Skocz do zawartości

Zdjęcie

BAKTERIE

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:46

BAKTERIE Moze ktos wie jak zniszczyc bakterie w mleku u krow bo ja nie wiem a nie moge dostać 1
ludzie sypia jakis proszek ale jaki moze ktos wie?
prosze o każda rade.

Załączone pliki

• Załączony plik  Zima.jpg   103,07KB   119 pobrań

Edytowany przez MarcinPykuS, 10 marzec 2008 - 19:59.
Błędy...

AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BAKTERIE Dzisiaj, 00:11
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:50

BAKTERIE jaki proszek?? najlepszy sposób na bakterie to czystość i szybko schłodzić mleko

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:21

BAKTERIE Może chodzi Ci o komórki somatyczne? Bo na to są "koncentraty" które pomagają.

Bo na bakterie to wystarczy przestrzegać higieny podczas dojenia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 21:54

BAKTERIE komórki somatyczne są w normie ale jest dużo bakteri
no żebym ja wiedział jaki to proszek czy co to bym wam głowy nie zawracał.

#5 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 10 marzec 2008 - 22:15

BAKTERIE Ja slyszalem a taki ludziach co do mleka dolewaja mialą ilosc wody utlenionej :)

#6 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 23:01

BAKTERIE Eee no szacuneczek za ten proszek... zapewne chodzi o IXI (kto pamięta taki proszek do prania?)
A dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi to opowiadała mi prof od mikrobiologi jak znalazł się taki rolnik akrobata co dosypywał po troszku do mleka żeby mu wychodziło ok. Problem był jednak taki że te kilkadziesiąt gram proszku sprawiło że ileś dziesiątek ton mleka na jogurt... jogurtem nie zostało bo kultury bakterii nie były w stanie się namnożyć- polak potrafi :)
A na bakterie jest prosty sposób: czysta krowa, czyste obora, czysta instalacja udojowa, szybkie chłodzenie!
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 23:14

BAKTERIE na bakterie to przede wszystkim laboratorium w mleczarni żetelne bo różnie z tym bywa, co do kombinowania to słyszałęm ze kilka kropel czystego moczu załatwia sprawe, albo kilka kropel wybielacza, a tak poważnie to jak najszybsze schładzanie, u mnie często na cedziłku wszystko jest co możliwe, ale nie napisałeś jak doisz jaką masz chłdonię dojarkę itd!

#8 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 16:27

BAKTERIE Będziemy sie starać czysto dojić

#9 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 16:44

BAKTERIE Podstawowym krokiem jest wymiana gum strzykowych w dojarce, potem czystość dojarki, szybkie chłodzenie, czystość wymienia podczas doju. ogólnie musi byś zachowana czystość i higiena urządzeń inaczej nie będzie dobrze, A może mleczarnia robi coś źle, zwróć uwagie czy kierowca dobrze pobiera próbę, jakim narzędziem to robi i czy one jest czyste, bo i tak sie zdarza ze kierowca źle pobiera i jest źle, sam miałem taki problem

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#10 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 17:00

BAKTERIE może tak być tego nie brałem po uwagę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 19:30

BAKTERIE

A może mleczarnia robi coś źle, zwróć uwagie czy kierowca dobrze pobiera próbę, jakim narzędziem to robi i czy one jest czyste, bo i tak sie zdarza ze kierowca źle pobiera i jest źle, sam miałem taki problem

a jak kierowca ma pobierać próbki skoro nie ma do nich dostępu(przynajmniej u nas)????

#12 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 20:17

BAKTERIE u mnie próby pobiera kierowca, w samochodach jest specjalne urządzenie do pobierania takowych :) U mnie przyczyna bakterii w mleku była woda z własnego ujęcia, po zmianie na wodociąg publiczny problem zniknął

#13 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 20:19

BAKTERIE u nas w samochodach też jest takie urządzenie ale jest ono zaplombowane żeby kierowca nie miał do niego dostępu

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 20:57

BAKTERIE a sam nie możesz kasowć???ja moge :) kiedyś u wujka jak kierowca brał próbę to mleko doił prosto od krowy, widocznie są różni kierowcy :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 21:00

BAKTERIE no i co z tego kasowania wyszlo? chyba w tym samym czasie z jakims innym modem kasowalem i poszly wszystkie posty @wojtasa :) nie wiem moze napisz go jeszcze raz? przepraszam za siebie i tego innego moda za klopoty

@pioter swoje posty moga kasowac vipy.

#16 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 11 maj 2012 - 10:33

BAKTERIE a po czym sprawdzić, że muszę wymienić gumy strzykowe w dojarce? i jak zminimalizować bakterie w mleku w dojarce przewodowej?

#17 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 12 maj 2012 - 09:06

BAKTERIE Gumy wymieniasz co ileś set godzin ale nie pamiętam ile; miej więcej po pół roku przy doju 2 razy dziennie lub, gdy nagle rośnie poziom bakterii mimo twoich starań o czystość. Często zdarza się też że gumy zaczynają"smolić" miskę w myjce. Dobry do dezynfekcji na bakterie jest Chlorinol, bo Dezynfektant i jemu podobne u mnie jakoś nie spisywały się. Szybko zżerały gumy i pozostawiały biały nalot. Najpopularniejszy chyba sposób na to wszystko to nieopłukiwane urządzeń czysta wodą po dezynfekowaniu.

#18 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 maj 2012 - 13:19

BAKTERIE

a po czym sprawdzić, że muszę wymienić gumy strzykowe w dojarce? i jak zminimalizować bakterie w mleku w dojarce przewodowej?

Masz brud i tyle, zmiana gum zbytnio nic nie da gdy np. na linni będziesz miał brud, zbyt zimną wodą lub gorącą będziesz mył dojarkę lub nieodpowiednie płyny będziesz stosował.

U mnie jest ciągle 10k bakterii, 2 lata temu była kontrol z weterynarii to koleś się przyczepił że mam ciągle mało bakterii w porównaniu do innych dostawców z wioski ;[

#19 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 24 maj 2012 - 07:07

BAKTERIE witam, wymieniłem gumy i przewody mleczne i przez tydzień myłem rano i wieczorem goracą wodą z płynami (de laval kwaśny i zasadowy) ale bakterie nadal wysokie a to 75 a to 80, w końcu się zdenerwowałem i odkręciłem taką uszczelkę (na łączeniu rur) a tam... lepiej nie pisać, mam pytanie, czym to wyczyścić?, słyszałem coś o sodzie ale nie wiem dokładnie, miał ktoś podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 24 maj 2012 - 07:58

BAKTERIE @subiektywny z twojego postu wynika że stosowałeś te płyny jednocześnie, jeżeli tak było, to tak jakbyś nic nie dodawał. Płyn kwaśny stosuje się naprzemiennie z zasadowym [rano zasada, wieczorem kwas], temp. roztworu do mycia powinna wynosić 60st. Mycie w płynach powinno odbywać się stale, a nie od rzutu do rzutu. Jeżeli jest tak u Ciebie, jak napisałem, to zwracam honor. Ja dodatkowo do zasady dodaję podchloryn, w żadnym przypadku nie można mieszać go z p. kwaśnym, bo można się nieźle podtruć. Wodę mam ze swojego ujęcia, wstawienie lampy UV zlikwidowało problem do 0, na posiewach dosłownie nic nie wychodzi. Każda krowa jest przed podmyciem zjadana do przedzdajacza,nigdy na ziemię.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"