Skocz do zawartości

Zdjęcie

BAKTERIE

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 24 maj 2012 - 08:48

BAKTERIE może trochę źle to ująłem ale płyny stosowałem na zmianę, nie mieszałem ich ze sobą, jedyne do czego się przyznaję to to, że przez jakieś 2 lata nie podgrzewałem wody na mycie, temp. była tylko taka ile nagrzało z odzysku ze zbiornika i przez to mi się zasyfiło w rurach, a pytanie dalej brzmi - czym mogę te rury szybko wyczyścić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BAKTERIE Dzisiaj, 04:11
  •  

#22 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 24 maj 2012 - 13:56

BAKTERIE Najlepiej abyś nabył u przedstawiciela GEA gąbki do rur. Posiadają w ofercie z chropowatą powierzchnią (jak papier ścierny) i wpuścił je podczas mycia kilka razy.
antyfan AF

#23 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:20

BAKTERIE

może trochę źle to ująłem ale płyny stosowałem na zmianę, nie mieszałem ich ze sobą, jedyne do czego się przyznaję to to, że przez jakieś 2 lata nie podgrzewałem wody na mycie, temp. była tylko taka ile nagrzało z odzysku ze zbiornika i przez to mi się zasyfiło w rurach, a pytanie dalej brzmi - czym mogę te rury szybko wyczyścić?

Dla mnie kiedyś serwisant mówił że na syf w rórach dobry jest płyn Super z Delavalu w dużej ilości razem z gorącą wodą, a co do gąbek to ryzyko bo taka gąbka może gdzieś w rurociągu się zatrzymać :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:28

BAKTERIE można spróbować z tym bardzo żrącym "SODA Kaustyczna" ale trzeba uważać bo to bardzo żrące .....i niebezpieczne

#25 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 maj 2012 - 10:49

BAKTERIE żrące i niebezpieczne ale dla kogo, dla mnie czy dla rur?

#26 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 maj 2012 - 19:16

BAKTERIE Dla Ciebie i dla elementów gumowych , bo dla rury to raczej nic się nie stanie.

#27 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:23

BAKTERIE soda"zerzre" gumy i wtedy beda bakterie mnozyc sie.. ja myje na zmiane hypracidem i hyproclorem, do tego po pierwszym plukaniu puszczam owe gabki ale zrobione ze zwyklej gabki, potem po myciu z plynami tez gabka która cala wode ktora zostaje mi sciagnie i na koniec jest plukanie :) Mozesz posprawdzac tez uszczelki bo jesli jakas pekla to tam zbiera sie mleko i mnoza sie bakterie :)

#28 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 maj 2012 - 07:24

BAKTERIE wczoraj zajrzałem do rur na łączeniu tam gdzie ostatnio i na oko już prawie nic tam niema także nie będę ryzykował z tą sodą, dzięki za pomoc

#29 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 08:43

BAKTERIE no i d*pa, znowu wyszły podwyższone bakterie, zaznaczę, że myję cały czas (rano i wieczorem) na zmianę płynami De laval kwaśnym i zasadowym i gorącą wodą, odkreciłem kolejne miejsce w rurach na linii a tam znowu takie zsiadłe resztki mleka, czym to w końcu wyczyścić?

#30 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 08:59

BAKTERIE odświeżam, w dalszym stopniu mam problem z bakteriami, wymieniłem płyny, gumy, zbiornik też po przeglądzie ...ale nic to nie zmieniło, wychodzi cały czas nieduzo ponad sto, co jeszcze mam sprawdzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 06 czerwiec 2013 - 09:14

BAKTERIE a myjesz woda miejska czy ze studni??

#32 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:34

BAKTERIE a jak mleko pobieraja .... moze przez zawór na dnie zbiornika .... tam mozna zapomniec umyć ,,,,, w rurach może na złączeniach być też coś osadzone ,,,,, kiedyś w dojarce przewodowej wzrost bakterri powodawał u mnie przewod od pompy mlecznej do zbiornika

#33 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 06:58

BAKTERIE

a myjesz woda miejska czy ze studni??

woda z sieci wodociągowej, co miesiac badana przez sanepid także odpada

a jak mleko pobieraja .... moze przez zawór na dnie zbiornika .... tam mozna zapomniec umyć ,,,,, w rurach może na złączeniach być też coś osadzone ,,,,, kiedyś w dojarce przewodowej wzrost bakterri powodawał u mnie przewod od pompy mlecznej do zbiornika

mleko pobierają górą, mimo to jakiś tydzień temu rozebrałem też tez zawór dolny-było czysto, jeżeli chodzi o złączenia na rurach to nie zaglądałem ale z tego co się przyglądałem to nie jest to takie proste, a tych złączeń jednak troche jest, jeżeli chodzi o przewód od pompy do zbiornika to on faktycznie od nowości tzn. 6 lat nie był wymieniany choć na "oko" wygląda ok, już sam niewiem co mam robić i gdzie tego szukać, gdzieś te je...ne bakterie sie gromadzą, nie jets ich dużo ale tak jak pisałem cały czas wychodzi mi od 100 do 140

#34 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 07:04

BAKTERIE to są dwie opcje. . -Albo gdzieś na przewodach (zwłaszcza łączenia kolanka uszczelki gumy ) jest brud i trzeba wszystko niestety rozkręcić (co naprawdę polecam bo można tam czasami się zdziwić) albo, co jest dość mało prawdopodobne ale nie mniej możliwe, gdzieś w mleczarni bądź mleczarek tnie w uja

chyba wydaje mi się że musisz poświęcić dzień i rozebrać przewody..tam szukałbym rozwiązania problemy

#35 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:10

BAKTERIE

to są dwie opcje. . -Albo gdzieś na przewodach (zwłaszcza łączenia kolanka uszczelki gumy ) jest brud i trzeba wszystko niestety rozkręcić (co naprawdę polecam bo można tam czasami się zdziwić) albo, co jest dość mało prawdopodobne ale nie mniej możliwe, gdzieś w mleczarni bądź mleczarek tnie w uja

chyba wydaje mi się że musisz poświęcić dzień i rozebrać przewody..tam szukałbym rozwiązania problemy

nie pozostaje mi nic naprawdę innego tylko jutro te łączenia na rurach rozkręcać, jeżeli tam nic nie będzie to jest jakiś kosmos, niech ktoś z mleczarni przyjeżdza na kazde dojenie i wszystko sprawdza po kolei jak ja robię, już niemam na to sił, ostatnio nawet gdzieś wyczytałem, że mogą to być rury powietrzne ale po ich umyciu nic się nie zmieniło, leje nawet dezynfekant do 3 płukania z zimną wodą i ku.wa mać dalej to samo!

#36 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:45

BAKTERIE od tego najlepiej zacząć a później jak to nic nie da to będziesz myślał dalej...a jakich używasz środków do mycia?

#37 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 10:37

BAKTERIE

od tego najlepiej zacząć a później jak to nic nie da to będziesz myślał dalej...a jakich używasz środków do mycia?

hypracid i hyproclor, wczesniej miałem de laval ale myślałem, że to ich wina więc zmieniłem na inne ale nic to nie dało, na 22 szt krów wlewam jakieś 300 ml na zmianę rano kwaśny wieczorem zasadowy i du.a

#38 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:44

BAKTERIE wiesz ze czasami trzeba wymienić uszczelka na zaworze od zbiornika mleka .... u mnie biorą dołem .... uszczelka zuzyta niby nie widać było ze cos nie tak a podwyzszalo bakterie .... a propo laczen na rurach myjesz dojarke z soda kaustyczna a potem powinno wypasc takie brudy z rur z tych łączeń po tym myciu naprawde sporo płukań jest ale takie cos raz na rok moze na 2 lata sie u mnie robi

#39 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 07:17

BAKTERIE

wiesz ze czasami trzeba wymienić uszczelka na zaworze od zbiornika mleka .... u mnie biorą dołem .... uszczelka zuzyta niby nie widać było ze cos nie tak a podwyzszalo bakterie .... a propo laczen na rurach myjesz dojarke z soda kaustyczna a potem powinno wypasc takie brudy z rur z tych łączeń po tym myciu naprawde sporo płukań jest ale takie cos raz na rok moze na 2 lata sie u mnie robi

na zaworze uszczelka ok, jezeli chodzi o sodę kaustyczną to nigdy jeszcze jej nie używałem, ostatnio rozkreciłem ten szklany pojemnik, do którego napływa mleko podczas doju i wymieniłem taką dużą gumową uszczelke (był tam troche syf) jutro dam mleko do badań jak nadal bedą bakterie podwyższone to kupię tę sodę kaustyczną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 08:30

BAKTERIE moim skromnym zdaniem żadne środki nie zastąpią higieny i pożądku . . Jeżeli wszystko podkreślam WSZYSTKO jest regularnie dokładnie myte od A do Z to nie ma najmniejszych problemów z mikrobiologia. .