Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150?

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 15:54

NH nie jest wspaniały ale oferuje najwięcej za najniższą kase. Kiedyś drwiłem z NH ale po opiniach użytkowników i testach zmieniłem zdanie o 360 stopni. Nie zachwalam NH, pisze tylko, że od Valtry Claas, Case, JD, Deutz są 100 razy lepsze za podobną kase (oprócz JD). I dla przykładu michalsoft napisał, że za 170 konną valtre versu trzeba dać 360 netto...za tą kase w NH kupisz T7.270 AutoCommand w prawie pełnej opcji (oprócz nawigacji), Claasa tak samo kupisz Ariona 650 w CMatic, więc valtra się ceni wbrew temu co piszesz.

Piszesz też, że w Valtrze trzeba się przyzwyczaić do przycisków, a w Claasie DF, JD czy NH wszystko jest INTUICYJNE i nie wymaga wiele nauki. Na koniec silniki Sisu są w MF, Valtrze, Fendtach 200 i 300 vario inni nie korzystają z tych silników, bo większość jeździ na FPT (Fiat- New Holland) m.in. Case, Steyer, NH, Claas,Landini, McCormick i inni.

Najlepszy i tak jest Fendt, spójrz także na wydanie  niemieckiego PROFI 1.Fendt. 2 NH, 3.JD...a valtra na końcu. 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Dzisiaj, 19:13
  •  

#42 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 16:11

U nas w okolicy użytkownicy sobie bardzo chwalą NH pod kazdym zgledem , a są to nh w przedzilae 120-150 km

a osobiscie nie miałem stycznosci z nh u siebie w polu

#43 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 16:12

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Ja w czerwcu za ariona 620 cmatic do tego sporo dodatkowego wyposażenia zapłaciłem 334900 netto łącznie z gwarancja maxi care 1+3 lata.

#44 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 16:14

ja nie widze sensu kupować do gospodarstwa 50-60 ha drogiego ciągnika jak fendt , jd , valtra 

#45 Share Zico99

Zico99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 16:52

Troche się z tobą nie zgadzam bo ciągnik kupuje sie na iles lat a nie na rok dlatego lepiej dac 50tys wiecej i wiedzieć ze coś ci długo posłuży niż zaoszczędzić na ciągniku a później co drugi dzien serwis na podwórku i te zaoszczędzone 50tyś pójdzie w serwis. W sumie zacząłem temat o JD i DF no i jeszcze myślę nad Case Puma a tutaj koledzy zeszli z tematu na valtry,claasy itd. Zakładając temat chciałem żebyście doradzili czy JD czy DF no i jeszcze teraz Case Puma a tu jeszcze bardziej żeście mi namieszali tylko ;p Na wejsciu skreslam valtre claasa ,nh i fenda. 3 pierwsze ze wzgledu na słaby serwis w moim regionie i na awaryjność bo już pare w okolicy jest a fenda wiadomo-cena. Są 3 konkretne ciągniki i modele pomóżcie ;D

#46 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 16:54

mialem df na testach w tam3tym roku i mam mieszane uczucia

#47 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 17:04

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? Ja miałem pume 145 na testach i też miałem mieszane uczucia niby bajka kabina ale uciąg był słaby słabo radził sobie w 5 obrotowej ( diler jak widział jak ciągnik ma ciężko zakończył pokaz po 2 godzinach). DF mam dosłownie 3km od siebie Euromasz pracuje tam mój znajomy i ogólnie to bardzo różne mają opinie albo ktoś zachwala lub mówi ze złom nie ma pośrednich komentarzy u nas na ich temat.

#48 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 17:08

u mnie df kompletnoe sie nie sprawdził, a u znajomego 2 km dalej na lekkiej ziemi było jako tako, a testowałem DF6150

#49 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 17:25

Czasami ten tańszy mniej wyposażony będzie mniej awaryjny jak te droższy.

Jak masz kase to z tej trójki bierz John Deerea jest na pewno najlepszy z tej trójki.

Troche się z tobą nie zgadzam bo ciągnik kupuje sie na iles lat a nie na rok dlatego lepiej dac 50tys wiecej i wiedzieć ze coś ci długo posłuży niż zaoszczędzić na ciągniku a później co drugi dzien serwis na podwórku i te zaoszczędzone 50tyś pójdzie w serwis. W sumie zacząłem temat o JD i DF no i jeszcze myślę nad Case Puma a tutaj koledzy zeszli z tematu na valtry,claasy itd. Zakładając temat chciałem żebyście doradzili czy JD czy DF no i jeszcze teraz Case Puma a tu jeszcze bardziej żeście mi namieszali tylko ;p Na wejsciu skreslam valtre claasa ,nh i fenda. 3 pierwsze ze wzgledu na słaby serwis w moim regionie i na awaryjność bo już pare w okolicy jest a fenda wiadomo-cena. Są 3 konkretne ciągniki i modele pomóżcie ;D

#50 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 17:29

ja df po tescie napewno bym nie kupił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Zico99

Zico99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 17:31

Trochę mi nie pasuje to adblue może jeszcze uda sie gdzieś dostać JD 6140r 

#52 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 17:43

michalsoft jaki model testowales i z  jaką skrzynią? Czemu byś nie kupił?

#53 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 18:53

Witam 

Widzę tu różne opinie o traktorach ludzi którzy słyszeli od kuzyna czy znajomego i jeszcze raz znajomego i znów znajomego albo od kogoś że ten jest dobry a ten zły a ten się psuję itp, ja podam na swoim przykładzie.

Otóż Fendt jest najlepszy ale jest lepszy od innych o max 5 % ale za to jest droższy od innych o 50% więc jakość nie jest warta ceny. A nie łudźcie się że te nowe Fendty będą tak dobre jak stare, tak samo żaden nowy John Deere nie będzie tak dobry jak Johny serii 7800 lub 7810.

Zawsze teraz tak będzie że im droższy i bardziej wypasiony w elektronikę będzie się bardziej psuł.

A zatem opiszę wam trzy ciągniki które posiadam

Claas Arion 640 Cebis 2008 rok 

John Deere 5070M 2013 rok 

John Deere 6105 R 2015 rok (skrzynia auto power ogólnie na maksymalnym wyposażeniu dealer u którego go kupowałem powiedział że tak wypasionego Johno 105 koni jeszcze nie sprzedawali, i jednak jest trochę porażką, za dużo elektroniki co chwilę coś piszczy tryby awaryjne ogólnie mam go dość)

i najlepszy jak dla mnie odnośnie komfortu, ergonomii i spalania w polu jest Claas!! (i na pewno usłyszę że się nie znam)

W tym roku bardzo dużo tymi wszystkimi woziłem słomę i teraz najciekawsze, każdy z nich miał taką samą naczepę z wózkiem na którą wchodziły 34 bele jeździliśmy wszyscy razem gęsiego ( tylko John 5070M wlókł się ponieważ mało KM) dziennie trzy kółka wszyscy robiliśmy a każde kółko miało 90 km, 

Rano wszyscy tankowaliśmy się na stacji do pełna i na koniec dnia znowu do pełna i spalanie wychodziło tak:

Claas spalał 105 litry na 270 km

John Deere 6105 R spalał 105 litry na 270 km

John Deere 5070M (według ludzi ostatni złom, chińczyk itp) spalał 75 litrów na 270 km i jeszcze w TYM MUSIAŁ ZAŁADOWAĆ TE TRZY SKŁADY

Tymi ciągnikami jeździły te same trzy osoby przez trzy tygodnie i codziennie parę razy się zmienialiśmy ponieważ ja tylko Johnem 5070M ładowałem.

Awarie jakie miałem ogólnie w nich:

Claas przebieg 2100 mtg awaria zawory EGR serwis sobie nie umiał poradzić z tym więc go zaślepiłem a firma tuningująca wgrała wirusa aby czujniki po tej ingerencji nie wrzucały trubu awaryjnego, zepsuł się jeszcze tylni elektrozawór i to tyle.

John Deere 5070 M przebieg 1450 mtg brak awarii a była jedna przepalił się bezpiecznik od przedniego napędu. 

John Deere 6105 R przebieg 450 mtg, awaria sprężarki, modułów odpowiedzialnych za puszczanie powietrza na przyczepę, awaria wyświetlacza, często silnik wchodzi w tryb awaryjny trzeba go zgasić i potem już jest dobrze, i co chwilę jakieś duperele co mnie już męczą, wieżę że się jakoś w końcu to unormuję bo komfort jazdy jest na zbliżonym poziomie do Claasa ale trochę mu jednak brakuję choć że ma skrzynię bezstopniową a Claas ma Hexashifta to i tak jest wygodniejszy.

Pozdrawiam

Miłego czytania 

#54 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 20:30

Jeszcze dodam że nie kupiłem następnego Claasa ponieważ jak szukałem małego ciągnika do oprysków to w tym budżecie starczało mi tylko na tego Johna 5070 M (całe szczęście) a później jak kupowałem Johna 6105 R to chciałem kupić ariona 400 ale w tym czasie mi wysiadł EGR w Arionie 640 i się ostro ścinałem z serwisem a to dlatego że nie lubię jak ci pseudo serwisanci nie mają podstawowej wiedzy a biorą się za naprawę sprzętu i nie wiedzą co z czym i jak dział, i z powodu kiepskiego serwisu poszedłem kupić Johna Deera 6105 R ale jak się później okazało ciągnik jak na razie kiepsko się sprawuję a serwis jeszcze gorzej i sto razy gorzej niż serwis Claasa.

Ku przestrodze nigdy nie oddawajcie sprzętu do serwisu bo was tak ożenią że się nie wypłacicie, jak już to serwis na podwórko uszkodzone części do kartonu po nowych i wy przy tym.

Tak mnie zrobili jak kupiłem kombajn John Deere 2266E i dałem go na pełen serwis, stał tam 4 miesiące faktura przyszła razem z częściami na 70 tyś zł, a jak później w czasie żniw się to 70% części było tylko wpisane w fakturę a nie wymienione, tacy oszuści, nawet byli tak beszczelni że nie wymienili filtra paliwa ale się już tak zorientowałem ponieważ go sobie zaznaczyłem, to się tłumaczyli że zapomnieli. Reszty rzeczy nie sprawdzałem bo do głowy by mi nawet to nie przyszło że tak mogą okradać ludzi w autoryzowanym serwisie.

A ogólnie kombajn jest bardzo dobrze ale sam go doprowadziłem już później do idealnego stanu w tym kraju można liczyć tylko na siebie.

Pozdrawiam i uważajcie 

#55 Share Zico99

Zico99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 20:31

To ześ pomógł xD a ja nadal myśle o tym JD 6145r xD

#56 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 20:35

Tak miało być

A ogólnie kombajn jest bardzo dobry ale sam go doprowadziłem później do stanu idealnego.

W tym kraju można liczyć tylko na siebie.

#57 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 20:48

A czym sie różni autoquad plus ecoshift od CShift?

CShift nie ma zwykłej wajhy od biegów tylko dżojskit i wszystkie biegi przełącza sie elektrycznie.

Najlepszy i tak jest Fendt, spójrz także na wydanie  niemieckiego PROFI 1.Fendt. 2 NH, 3.JD...a valtra na końcu. 

To zależya jaka seria ciągników ale po względem sprzedaży/rejestracji ciągników u Niemców to:

1. Fendt

2. JD

3. DF/claas

Dalej nh/case i innie. Pierwsza trójka zawsze taka sama.

ja df po tescie napewno bym nie kupił

A może byś wyjaśnił co było nie tak?

#58 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 21:06

Duzo jezdze na JD teraz tylko takie mamy na farrmie ,model 6R150 twarda sztuka i naprawde nie do zajechania .Przeciazany codziennie w terenie gorskim w UK nic sie nie dzieje .Nie mial awarii a mamy 3 szt.wszystkie chodza ladnie .Model 6R 125 takze 3 szt. osobiscie urwal mi sie zawor w silniku na 900 mth rozwalil caly silnik (silnik wymieniony na nowy).Fajnie sie nim jezdzi ale po 2 tys. mth DPF ma humory traktor wchodzi w tryb awaryjny nie ma sily.Ciagle komunikaty na komp jakies pierdoly a z rana po puszczeniu sprzegla nie jedzie przez nawet 20 sek.a potem wyrywa jak glupi .Wszystkie trzy tak maja .Co nowsze to gorsze i bardziej awaryjne od starszych modeli .

#59 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 17:14

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150? ja mam df i jeszcze jednego bym kupił jak będzie potrzeba chyba że mnie będzie stać na fendta ale złego słowa nie mogę powiedzieć na swój ciągnik bo patrząc na inne marki to niczym nie przewyższają df a np. taki jd 6140r w kabinie nie jest cichszy od mojego df .
acha i jeszcze odnośnie valtry i tej glupiej osi pod silnikiem.daje to tyle ze trzeba wiekszy balast wozić a co do spalaniaa valtry nigdy nie należały do najoszczedniejszych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 19:20

a wiec df6140, albo 6150 już nie pamiętam, miał kłopot przy orce na szerokość 220cm , obroty trzeba było utrzymywał na 2000 cały czas, półbiegi zmieniały się z opóźnieniem co na mozaice było masakrą, a i jakoś nie było w ogóle czuć tych 140 km

Dodaj odpowiedź