Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płodozmian po Ziemniaku

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share corsar12

corsar12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 listopad 2015 - 18:19

Płodozmian po Ziemniaku

Zakładam ten temat aby się was doradzić jaki płodozmian zastosować po Ziemniakach. Obszar to nie jest wielki bo tylko 26 arów ale za to na bardzo ciężkiej glinie jak na nasze warunki, pole jest podzielone na 2 części co roku i tak od 30 lat ponieważ reszte pola babcia sprzedała właśnie 30 lat temu. Właśnie dlatego pytam się jaki płodozmian zastosować pole jest bardzo zrużnicowane pod względem zakamienienia jak i ciężkości, jakie żboża albo coś innego posiać na połówce na której w danym roku nic nie ma i jakie zabiegi agrotechniczne zastosować ? Wapna to pole nie widziało chyba 20 lat ale co roku jest dawany obornik kurzy i od królików i to bardzo dużo około 7 ton na jedną połówke nawozów jest zero tak jak oprysków doradzicie co posiać? Bo ja myśle nad grochem z jęczmieniem, wyka już była gorczyca również owies,koniczyna perska i długo by wymieniać.

Doradźcie niżej w komentarzach co o tym sądzicie :) Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płodozmian po Ziemniaku Dzisiaj, 04:25
  •  

#2 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 21:07

Płodozmian po Ziemniaku

Po ziemniakach ja bym posiał pszenicę ozimą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 21:38

Płodozmian po Ziemniaku Jak dajesz tyle obornika i ziemia ciężka , sprubuj buraczki czerwone . Na zimę musi być zaorane , jak burzczki wyrwiesz na wczesne to kalafior i dopiero jęczmień z grochem na poplon na przyoranie I te ary wykorzystaż Jak ci się nie chce robić to Facelije lub gorczyce to pare zł ci zostanie a tak do zboża dokładasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share corsar12

corsar12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 listopad 2015 - 21:46

Płodozmian po Ziemniaku

Z tymi Burakami to nie tak prosto bo sarna przychodzi :( od 6 lat nie mam swoich Buraków ani pastwnych ani czerwonych a wczoraj byłem na polu to zauważyłem że sie też dziki napatoczyły Pole co roku jest orane teraz było orane w okolicach 20 września było strasznie twardo i pług cały czas wyskakiwał mimo że na nim siedziałem ale tyle perza sie pojawiło że jak tylko troche obeschnie to wjeżdzam drugi raz Ursusem 904-B i UG 3 a i jeszcze jakiś dobry sposób na sarny i dziki by sie przydał bo to straci sens zaraz, jak sarna mi warzywa zeżre a dziki ziemniaki przeryją.