Skocz do zawartości

Zdjęcie

New holland t4 jako głowny

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sumek666

sumek666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motocykle ;)

Napisany 15 luty 2016 - 18:56

nie znam cen TD. T4.75 w podstawie ok 110tyś netto. Cena katalogowa ze stycznia 2016.

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New holland t4 jako głowny Dzisiaj, 18:14
  •  

#22 Share wielkopolskibamber

wielkopolskibamber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 luty 2016 - 20:46

Do prac z pługiem obrotowym i agregatem uprawowo siewnym T4 może okazać się za lekki. Ja też myślałem o t4 ale polecili mi serie td w pole. TD5105daje rade z pługiem i  kompilacją unia Ares+ poznaniak

#23 Share sumek666

sumek666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:09

jaka cena za TaDka? kiedy kupowałeś?

#24 Share wielkopolskibamber

wielkopolskibamber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 luty 2016 - 22:40

Ja kupowałem rok temu to wtedy td5 105 wychodził 30tys mniej niż t4 95.

#25 Share sumek666

sumek666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 luty 2016 - 22:57

New holland t4 jako głowny Jeżeli obydwa w tym samym wyposażeniu to ogromna różnica

#26 Share wielkopolskibamber

wielkopolskibamber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 luty 2016 - 23:10

Td to ciągnik prosty i ubogi w stosunku do t4. Trzeba się przejechać jednym i drugim porównać :-)

#27 Share sumek666

sumek666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 luty 2016 - 23:26

New holland t4 jako głowny W sumie tak... miejmy, że będzie bezawaryjnie służył. Początkowo chciałem Ursusa ale nie ma tego rewersu. Bardzo blisko mam do JD i DF ale cennik póki co nie dla mnie. NH tez w miarę blisko dlatego tutaj szukam. Wezmę TaDka tez pod uwagę ;)

#28 Share Sumek

Sumek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 październik 2016 - 08:11

U mnie pracuje t4105 na 20h pług 3*45 talerzówka 2,7 uprsiewny 2,7 daje rade bez problemu choć mógł by mniej palić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share wojtektomaszewski

wojtektomaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 14:24

Panowie, czy t4.85 i td85 bardzo sie różnią jeśli chodzi o ciężar, pracę w polu, wydajność...

Uważam że t4.85 jest to poprostu bogatsza wersja z możliwością wyboru skrzyni z półbiegami, mokrym sprzęgłem rewersem elektrohydr.

Wiem że jeszcze przedni i tylny most jest inny, ale czy to ma wpływ na pracę i uciąg ?

Mam w zamiarze kupić  NH 85 koni lub Case 85koni i w przypadku Case też jest odpowiednik TD czyli Farmall 85 A i odpowiednik T4.85 czyli Farmall 85 C.

Robie teraz starym casem 83 konie i pługi 3x18 cali (vario) uważam że t4.85/farmall85C równie dobrze sobie poradzi lub lepiej.

#30 Share Sumek

Sumek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 15:51

Td5 jest jakieś 200kg cięższy od t4 ma też większy rozstaw osi i z dodatkowym siłownikiem większy udżwig podnośnika. T4 wiadomo można doposażyć w więcej bajerów z czego np skrzynia z półbiegami podwaja liczbę przełożeń w porównaniu z td5 EHR też robi rórznice  kabina jest lepiej wyciszona t4 jest też niższy od td5 co dla niektórych jest zaletą dla mnie np.:)

#31 Share wojtektomaszewski

wojtektomaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 21:08

New holland t4 jako głowny Sumek, porownywalem dzis tabele Td do T4, rozstaw osi ok 4 cm różnicy, silowniki rowniez mozna do T4 domowic, roznica wagi podobno wynika z rodzaju skrzyni biegów no i to ze Td ma stary typ zwolnic. Mnie akurat niska kabina tez pasuje, półbiegi mam w starym casie tez super sprawa no i rewers na mokrym sprzegle...Chyba lepszej oferty w tych cenach nie ma.Ogolnie bedzie farmall 85C ale to ze wzgledow finansowych, nie robi mi różnicy czy bede jeździl w niebieskich, czerwonych, czy bialych barwach.
Powiedz ogólnie zadowolony jestes z ciągnika?

Edytowany przez wojtektomaszewski, 25 listopad 2016 - 21:10.

#32 Share Sumek

Sumek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 16:59

Ja przesiadłem sie z zetora 5320 czyli bez przodu a to robi masakryczną różnice. A co do t4105 w moim przypadku to mógł by mniej palić a pozatym wady to raczej duperele; włącznik świateł roboczych nie najlepszy dostęp do filtrów szeroka maska trochę zasłania widok. Ciągnik mimo nie za wielkich rozmiarów swoje robi pług 3*45 talerzówka 3m siewny 2,7m przyczepy 8+6 spokojnie daje rade na wzniesieniach no i na razie nic się nie zepsuło ogólnie jestem zadowolony. ile teraz cenią case?

#33 Share wojtektomaszewski

wojtektomaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 15:44

Case farmall C 85 ze skrzynią 24x24 z EHR ale bez pneumatyki 130 netto podobnie NH i Steyr. 

Do konca roku muszę złozyc zamówienie, wiem że od stycznia zdrożeją o ok. 1,5 - 2 %

Sumek jaki tam silnik masz? Teraz montują FTP 3400 ccm / 4 turbo interc. moc chyba od 65 do 115 KM. Podobno dosyć oszczędne...ale już z PDF

#34 Share Sumek

Sumek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 07:41

Wojtek ja mam dokładnie taki silnik jak opisałeś z DPF 105KM w orce 18l bez problemu spali mam dość pagórkowate pola może dlatego ale kolega ma T5 z tym silnikiem i jemu też tyle wychodzi. Z tą podwyżką to jakoś nie chce mi się wierzyć wiem z bardzo dobrze poinformowanego żródła że NH zanotuje spory spadek sprzedaży w tym roku więc chyba nie strzelali by sobie w stopę a żadnych zmian chyba do ciągnika nie wprowadzili. targuj się na całego!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share wojtektomaszewski

wojtektomaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 15:17

Targuje się z trzema: Case, NH, Steyr. Zrobilismy identyczne konfiguracje ciągników i rzutem na taśmę Steyr 4085 konpakt HiLo wypadł najlepiej, także chyba niebawem pójdzie zaliczka do niego...