Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomiar poziomu paliwa

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 10:49

Pomiar poziomu paliwa

Witam, jako, że lubię w wolnych chwilach upaprać się w smarach postanowiłem ogarnąć czujnik poziomu paliwa w mtz. Zmotywował mnie do tego ojciec który ciągle mówi, że nie idzie tego niczym zmierzyć. Trochę racji w tym jest, ale koniec teraz o mojej motywacji. Mianowicie odkryłem podłogę pod siedzeniem co było łatwe bo u mnie jest to tylko wsuwana blacha. Moim oczom ukazuje się pływak. Z pływaka jest wyjście na jeden kabel i oczywiście jak to matka Rosja wymyśliła zakręcany na śrubkę, a nie wsuwka. Oryginału zegara od paliwa nie posiadam natomiast mam starą deskę od żuka z zegarami więc chciałem sprawdzić poprawność działania pływaka. W zasadzie nie dało to chyba żadnego efektu ponieważ przy zegarze od żuka występują dwa piny. Pod jeden wpiąłem plus od bezpieczników, a pod drugi kabel od pływaka. Wskazania po włączeniu prądu wynoszą zero. Po wlaniu 40 litrów, a wcześniej jeszcze z 15 była dalej wynoszą zero. Zamieniłem kable na wskaźniku z żuka, ale efekty takie same. Przeczytałem tu na forum, że ktoś kiedyś miał pływak dziurawy i takie były objawy. Nie wiele myśląc klucze w dłoń i jazda, poszło mi to zaskakującą dobrze wbrew moim oczekiwaniom i opiniom użytkowników o zdejmowaniu koła i tak dalej. Dodam, że matka rosja znów poczyniła szczyt techniki i zamiast nasadek do czynienia miałem z śrubkami na śrubokręt z czego dwie bajeczny dostęp. Pływak wyciągnięty, paliwo z niego nie leciało czyli dziurawy nie jest. Moje pytanie jest takie, czy w jakiś sposób mogę sprawdzić to czy pływak działa dobrze czy nie? Pytam ponieważ zakup nowego plus zegar to około 80 zł patrząc po allegro, a wiadomo człowiek z każdym groszem liczy się. Jak on w ogóle działa? Wraz z poruszaniem ramienia pływaka zmniejsza i zwiększa on podawaną masę czy o co w tym chodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomiar poziomu paliwa Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 10:53

Pomiar poziomu paliwa

Sprawdź czy sam czujnik jest dobry pod kątem elektrycznym, czy nie jest przerwany drut oporowy, to samo zrób z wskaźnikiem.

KPK Kumurun Team

#3 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 11:34

Pomiar poziomu paliwa

Tak jak mówisz ma się zmieniać rezystancja,miernik w dłoń w vóila. :)

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#4 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 listopad 2015 - 11:58

Pomiar poziomu paliwa ją sądzę że nie warto to naprawiać bo dużo osób nazeka na te wskaźniki . kup przewód przezroczysty i 2 trojnikh i zrób sobie wizualny wskaźnik tak jak ma zrobione uzytkownik S piotr
jesli pomoglem kliknij fajne

#5 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 12:02

Pomiar poziomu paliwa

W zasadzie też o tym myślałem i najbardziej mnie to przekonuje. Mój pomysł to założyć węże na korki spustowe i wcześniej zrobić w nich dziury aby ciągle przepuszczały, wąż wywinąć do góry, na górę śrubę z minimalną dziurą jako korek a dziurka żeby nie robiła się poduszka powietrzna i chyba najtańsze i najpewniejsze.

Edytowany przez mchammer, 15 listopad 2015 - 12:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 15 listopad 2015 - 15:54

Pomiar poziomu paliwa

Koledzy moim zdaniem kolega z pierwszego posta zapomniał podać masy na wskaźnik dlatego nic nie pokazywał. Dwa piny mogą być jeden od wskaźnika drugi od podświetlania a masa na obudowę lub ten drugi pin to jest masa. wystarczy sam wskaźnik podpiać pod aku plus do jednego  pina a masa na obudowę jak nic to na drugi pin i gotowe, jak będą na odwrót podłaczone bieguny to wskaźnik będzie chciało wyrwać poniżej zera jak będą dobre bieguny to pojdzie ma maksa.

Ja dawałem nowy wskaźnik i nowy pływak z rezerwą i działa tylko jak wiadomo jak są przechyły to wskazówka goni a i za mało podgiąłem drut od pływaka i nula w baku pokazuje mi dopiero na pierwszej kresce. Narazie mi się nie chce wyciągać pływaka.

Edytowany przez wojtf23, 15 listopad 2015 - 15:57.

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 16:04

Pomiar poziomu paliwa

No może być. Przy baku też trzeba masę sprawdzić bo jest on odizolowany od reszty ciągnika. 

KPK Kumurun Team

#8 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 17:41

Pomiar poziomu paliwa

Dokładnie seweryn20 Ja robiłem nową instalację i jak narazie jest BDB. Ja miałem 3 pinowy pływak i masę przykręciłem krótkim kabelkiem do blachy pod siedzeniem.

#9 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 19:56

Pomiar poziomu paliwa

Czy dobrze rozróżniam, że jeśli pływak jest na trzy piny to ewentualny zegar musi być z rezerwą a jeżeli na jeden to zegar bez rezerwy? Czy konfiguracja bez różnicy. Pytam bo na allegro są takie i takie jak dobrze patrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 20:38

Pomiar poziomu paliwa

Zegar do pływaka bez różnicy. Ja wziąłem z rezerwą (diodą) lepszy wypas :D i myślałem że będzie działało jak w samochodzie a okazało się że pływak u mnie w traktorze byl bez rezerwy i musiałem kupić 3 pinowy z rezerwą. Tylko narazie mi to nie działa bo tak jak pisałem za mało podgiałem drut pływaka i nie dochodzi do rezerwy a już pusto w baku. Szczerze to kupiłem dwa wsakźniki bo jeden był walnięty a dokładnie plus z masą się łączył. Nie chciało mi się odsyłać tylko chciałem sam naprawić ale niestety zepsułem uzwojenie wskazówki :D

Dodaj odpowiedź