna a tam gdzie było sucho dosłownie zero . Więc miotła albo nie wykiełkowała jesienią albo była w bardzo wczesnej fazie podczas oprysku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

W naszej okolicy też miotła i stokłosa na przemian. Wszyscy pryskali i na jednym polu jest a na drugim nie ma. Myślę że pogoda i terminy oprysków tu odegrały rolę. W tamtym roku były o wiele czystsze pola. A pryskanie na chwasty jesienią to podstawa (taniej i skuteczniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Jesienią poszedł Snajper i wczesną wiosną nie było jej widać na wiosnę poszedł Atribut i miotła jest ale w takich dziwnych miejscach. Opryskiwacz 10m na odcinku 200m miotły brak dalej na 200m pasek o szerokości 8m z miotłą a 2 bez, przejazd obok na całej szerokości i długości miotła trzeci przejazd obok takie "plamy" z na przemian miotła i pusto - ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W naszej okolicy też miotła i stokłosa na przemian. Wszyscy pryskali i na jednym polu jest a na drugim nie ma. Myślę że pogoda i terminy oprysków tu odegrały rolę. W tamtym roku były o wiele czystsze pola. A pryskanie na chwasty jesienią to podstawa (taniej i skuteczniej).

 

Na jesieni opryskane 12 ha, 7 poprawione przyczyną nie zadziałania środka było raczej niepowschodzenie miotły niż złe działanie środka (ale w sumie takie ryzyko było brane pod uwagę).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hart    0

Ja w zeszłym roku miałem dużo miotły pryskalem na jesień i na wiosnę jak się tylko pokazały pierwsze chwasty z tym ze minimalne dawki w tym roku zrobiłem tak samo lecz dawałem maksymalne dawki i mam czyste pola żadnych chwastów nie ma
jednego roku też pryskalem jak było za zimno i tez nic nie pomogło... trzeba brać pod uwagę temperaturę aby środek odpowiednio działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nowa miotła dobrze zamiata stare śmieci. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dido12045    12

mam boxer i legato i zastanawiam się czy samo legato nie wystarczy bo mam opcje oddania jeszcze boxera, poradzcie prosze bo to kupa kasy.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Samo Legato na miotłę słabe. Jak możesz to Boxera oddaj i w to miejsce daj izoproturon lub chlorotoluron. A jak nie dostaniesz jednego ani drugiego to Expert Met

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dido12045    12

Dzięki, zdam sie na Twoją rade i zamienie. znajomy mi klina wbił z tym boxerem i mòwił że stosował i nie podołał. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Samo Legato na miotłę słabe. Jak możesz to Boxera oddaj i w to miejsce daj izoproturon lub chlorotoluron. A jak nie dostaniesz jednego ani drugiego to Expert Met

Po co ma oddawać Boxera ? Z Legato ma super mixa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Kwestie ekonomiczne przemawiały, ja sam do Boxera zastrzeżeń nie mam ale izoproturon lub chlorotoluron to tańsze rozwiązanie na jesienne zwalczanie miotły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj