Skocz do zawartości

Zdjęcie

volvo 830 silnik

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 03:46

volvo 830 silnik
Witam przymierzam sie do kupna małego kombajnu i wybór padł na volvo 830 . W trakcie poszukiwan po okolicy kilkanascie sztuk już obejżalem i są różne troche lepsze troche gorsze ale w kazdym są mocne wycieki oleju z silnika . Caly spód jakby misy olejowe i cała dolna część komory gdzie jest silnik jest oblepione olejem . Ogólnie liczylem że silniki perkinsa sa dobre atu takie rozczarowanie . Czy te typy tak mają jeśli tak to z jakiego miejsca moga to byc przecieki ? Ja obawiam sie że to może byc uszczelnienie wału wiec remont silnika murowany i obawiać sie dużych kosztów remontu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
volvo 830 silnik Dzisiaj, 08:34
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 08:10

volvo 830 silnik a nie lepiej jakiegoś mniejszego Claasa lub MF myślę ze będzie łatwiejszy dostęp do części bynajmniej w mojej okolicy łatwiej o takie czesci
ZETOR TEAM

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 10:29

volvo 830 silnik

mam te bm volvo 830  wyciek z silnika to nic strasznego , walił olej z tyłu-silnika na wale to wymieniłem filc (bo nie ma symeringu) , walił z przodu to okazuje się że nie z simeringu tylko z uszczelki od rozrządu (luźne 2 śruby były) Gorzej jak pompa się rozszczelniła ciekła ropa po całej  w końcu musiałem kupić drugą

Z częściami nie taki problem (paski są ) łańcuch do gardzili też , pompa używana po roku się znalazła koło zwolnicy było ale teraz muszę szukać drugiego

wodnik_74 ten kombajn może być z twojego wieku 1970-1980 (poszukaj na konedata.net) problemy jego to przy szybszej jeździe luzująca się skrzynia a przez to utrata zębów na zwolnicy, silnik chodzi , reszta też , cepu na stałe nie wytłuczone (może szwedzka stal ;) )

Wady to wiek i jak długo stał za granicą korozja łatałem zbiornik pod podsiewaczem (spód kombajnu) też już licho , no i wydajność mała bo ok 2 t/h ,

więc jak kupujesz to zależy za ile bo jak w podobnej cenie są większe kombajny to bierz większy

#4 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 11:28

volvo 830 silnik

Dokładnie tak jak piszesz, wystarczy wymienić uszczelniacz na wale i po problemie, u mnie w galeri nawet jakieś zdjęcie z tej akcji mam.

wodnik_74 na ile hektarów chcesz go kupić?

#5 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 13:12

volvo 830 silnik

Witam . Może wyda sie to śmieszne dla wielu ale kombajn na 6 do 10 hektarów i taki w granicach 3 m heder wystarczy. Ogólnie mechaniki sie nieboje i klucze nie gryzą  . Czemu volvo akurat to może dlatego ze krótszy niż  claas na przykład consul dłuższy od bizona a u mnie brak miejsca na schowanie. Wiem może przerób lepszy claasa . MF  znowu brak zbytnio ogłoszeń w mojej okolicy (mazury) a patrzyłem za MF187  . Co do volvo to orientuje sie jaki w jakim okresie produkowany no i są różne ich stany . Do najbliższych żniw jeszcze czasu jest . Części u handlarzy także sporo bo maja wiele ich rozebranych . Cenowo to do 16000 zł i dobry stan najlepiej z kabina bo i takie są. Blachy jak zadbane i garażowane to widać bo i rdzy mniej i farba mniej wypalona od słońca . Co jeszcze to w wielu spody hedra pod ślimakiem łatane są juz blachami . Jeszcze mam pytanie czy można znaleźć katalog części i montażu do volvo830 bo na necie nic nie mogę znaleźć  a podczas przeglądania u jednego handlarza w schowku pod siedzeniem był kompletny katalog gruba księga , wiec powinny być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 19:59

volvo 830 silnik

mazury :D to tak jak ja prawie ...  ja z warmii ;) . Wiesz patrząc na handlarzy to rzeczywiści chcą po 16 tyś chodź za tyle to masz co najmniej bizona. W okolicy na olx widziałem następce http://olx.pl/oferta...tml#aaa7012e1b

zawsze parę lat mniej może coś utargujesz

a wracając do volvo s 830 to

1970-74 -BM volvo s 830 tak nazwa cechy szczególne tylne koła na łożyskach , przód zwolnice (duże koło) okrągłe

1974-79  volvo BM s 830         tylne koła przykręcane do piasty , przód takie wystające zwolniece jakby trójkąt , większy zbiornik

Na co ci katalog wszystko bardzo proste , przez 5 lat po 15-17 ha udało się nie wymienić ani jednego łożyska

Chyba że chcesz moje volvo  za ok 11 000 :huh: ( ale na razie do wymiany zwolnica)

Na 6 ha na pewno starczy no i na 10 zależy ile ci sypie bo wydajność to ok 2 t , raz kosiłem pszenżyto to i hektar na godzinę ale i 2 t/ha sypało ale przy 4-5 t/ha to już 2 godziny na hektar trzeba , a przy życie to i 3 h/ha jak sypie lepiej niż 4 t/ha

#7 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 00:10

volvo 830 silnik

A jak jest z napeden kosy bo czesc ma na pasek a inne oś ? Troche drogi juz ten z ogloszenia mimo ze nowszy . Sebe1033 jak wyglada twój jaki stan?

#8 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 07:27

volvo 830 silnik

są 2 napędy jeden na pasek ale to stare tak mają ale odradzam a 2 ma targaniec takie coś jak w classie jest i to jest dobre rozwiązanie bo pasek będzie ci się ślizgał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 19:47

volvo 830 silnik

no jak wyżej kolega mówi ten starszy s 830 ma na pasek i korbę , a nowszy na targaniec (ta oś)

ja mam ten starszy na pasek i nic się nie ślizga jedynie potrafi stanąć-zblokować się kosa ale to przy zielonym czy to perzu czy jakiś chwastach -_-

mój sprawny prawie trzeba z 1000 zł na tą zwolnicę skrzynia się poluzowała i ząbków paru brak :( , zbiornik połatałem i w hederze ma nową blachę (ale to taki kupiony) przód opony 90 % tył 4% bieżnika 

Dodaj odpowiedź