Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wózek z silnikiem

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Finlan

Finlan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:23

Wózek z silnikiem

Witam.

Z góry uprzedzam, jest to na razie tylko i wyłącznie teoretyczne gdybanie ;)  .

Wpadł mi pomysł zbudowania wózka samojezdnego. Wyglądało by to mniej więcej tak że z przodu jest skrzynia ładunkowa. Długość 140 cm szerokość 90 cm wysokość 60 cm. Z  przodu wózka była by możliwość zamontowania wymiennego adapteru np. taśmociąg do zadawania QQ krowom zrobiony na bazie taśmy od np. Neptuna, ślimak do przeładunku zboża.

I teraz rodzi się pytanie jak ładunek miałby się przemieszczać do adaptera. Czy lepsza była by napędzana hydraulicznie taśma jak w rozrzutniku czy przesuwna ściana a'la Fliegl? Ładowność maks 500 kg

Za skrzynią ładunkową było by miejsce dla operatora . Siedzenie pośrodku, sterowanie napędem hydraulicznym w pedałach jak w ładowarkach przegubowych. Z prawej strony rozdzielacze do sterowania napędem taśmy lub ściany przesuwnej i adapterem.

Z tyłu byłby silnik. Myślałem nad tym od malucha. Zdemontowało by się skrzynię biegów i w zamian za nią 2 pompy hydrauliczne napędzane paskiem klinowym. Mniejsza o wydajności 25 l napędzała by adapter, przesuw ładunku i wspomaganie. Większa, 50 litrowa odpowiadała by za napęd. Układ napędowy zrobiony byłby na wzór tego z owijarki. Czyli pompa, olej trafia do rozdzielacza a następnie do silnika przy przednim moście. Pojazd miałby napędzany przednią oś, była by ona zaadaptowana od żuka i zamontowana pod skrzynią ładunkową, koła BKT 23x10,50/12. Tylna była by skrętna, koła od kopaczki, zamocowana po silnikiem,  zaraz za miejscem dla operatora.

Koszta liczone na oko- 4/ 4,5 tyś zł

I teraz pytanie do Was, czy to ma wcale sens i co należało by zmienić.

Pozdrawiam  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wózek z silnikiem Dzisiaj, 00:00
  •  

#2 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 17 listopad 2015 - 21:33

Wózek z silnikiem

poszukaj koleby budowlanej, dorób co tam potrzebujesz, może być taniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 19 listopad 2015 - 07:38

Wózek z silnikiem

Zadzwoń do tego sprzedawcy 731172542 Marek .Posiada komis i niedawno na olx miał mini wóz paszowy z własnym napędem jak i rozładunkiem tylko wydaje mi się że trochę szerszy i niewiele droższy.   Z tego co tu Nawypisywałeś  w tej cenie by się wyrobić, to części chyba tylko u znajomego złomiarza wynajdziesz         Osobiście planowalem taczkę,wózek z własnym napędem       .Z nowych części koszt ok 3000 i to praktycznie goła bez bajerów,zrezygnowałem :wacko: ,