Skocz do zawartości

Zdjęcie

światła 780 dt

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 22 listopad 2015 - 13:02

światła 780 dt

Czy lampy przód fiata 126p różnią się czymś od świateł fiata 780 dt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
światła 780 dt Dzisiaj, 04:03
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 20:09

światła 780 dt

a co chodzi chcesz wstawić i nie wiesz czy pasują wymiarem czy swieceniem :huh:

#3 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 06:55

światła 780 dt

Może trochę żle sformuowałem pytanie.Fiat 780 ma okrągłe lampy,780 dt prostokątne,podobne do maluchowskich ,i to fiat i to fiat. na oko identyczne, może ktoś wymieniał     .Dokupić do ciągnika nie ma problemu koszt ok 150 sztuka,a do malucha 30zł na h4.Jeśli to to samo ,po co przepłacać,i stąd moje pytanie :blink: .

#4 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 08:04

światła 780 dt

podjedź na lokalny szrot, przymierz, zobacz, i jak będą pasować to kupisz po 10zł/szt.

#5 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 07:38

światła 780 dt

Kupiona od malucha ,różnice takie.... maluch ma postojówkę,i zamocowania do regulacji 4 punktowe,w ciągniku 3 punktowe i w innym położeniu.  A więc wywiercone 4 otwory w trzymaku lampy,4 blachodachówkowkręty ,4 kawałki gum z dojarki by nie drgało , lampa nie skakała,i także była regulacja świecenia,z 90 min.i nówka patrzałka.    Kąt padania snopa świateł wypadł niemal idealnie bez poprawiania,jeszcze tylko poszukam h4 90\100w,puki odblask nie zejdzie będzie ok. :)

#6 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 16:56

światła 780 dt

h4 90/100W nie jest legalne w PL, także uważaj na nadgorliwy policjantów

ale na pole ok

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 listopad 2015 - 17:26

światła 780 dt

Nie na nadgorliwych, tylko na normalnych. Jak coś jest nielegalne i policjant za to ukarze to nie jest nadgorliwość tylko normalne wykonywanie obowiązków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 07:55

światła 780 dt Jak odblask przybolały ,to te 100w myślę że nie przekroczy świecenia tych ''ustawowych'' 50 czy 60w. Żarówki wszak bezpośrednio nie widać. Takowej cudownej kontroli nie miałem.Jak ona wygląda,przystawiają coś do lampy na brudne szkło,wytarte czy z wielką radością wydłubują żarówkę z trzewi maski ,a może te czynności osobiście za ich instrukcją tak jak na granicy muszę wykonywać,wszak jeśli coś się ''nadwyręży''.Elektrotechnik nieraz podziwiam twoją szeroką wiedzę na tematy wszelakoprądowych zastosowań.Co TY na to,a tak na marginesie ''wszelakoprądowych'' słowo istnieje czy błądzę.... .

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 12:48

światła 780 dt

Jeżeli policjant będzie miał podejrzenie, że lampy zbyt mocno świecą, to zwyczajnie zatrzyma dowód rejestracyjny. Resztę wykona za niego stacja diagnostyczna, oczywiście na koszt delikwenta.

#10 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:43

światła 780 dt Może durnowato pociągnę temat ,ale przypuśćmy że policyjne podejrzenia nie sprawdzą sprawdzą się,już nie koniecznie to że trafiło się tak że badania przeprowadził znajomy diagnosta,ale powiedzmy przypadkowa pomyłka kontrolującego .Ja dałem zlecenie kontroli diagnoście więc ja płacę,to akurat zrozumiałe,a już mandat zapłacony plus diagnosta ,kilka stów poszło się wietrzyć,teoretycznie sądownie sporo ciąganiny i może coś by wyrwał wilku z gardła. I teraz spróbuj wyjedż na drogę ''ogary ruszyły'',i co ciekawe nawet przy ''przypadkowym''zatrzymaniu usłyszysz ktoś cię podp.......ł. Może te wywody na inny dział.Dzięki za zainteresowanie ,a to że 100w jest zakazane nie wiedziałem mając na pamięci że kilka lat wcześniej kupowałem w stacji paliw 2 szt..

#11 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:54

światła 780 dt

kupić można, używać już nie, przynajmniej na drogach publicznych

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:01

światła 780 dt

Sprawa jest prosta podczas kontroli. Jak władza ma uwagi, to kulturalnie wysiadasz z pojazdu, wyjmujesz żarówkę i pokazujesz jakiej jest mocy. I zwyczajnie wszyscy jedziecie w swoją stronę. A jak masz 100W to musisz pogodzić się z mandatem i kosztami dodatkowego przeglądu.

#13 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 07:50

światła 780 dt Teoretycznie Masz rację przepisy tak mówią,ale praktycznie w nowszych sprzętach nie masz szans bez narzędzi i wiedzy, dojść to tych zabudowanych urządzeń.A i noc się trafi. Wszystko robione pod serwis lub by gwarancję wytrzymało,ale wróćmy do lamp.Mając taką lampę lub podobną [allegro 5575032043],mam ją chować przy wyjeżdzie na drogę czy przejeżdżam na zgaszonej i nic poza tym . Pracując,przez roztargnienie, taką przy drodze,np.przy zbieraniu bel dla przejeżdżającyćh musi być to niezwykła ''atrakcja'',chociaż, pierwszy radiowóz by ją zgasił,a i słusznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 08:20

światła 780 dt

Masz mieć takie żarówki jakie są homologowane razem z lampą, czyli 60W. Jak włożysz 100W to nawet nie włączając ich łamiesz prawo. Oczywiście mówimy o światłach mijania/drogowych, bo w roboczych możesz mieć 100W i nikt Ci tego nie zabroni. Natomiast nie znalazłem przepisów dotyczących pracy na polu przy samej drodze. Jak pracowałem harwesterem przy drogach to przeważnie w nocy, bo prawie nie było ruchu, miałem tam 20 lamp HID, policjanci podjeżdżali żeby pogadać na temat maszyny itp. i nikt jakoś nie miał nic przeciwko nadmiernemu oświetleniu. Więc nie wiem czy istnieją jakieś przepisy to regulujące.