Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150?

82 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 19:39

A jaki ciągnik sobie dobrze radził  tym pługiem?

Bo 140km to trochę mało do tak szerokiego pługa na ciężkiej ziemi.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Dzisiaj, 15:02
  •  

#62 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 20:49

to jest 4 skibowy kuhn , i sorry zabierał 2 metry, bardzo dobrze radził sobie  140 konny jd i claas arion 620 , a nh chce jeszcze sprobowac

#63 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:02

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? mój ciągnik jak byl nowy to też był lekko jakby przymulony ale jak się skrzynia ułożyła czy jak kto woli dotarła bylo juz ok.

#64 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 luty 2016 - 18:58

No i ja także stoję przed wyborem JD 6145R, DF, czy może Case albo NH ale te ostatnie dwa to raczej mniej mnie interesują.

Ciekaw jestem jak ten JD sobie radzi w pracy. No i jaka dokładnie była by cena za niego z bezstopniówką, podłokietnikiem i tuzem przóod

#65 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 luty 2016 - 20:16

Ja zamiast JD wolałbym DF bo nie ma filtra cząstek stałych ktory jest dużo bardziej kłopotliwy niż adblue.

Sama skrzynia jest w nich taka sama jeśli chodzi o bezstopniówkę.

Deutzowskie TTV i jeleniowskie Autopowr to przekładnia produkowana przez ZF.

Różnica polega na tym że ZF dla JD robi tylko skrzynia a dla DF robi skrzynie od razu z tylnym mostem.

Tutaj jest trochę na ten temat:

http://www.apra.pl/r...hp?content=1114

Z bezstopniówek użytkownik Mariusz(Zdun) który jest mechanikiem bardzo chwali przekładnie CVX w Case i twierdzi że jest lepsza nawet od przekładni Vario Fendta która często stawiana jest za wzór tego typu przekładni.

Ale o szczegóły musisz już pytać jego.

#66 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 luty 2016 - 20:37

Wszyscy mówią że DPF w JD jest kłopotliwy, tylko nie użytkownicy :)

Ja mam DPF'a i nawet nie wiem że jest.

#67 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 luty 2016 - 20:43

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Ja tez mam jd z dpf i ciagnik pracuje w polu i w obejściu z turem na 280 godzin wypalal sie 2 razy wiec o zapchanie sie nie boje a poza tym zawsze mogę samemu go wypalić. Kris to tak ja ze spalaniem. Zawsze mówią ze dużo pali ci którzy nie maja jd. Owszem jak ktoś z mf 255 przesiadł sie odrazu na 120 koni w 6 i do tego zapina 3,5 tonowe bo taka miał to mówi ze pali dużo.

#68 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 luty 2016 - 20:57

Jeszcze dobieram sprzęt do mojego, ale w przeliczeniu na hektary na razie jest z 1-2l więcej w podorywce na ha, orka ok 2-3l więcej na ha, w kręceniu się po podwórku i jeździe na pusto zaraz widać że to ma 115 a nie 60KM (bo z takiego się przesiadłem i z takim porównuje). Jak będę miał sprzęt dopasowany to będę robił dokładniejsze pomiary. Byłem przygotowany na większe spalanie z powodu większej mocy i żyje z tym dalej, teraz należy optymalizować wykonywane prace i tyle.

#69 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 luty 2016 - 21:27

z relacji mojego znajomego który posiada dwa jd starego 6100  oraz nowego  6630 do dzis pluje sobie w twarz ze zakupił df ttv tylko 4cyl  120km,chciał spróbować jak to dobra marka najbardziej go wkur.. amortyzacja osi lub jej brak w polu gdy załącza napęd na przód stwierdził ze amortyzacja nie działa, sprawa sie ma podobnie do drugiego przypadku u  gospodarza  posiadającego df 6160 pytająć go osobiście jak mu sie amort. sprawdza w polu odrzekł ze w polu nie używa, myślę ze chciałby a nie moze . Jeśli była by to prawda to osobiście wydając taką kwotę na którykolwiek ciągnik bez wahania byłby to jd      

#70 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 luty 2016 - 22:29

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Ja mam df k110 km (zrobiłem go na 130) i mf 5455 100km jeździłem i jd bylem u kolegi na testach valtry 140km i mf ma najbardziej (żywy) silnik ale do transportu sie nie nadaje, df jest trochę przydlawiony kabina wygodna. Jd wygodne sa ogolnie, nie pracowalem w ciezkich warunkach. Valtry to nawet nie chce opisywać. A żeby kupic dla siebie odpowiedni ciągnik to trzeba samemu wypróbować i wybrać. Ps każdy ma inne oczekiwania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 luty 2016 - 22:36

W JD przerażający jest gabaryt, ale znów z drugiej strony pewnie jest dość stabilny. Jeśli chodzi o filtr cząstek to teraz firmy potrafią to eliminoać wraz z oszukaniem kompa więc na dłuższą metę chyba to nie taki największy problem.

#72 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 luty 2016 - 22:52

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? W autach też to każdy omija i jest OK;) zresztą jeśli ciągnik jest odpowiednio wykorzystany to dpf będzie działać bez problemu. A co do gabarytow to przy Jd raczej zaleta

#73 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 17 luty 2016 - 22:54

Z bezstopniówek użytkownik Mariusz(Zdun) który jest mechanikiem bardzo chwali przekładnie CVX w Case i twierdzi że jest lepsza nawet od przekładni Vario Fendta która często stawiana jest za wzór tego typu przekładni.

Ale o szczegóły musisz już pytać jego.

Na początku case też montowało skrzynie zf później stwierdzili, ze sami zaczną robić swoje skrzynie i w znacznym stopniu to kopia zf.

z relacji mojego znajomego który posiada dwa jd starego 6100  oraz nowego  6630 do dzis pluje sobie w twarz ze zakupił df ttv tylko 4cyl  120km,chciał spróbować jak to dobra marka najbardziej go wkur.. amortyzacja osi lub jej brak w polu gdy załącza napęd na przód stwierdził ze amortyzacja nie działa, sprawa sie ma podobnie do drugiego przypadku u  gospodarza  posiadającego df 6160 pytająć go osobiście jak mu sie amort. sprawdza w polu odrzekł ze w polu nie używa, myślę ze chciałby a nie moze . Jeśli była by to prawda to osobiście wydając taką kwotę na którykolwiek ciągnik bez wahania byłby to jd      

Nie działa amortyzacja w polu czy raczej nie można jej włączyć na postoju z włączonym napędem?

Zapewne nie czytali instrukcji obsługi i nie wiedzą dlaczego na postoju nie da się włączyć i wyłączyć.

A amortyzacja normalnie zarówno w transporcie po asfalcie jak i podczas prac polowych.

#74 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 luty 2016 - 22:57

Jeszcze pytanie odnośnie bezstopniówki, czy ta skrzynia nadaje się na górzyste tereny? Co za tym idzie na zmienne obciążenia?

#75 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 luty 2016 - 23:20

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Nadaje sie na każdy teren i jest wygodna tylko nikt nie wspomina o tym ile ta skrzynia (zabiera) koni dodatkowo trzeba dopłacić za nia 1/4 wwartości ciągnika

#76 Share feliksio

feliksio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 luty 2016 - 23:27

No właśnie, te sprawy też są ważne. Cena i obciążenie dla silnika. Może ktoś kumaty by sie w tych kwestiach wypowiedział.

#77 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 luty 2016 - 23:56

Nie działa amortyzacja w polu czy raczej nie można jej włączyć na postoju z włączonym napędem?

Zapewne nie czytali instrukcji obsługi i nie wiedzą dlaczego na postoju nie da się włączyć i wyłączyć.

A amortyzacja normalnie zarówno w transporcie po asfalcie jak i podczas prac polowych.

To podam Ci przykład kolegi co ma DF M600- wjeżdża na pole z włączoną amortyzacją, załącza napędy, opuszcza pług, ciągnik wywala piszczałkę że jest włączona amortyzacja i sam musi wyłączyć bo nie idzie wysiedzieć w kabinie od tej piszczałki i tyle ma z amortyzacji na polu.

#78 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 luty 2016 - 08:26

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Kris z tego co sie orientuje to przesiadles sie z 4514 a to ekonomiczny ciagnik ale jak ktoś sie przesiada z 60 lub 80 na jd (ja) to stwierdzam ze mniej mi pali paliwa.

#79 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 luty 2016 - 10:47

A w ogóle to jak to jest ze spalaniem nowszych JD (Tych na common railu) w lekkich pracach,w internecie wszędzie piszą że JD jest oszczędny jak jest mocno obciążony.

Nparawdę w lekkich pracach pali dużo więcej od innych marek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 luty 2016 - 11:06

Arek, ten co posiada ttv6160 gadał ze nie mozna pracować w polu z amortyzacja czyli wychodzi na to ze byc moze nie doczytał instrukci, a moze wychodzi na to, ze chciałby pracowac, a nie moze tak ze najlepiej by wypowiedział sie którykolwiek użytkownik df jak to jest z tym udogodnieniem  w polu

Dodaj odpowiedź