corsar12

Płodozmian po Ziemniaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corsar12    180

Zakładam ten temat aby się was doradzić jaki płodozmian zastosować po Ziemniakach. Obszar to nie jest wielki bo tylko 26 arów ale za to na bardzo ciężkiej glinie jak na nasze warunki, pole jest podzielone na 2 części co roku i tak od 30 lat ponieważ reszte pola babcia sprzedała właśnie 30 lat temu. Właśnie dlatego pytam się jaki płodozmian zastosować pole jest bardzo zrużnicowane pod względem zakamienienia jak i ciężkości, jakie żboża albo coś innego posiać na połówce na której w danym roku nic nie ma i jakie zabiegi agrotechniczne zastosować ? Wapna to pole nie widziało chyba 20 lat ale co roku jest dawany obornik kurzy i od królików i to bardzo dużo około 7 ton na jedną połówke nawozów jest zero tak jak oprysków doradzicie co posiać? Bo ja myśle nad grochem z jęczmieniem, wyka już była gorczyca również owies,koniczyna perska i długo by wymieniać.

Doradźcie niżej w komentarzach co o tym sądzicie :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Jak dajesz tyle obornika i ziemia ciężka , sprubuj buraczki czerwone . Na zimę musi być zaorane , jak burzczki wyrwiesz na wczesne to kalafior i dopiero jęczmień z grochem na poplon na przyoranie I te ary wykorzystaż Jak ci się nie chce robić to Facelije lub gorczyce to pare zł ci zostanie a tak do zboża dokładasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corsar12    180

Z tymi Burakami to nie tak prosto bo sarna przychodzi :( od 6 lat nie mam swoich Buraków ani pastwnych ani czerwonych a wczoraj byłem na polu to zauważyłem że sie też dziki napatoczyły Pole co roku jest orane teraz było orane w okolicach 20 września było strasznie twardo i pług cały czas wyskakiwał mimo że na nim siedziałem ale tyle perza sie pojawiło że jak tylko troche obeschnie to wjeżdzam drugi raz Ursusem 904-B i UG 3 a i jeszcze jakiś dobry sposób na sarny i dziki by sie przydał bo to straci sens zaraz, jak sarna mi warzywa zeżre a dziki ziemniaki przeryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj