Rolex3

Rozsiewacz RCW-3 PIAST - spadająca taśma-rozwiązanie?

Polecane posty

Rolex3    0

Temat wielokrotnie przerabiany i wałkowany, ale nie znalazłem konkretnego pomysłu na zsuwającą się taśmę z bębnów.

Jestem w trakcie reanimacji takiego rozsiewacza - rozebrany do śrubki. Teraz go piaskuje, spawam co trzeba, maluje itp.

Naszedł mnie taki pomysł żeby na bęben napinający i napędowy dospawać takie pierścienie o średnicy większej o około 4cm od bębna. Wtedy taśma podczas zsuwania doszłaby do tego pierscienia i juz dalej nie zeszła- przynajmniej teoretycznie.

Chciałbym się was poradzić - może już ktoś takie coś robił i nie działało.
 

post-149953-0-19865400-1447602296.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Jeśli wałki będą  w 100% ustawione równolegle do siebie to taśma nie ma prawa się zsuwać. Też teraz remontuję Rcw-3 i nawet się nad tym nie zastanawiałem ,ale dospawane blaszki powinny zdać egzamin. Przy spawaniu można by je pochylić aby nie kaleczyły brzegów taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

wystarczy jakąś nie równość pod taśma i juz powoduje skoszenie się . może zdać i napewno zda tylko musisz rant pierscienia zaokrąglic aby nie kaleczylo taśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A może zniszczyć z czasem taśmę. Siła szczególnie z ładunkiem jaka ściąga taśmę jest większa niż wytrzymałość boku taśmy ciągle ocierającego o rant bębna.

W końcu się rozleci.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolex3    0

To prawda, że jak będzie się ocierała z dużą siłą to może ja zniszczyć. Na pewno trzeba precyzyjnie wyregulować bębny tak żeby taśma zsuwała się z jak najmniejszą siłą a najlepiej w ogóle nie zsuwała, ale czasem tak się nie da i wtedy takie pierścienie powinny pomóc.

Dobra wskazówka panowie żeby pochylić i stępić rant pierścienia. Tyle że trzeba go pochylić na zewnątrz bębna tak żeby schodząca taśma miała jakby pod górkę. W przeciwnym razie by ja poszarpało. Powinno pomóc jak nie to do wiosny wapna nie rozsieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

równolegle jak równolegle ale też sie nad tym zastanawiałem i myślę czy jak jeden bęben będzie patrząc od przodu lub tyłu lekko przechylony czy to nie będzie miało wpływu. bo rozstaw możemy sobie zmierzyć i ustawić idealnie ale jak jeden wałek będzie przechylony w lewo lub prawo teoretycznie pod bęben nie powinno się nic dostać bo są zgarniacze ale licho nie śpi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

troche pozno he.przerabialem ten temat i pierwsza czynnoscia bylo zmierzenie walkow byla roznica miedzi jedna strona a druga w średnicy 0,8 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

jestem w trakcie remontu rcw3 i jest prolblem z nieszczesną taśmą... a gdyby zamiast płaskownika przyspawać drut dookoła? rantów nie ma czyli nie powinno niszczyć. 

Napiszcie prosze czy zdało egzamin dospawywanie czegoś na bębny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj