Arek2266

Minimalna powieszchnia Gospodarstwa Rolnego.

Polecane posty

Arek2266    2

Witam wszystkich Agofotowiczów.

 

Jestem sadownikiem trochę różni się od typowo rolniczej produkcji dlatego mam do was pytanie: Ile trzeba mieć minimalną liczbę hektarów aby produkcja typowo rolnicza była opłacalna???

 

Może śmieszne pytanie zadałem ale jeśli chodzi o sad jabłoniowy to 5 ha. to takie minimum. A jeśli chodzi o orne pole to wiem że więcej i a o ile dlatego się was pytam.

 

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Liczy się co zamierzasz produkować i czy rolnictwo ma być jedynym Twoim środkiem dochodów. Chociaż w dniu dzisiejszym tendencja w naszym kraju wynosi ok 10-15ha gdyż z takiej powierzchni będziesz w stanie jakoś wystartować na większą skale i to też nie na terenie całego kraju tylko raczej na obszarach słabo rozwinietych rolniczo


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czmochu97    17

Mój wujek ma6 ha, ale sądzi, sieje warzywa ma folie itd. opłaca się, bo sprzętu dokupil,samochód już też lepszy także powodzi mu się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek2266    2

Dziękuję bardzo Kolegom wyżej za odpowiedź.

Chodzi mi głównie Produkcja roślinna + Bydło mleczne od ilu ha. taki zestaw się opłaca aby nie dokładać i utrzymać przy tym rodzinę. Oczywiście przyjmijmy że ceny są na średnim poziomie i plonowanie jest też średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Jeśli chodzi o bydło mleczne to musisz mieć ok 30 krów mlecznych a do tego liczy się średnio 1ha na krowe


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

minimalna powierzchnia to 1ha przeliczeniowy  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mark2011
      Witam. Na wstępie nadmienię że nie jestem rolnikiem ale prowadzę pasiekę o wielkości 30 pni pszczelich. A mianowicie w poszukiwaniu ziemi rolnej natrafiłem na ofertę 30 arowego kawałka ziemi rolnej lecz zalesionego ok 9-10 lat temu. Grunt w dokumentacji widnieje jako orny. Nigdy nigdzie zalesienie nie było zgłaszane. Po zakupie bym chciał wyciąć część drzew aby stworzyć ostoję dla pszczół. Moje pytanie brzmi czy nie zgłoszenie tego zalesienia może skutkować odpowiedzialnością karną? Czy ja jako nowy właściciel mam obowiązek to zgłosić? Czy nie powinno być problemu z wycinka powołując się na Art.83f o ochronie przyrody.?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
    • Przez Karolina94
      Witam, nie wiem czy tu dostanę jakieś rady,ale chyba warto spytać
      Tydzień temu kupiłam gospodarstwo rolne, 1,50ha. Chciałabym teraz dokonać kilku zmian, po 1) stoi tam stara drewniana stodoła w b.złym stanie nadaje sie jedynie do rozbiórki, chciałaby ją rozebrać a na jej miejsce, na te fundamenty postawić budynek gospodarczy, czy na takie cos będę potrzebowała zgody, czy do 35m2 wystarczy zgłoszenie? Druga sprawa to do domu chciałabym, wręcz musze, dostawić kotłownie,kotłownia miałaby ok 10m2 czy również na to wymagana jest zgoda, czy wystarczy zgłoszenie? Działaka zagrodowo-rolna.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się zapytać czy jest jakiś program typowo polegający na dofinansowaniu po przejęciu gospodarstwa od rodziców. Rodzice chcą mi przepisać niewielkie gospodarstwo rolne wraz z inwentarzem (posiadamy produkcję mleka oraz chów bydła). Plany są takie aby powiększyć produkcję jak i areal. Szukałem na internecie jakiś informacji, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć co jasno odpowie na moje zapytanie. Młody rolnik odpada na chwilę obecną. Czy jest jakaś alternatywa po przejęciu gospodarstwa? Oczywiście jeśli byłaby do w zależności od kwoty, pieniążki byłyby przeznaczone na rozwój parku maszynowego nowego bądź maszyn używanych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj