ovi

Marątor 75- czy warty zakupu?

Polecane posty

ovi    210

Witam, po sprzedaży consula szukam jego większego następcy np mercątora 75 i znalazłem takiego- http://olx.pl/i2/oferta/claas-mercator-75-CID757-IDcbTFJ.html#:2c59fc373b.Byłem go dzisiaj oglądać i wygląda bardzo obiecująco- silnik 6 mercedesa sieczkarnia rura hvdrauliczna. Kombajn w bardzo dobrym stanie z małym przebiegiem (1500 mth) koła pasowe nie wytarte, wszystkie pasy klinowe orginalne Claasa w bardzo dobrym stanie , zero przecieków.nie wytarta blacha w zbiorniu może świadczyć że przbbieg może byc orginalny. Do zabrania jest za 32 tys z transportem. Co tym myślicie?

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A więc tak: widać że kombajn zadbany niby w oryginale, silnik mercedesa to też plus, handlarza pewnie znasz to wiesz że ma dobre maszyny. Co mogę powiedzieć nie ma się do czego przyczepić cena też w miarę ok jedyne co ci mogę powiedzieć to stoi już prawie roku u niego na placu i jak do tej pory nie znalazł nabywcy. A i ten heder troszeczkę za mały do niego, do takiego kombajnu to minimum 3.60m a nie 3.0m bo on ledwo co wychodzi za przednie koło. Jeśli Ci zamieni heder na 3.60m a na pewno jest taka możliwość to możesz kupować. 
Ale niech się też inni wypowiedzą na ten temat. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Mówisz że rok, mi tydzień temu któryś pracownik powiedział że stoi 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Pewności nie mam 100% ale jak byłem tam w tamtym roku u niego to stał własnie taki mercator. Dość mocno przykuł mój wzrok bo się wyróżniał tak miał żywy kolor ale czy akurat ten był to tego nie mogę potwierdzić bo może ściągnął drugi w tak dobrym stanie. Nie przyglądałem mu się zbytnio bo akurat nie szukałem takiego kombajnu ale na pewno dłużej stoi niż 2 tyg do jak byłem w żniwa za częściami u niego to ten mercator był na 100%. Stał przy tym warsztacie co stoją JD takie nowsze to to mogę powiedzieć na pewno. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a jak bęben mlocacy jak klepisko wytrzasacze sita odrzutnik słomy podsiewacz podajniki bo na zdjęciu w miarę wygląda ale wygląd w kombajnów to nie wszystko jak hydraulika i rocznik sprawdź W necie do kiedy były produkowane te modele no i ten heder trochę przy wąski


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

sita wytrząsacze klepisko i odrzutnik ok cepy mało zużyte 2 są lekko wgięte ale niewiele rocznik 1980

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

polecam i nawet będe miał na sprzedanie taki kombajn pod warunkiem że znajdę dla niego następce a szukam 108 sl maxi ale ciężko idą poszukiwania. mam go 6 lat z początku pracował na 30 ha i nie było co nim kosić a teraz zrobiło się 60 a wydajność zboża też poszła w górę i jednak nie oszukujmy zrobił się ciut przy mały ale dawał rade tylko czasowo troche się wydłużało. co Ci mogę ogólnie na temat tego modelu powiedzieć to nieskomplikowana budowa przy tych awariach co mi się zdażały to do wszystkiego łatwy dostęp jedyne co  poważnego było to łożysko na młocarni którego wymiana pochłonęła trochę czasu i nerwów koszt 250 zł oryginał tylko jeszcze doszło koło pasowe bo niestety było trzeba przeciąć i to troche kieszenią szarpnęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

dzisiaj wpłacona zaliczka, w następną sobote powinien być już na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

claasa wybrałem ze względu na łatwość dostępu do części, w cenie 32000 zł wyrwałem jeszcze zapasową kose i 40 bagnetów bo mam zamias zrobíć stół do rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dosć drogo (tym bardziej, ze nie ma kabiny i heder tylko 3m), ale jeśłi na serio trafiłeś mało uzywanego i niezajeżdzonego, to bedziesz zadowolony.

 

NAjważniejze, zeby podsiewacz nie był oberwany i nie naciskał na górną osłone wialni (bardzo czesta usterka w merkatorach z wiekszym przebiegiem) JAk tam jest wszystko ok, to powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

No i sobote przyjechał, za dopłatą znalazł się heder 360cm z elektrycznym rewersem i kompletem podbieraczy w dużo lepszym stanie niż ten 3 metrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

ok jak bęďe miał czas to pstrykne kilka fotek, jak na razie niemam czasu bo pracuje do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj