Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie pługi ? co wybrać ?

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:19

Witam przymierzam się do zakupu pługu obrotowego na zabezpieczeniu resorowym lub hydraulicznym(resorowe było by lepsze). Pług najlepiej jak by był 3+1. Będzie współpracował z ciągnikiem o mocy 105km. dobrze też jakby miał poszerzanie ręczne lub hydrauliczne. Cena dobrze jak by zamknęła się w +/- 50tyś. Ja osobiście zastanawiałem się na Vogel&Noot ms 950, wiadomo co lepsze to i zaraz cena lepsza. A wy co polecacie ?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie pługi ? co wybrać ? Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 listopad 2015 - 18:28

Kolega teraz kupił UNIE nie znam modelu, odkładnia long i jakoś niebardzo mu ten sprzęt kryje. Vogel fajna firma, ja osobiscie za Kvernelandem jestem.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:42

no ja obecnie teraz też mam kverneland'a zagonowego, kverneland ceni się :P aż za mocno się chyba trochę ceni. Za drogi na moją kieszeń chodź też wiem że jest dobry. 

#4 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:48

Ciągnik 105 km ale co konkretnie?  Jakie ziemie? Płasko czy górki? Jaka struktura działek - powierzchnia kształt? Kamienie?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#5 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:52

jd 6320, ziemie różnie piasek, czarnoziem a i znajdzie się glina czyli wszystkiego po trochu, teren raczej płaski zdarzają się nie liczne pagórki ale mało. No kamienie to są więc zabezpieczenie musi być koniecznie 

#6 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 20:36

Przy tej mocy można zaorać ok 160 cm szerokości. Pług 3+1 powinien wystarczyć tylko niewiadomo czy 3x50 czy 4v40. Zastanowiłbym sę nad 3x50 bo jesli weżmiesz z zabezpieczeniami to robi się długi i ciężki "ogon" przy 4 skibach. Mocno czuje to podnośnik  a efektywnej roboty wiecej nie zrobi. Z konkretnych modeli to Pottinger 35,, Overum CX, Kverneland 150, Kuhn 112 ale to nie jest najważniejsze - poświęć sporo czasu na dobór odkładnic, krojów, przedpłużków a dobre decyzje zaprocentują. 

#7 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 22:26

jakie pługi ? co wybrać ? gdybym miał pieniądze to bez wahania Brałbym kvernelanda ale jak i kverneland i kuhn w trochę lepszym wyposażeniu grubo ponad 60tyś. vogel ceni się trochę mniej a i patrząc na odkladnie to są dobre i z tego co czytałem to długotrwałe. Jak bym brał to zamiast przedpłużek były by ścinacze. Vogel kosztuje około 50 ale chciałbym wziąć jeszcze poszerzanie mechaniczne przynajmniej żeby regulować cięgłem a nie tak jak jest w w wersji podstawowej ze trzeba śróby przesadzać. Ale jak to w dzisiejszych czasach to i za to pewnie będzie trzeba dużo dołożyć.

#8 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:33

jakie pługi ? co wybrać ? byłem dziś również oglądać maschio lucio na zabezpieczeniu hydraulicznym no i również mi się spodobał

#9 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 21:35

Lepiej już zostań przy VN bo przy takich wynalazkach  niewiadomo jak  będzie orać a lemiesze i dłuta będziesz kupował tylko w oryginale i to  pod warunkiem że akurat mają na magazynie.

#10 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 21:50

jakie pługi ? co wybrać ? Chciałbym dołączyć się do tematu. Również poszukuje plugu tylko że coś z używanych. Cena to maksymalnie 20 tys. Ilość skib i moc ciągnika jak na początku tematu. Prosilbym o jakieś sugestie. Co lepiej wybrać czy na przedpluzkach czy na scinaczach ? jakie zabezpieczenia lepsze resor czy na akumulatorze hydraulicznym. Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:40

jakie pługi ? co wybrać ? Hm z tego co mi wiadomo to maschio Gaspardo to też niczego sobie włoska firma, a ceni się podobnie jak VN w moich rejonach chyba bardziej znany jest Gaspardo niż VN cena gaspardo na hydraulicznym zabezpieczeniu, scinaczach i budowie 3+1 wychodzi 46 brutto do negocjacji (Widać że dużo by jeszcze obniżyli cenę bo interes im się nie kręci bo za dużo konkurencji :D). Pługi oczywiście są po pokazowe więc i zarazem sporo tańsze a na pokazach nie zaorały nawet 3ha. Ksiezopolanin moim zdaniem lepsze są scinacze ponieważ lepiej kryją i jest po nich rowniejsze pole. Przedpłużki niby są do kukurydzy a tak naprawdę to się tylko zapychają w tej kukurydzy. Ale to tylko moje zdanie.

#12 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:44

jakie pługi ? co wybrać ? a dodatkowo przedpluzki stawiają opór co wpływa na moc ciągnika. Tak myślę przynajmniej ale może się mylę.

#13 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 04:43

Przedpłużek ma tylko zerwać wierzchnią warstwę i wrzucić w bruzdę. Opory są niewielkie z racji bardzo płytkiej pracy jak i małej szerokości. Jedynie co to może zapychać jak dużo resztek np. słomy.

#14 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 07:25

jakie pługi ? co wybrać ? A z jakim traktorem będzie chodził? ja osobiście polecam tobie zabezpieczenie resorowe ponieważ stawiają mniejszy opór i ciągnik ma lżej. tak mi się tylko wydaje zawsze może być inaczej.

#15 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 17 listopad 2015 - 07:25

jakie pługi ? co wybrać ? Ja też przymierzałem się do nowego pluga dwa lata temu.Ale jak popatrzyłem na ceny to kupiłem urzywany francuski pług NAUD 3+1 z zabezpieczeniem sprężynowym i jestem bardzo zadowolony.Kosztowal mnie 9500tys.Lemiesze pasują od Ibisa a i z orginalnymi częściami niema jakiś większych problemów.Zastanów czy warto wydawać tyle kasy na plug.

#16 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 14:44

jakie pługi ? co wybrać ? Dobrze przykrywa resztki pozniwne, obornik. Posiada przedpluzki czy scinacze ?

#17 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 17:23

jakie pługi ? co wybrać ? przedpłużki są droższe a różnicy wielkiej nie ma

#18 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 17:23

jakie pługi ? co wybrać ? Plug byłby do Claasa Ares 557.
Jakie konkretnie pługi są godne polecenia do tej mocy. ?

#19 Share Wakis

Wakis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 21:47

jakie pługi ? co wybrać ? jeśli szukasz tak jak ja na zabezpieczeniu resorowym lub hydraulicznym to polecam coś z kverek jeśli chodzi o używane. Bo wydaje się że za używane kverneland masz nowego akpila albo Agro Masza ale to nie jest to samo i nie radzę się w to pchać. Ja osobiście zainteresowałem się tym maschio Gaspardo. Jak dla mnie przemyślana konstrukcja i dokładnie po wykrecane ma czyli nie powinien stawiać oporu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 23:10

jakie pługi ? co wybrać ? Patrząc na ogłoszenia plugu kverneland to odkladnie są dobrze wyprofilowane. Agro-Masz jest robiony na tej samej konstrukcji. Cena w podstawowej wersji to trochę ponad 20 tys. Byłby przynajmniej nowy ale po przeczytaniu opinii jednego z użytkownikow w innym temacie to zwatpilem. Jest niedaleko mnie pług właśnie kverneland 3+1 na resorze za 17 500. Jednak wykonanie tego plugu jest dużo lepsze. Wrazie co można ostatnia skibę odjąć jakby nie dawał rady .