witek

KRUKOWIAK opinie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja właśnie stoję przed wyborem apollo 1000litrów 15m czy pilmet 1600 15m belka ? Powiedzcie czy w apollo tam jest dobrze podziałka z wodą wyskalowana bo ta beczka nie jest kwadratowa i myślę że jest tam spore przekłamanie? A prześwit pod opryskiwaczem tak dla zbóż w puźniej fazie wystarczy koło 24cale czy może to 32 lepsze?

Nic ci nie da duży prześwit opryskiwacza ciąganego.Szkody powoduje ciągnik i to on jest najsłabszym ogniwem.Co ci z wysokich kol,jeśli tylni most ciągnika ma prześwit ok 45 cm?Nie warto się na takie chwyty nabierać,tym bardziej ze za to płacisz. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm spoko ale ogólnie polecieli byście tego krukowiaczka? A ta belka jak się spisuje ta stabilizacja działa to troszkę? ona tak solidnie wygląda? A no i to kopiowanie kół traktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

xemit zgadzam się z tobą co do prześwitu szczególnie dolny zaczep i każde wystająca sruba ciągnika niszczy zboże.ja mam apollo 1500l. 15m.recznie rozkładany ,jestem z niego zadowolony choć nie które żeczy mogli lepiej rozwiązać .kopiowanie sladów kół działa poprwanie,stabilizacja nigdy nie dorówna zachodnim maszyną ale jak sie ma dobrze uprawione pola to nie ma problemu ja mam dodatkoy siłownik przy stabilizacji dobre to jest jak sie ma pola pofałdowane.a u mnie nic narazie nię pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znam gościa który zażyczył sobie koła(chyba 36"),a opryskiwacz spina z ciągnikiem MF 255.Prześwit tego ciągnika to ok 30 cm,a bajer w postaci wysokich kół,kosztował sporo,dodatkowo środek ciężkości tego opryskiwacza jest podniesiony i jego stabilność obniżona.Czasem warto pomyśleć czy sprzedawca nie wciska nam kitu i czy wydatek jest uzasadniony i potrzebny.Chociaż jak kto lubi wysokie koła w opryskiwaczu,to niech kupuje zgodnie z zasadą-" kto bogatemu zabroni" :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam pytanie głównie do użytkowników opryskiwacza Krukowiak- czy naprawdę one mają tak słabą stabilizację belki ???? ;) . Ja już takiego zamówiłem i nie wiem czy to był dobry wybór ??? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Od 2003 roku mam apollo /18 i nie ma się co oszukiwać jak koło wpadnie w jakąś koleinę to i stabilizacja nie pomoże jednak na normalnych polach maszyna godna polecenia. W trakcie użytkowania nie wystąpiła żadna awaria a powłoka lakiernicza nie wykazuje żadnych odprysków czy rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Ja mam Krukowiaka Heros 600l 10 sezonów,jeżeli chodzi o zamontowane podzespoły zachodnich firm to wszystko ok.Natomiast elementy wykonane przez Krukowiaka są beznadziejne belka i jej pseudostabilizacja,hydraulika podnoszenia belki.Następnym moim opryskiwaczem będzie Hardi duża kasa,ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W Krukowiaku Apollo jest podobno możliwość stabilizacji belki poprzez trapez lub wahadło. Który z nich jest lepszy ???

 

Sorki. Już się dowiedziałem u producenta. Jakby kogoś to interesowało to stabilizacja trapezowa jest w belkach rozkładanych ręcznie, a wahadłowa w rozkładanych hydraulicznie (podobno lepsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Dobra Panowie jadę po tego krukowiaka apollo no i napiszcie mi tutaj na co mam zwrócić uwagę przy oględzinach? no i co tam może być wadliwe najczęściej? a i tam ten zawór jest włoski stało-ciśnieniowy i jak go się ustawia i o co tutaj chodzi? A w tych oprawkach 4 pozycyjnych da się przekręcić tak żeby wyłączyć dyszę? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Wystarczy ze przekrecisz lekko oprawke i juz nie bedzie leciec a na stan to wsumie chyba zeby lance nie były popekane i czy zbiornik na mocowaniach nie jest poprzecierany


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam z powrotem w temacie;) Sprowadziłem tego Krukowiaka na podwórko;) Śmisznie to śladuje za traktorkiem:D hehe ogólnie fajnie się zapowiada ta maszynka;) ale mam kilka problemów mianowicie takie:

1. Ktoś może wytłumaczyć tak po chłopsku po co jest ta kompensacja ciśnienia w zaworze, i jak to ustawić?

2. Mam załamany przewód idący do belki polowej załamał się przy samej belce w tym uchu takim z pręta metalowego. Wymieniać ? czy tak zostawić? a no i jeśli już jakie polecacie węże ?

3. Mam do wymiany manometr bo jest rozwalony i tam jest w nim jakaś poduszka z olejem tak jak kiedyś w starym pilmecie czy normalnie ciecz to pcha tą wskazówkę:P hehe ? coś muszę wiedzieć przy wymianie odpowietrzaniu tego?

4. Tam są 2 wlewy pierwszy jest z rozwadniaczem a drugi to samo sito to po co ten drugi? coś tam można zamontować? może do płukania butelek ten pręt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

A instrukcji to nie dali?

Jak nie masz to zdzwoń do Krukowiaka powinni przysłać.

Manometr zalany gliceryną /tam nie ma seperatora drgań jak w Pilmetach/

Jakiej firmy osprzęt ARAG?

Dwustopniowa regulacja ciśnienia na zaworze głównym z koryktorami ciśniena na sekcjach?

Tak że instrukcja na początek potrzbna bo trochę trzeba by pisać.

Teraz zobaczyłem zdjęcia i tak na zaworze główny masz regulację wstępną i dokładną a na sekcjach korektory czyli pięć sekcji włączonych czy jedna ciśnienie ma być jednakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Dali instrukcję spoko nawet ale wiesz ciezko to zrozumieć tam mma osprzęt właśnie Araga a no i mam dwustopniową tą kompensację, czyli normalnie wymienię wykręcając i wkręcając normalnie nowy manometr tak ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

mhm no to spoko już zamówiłem manometr u krukowiaka i tam kilka dodatkowych rzeczy. A z tą kompensacją RSM32 opowiesz coś ?

A i mam pytanie można dokupić dysze do mycia beczki w środku?

Tam w tym drugim sicie da się dobudować ten pręt taki do mycia butelek jaki koszt?

mam zagięte węże 2 przy belce załamane raczej to jakieś niemieckie są wymieniać na nowe czy się rozprostują pod ciśnieniem?

To ktoś coś mi skrobnie w końcu...;( pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

mam takie pytanie bo planuje kupić krukowiaka apollo 1500l z chydrauliczną belką tylkosą różne belki i każda sie inaczej składa więc którą wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

To już zależy od ukształtowania Twoich pól oraz funduszy przeznaczonych na ten cel. Są następujące rodzaje:

1.Rozkładana ręcznie- najtańsza oczywiście

apollo200018h_530_402_80.jpg

2.Rozkładana hydr w kształcie litery X- możliwość składania na pół/ ćwiartki. Moim zdaniem delikatna

apollo200015phx_530_402_80.jpg

3.Rozkładana hydr PHN- rozkładanie tylko całej belki bez możliwości dzielenia. Mam taką i uważam, że jest bardzo masywna

apollo200015phn_530_402_80.jpg

4.Rozkładan hydr PHB- rozkładanie na pół/ ćwiartki. Również bardzo mocna

apollo200015phb_1_530_402_80.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak kupywałem swojego to PHN była droższa o ok 8 tysi (nie pamiętam netto czy brutto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Ceny w standardowym wyposażeniu:

- 1500/15/H - 32 683 netto

- 1500/15/PHX - 41 765 netto

- 1500/15/PHN - 45 419 netto

- 1500/15/PHB - 54 906 netto

PHN i PHX mają sterowanie z kabiny przy użyciu dźwigni na linkach (rozdzielacz mechaniczny na opryskiwaczu)

PHB ma już elektryczne sterowanie belką, czyli do kabiny dostajesz panel z przełącznikami na jednym kablu.

Wszystkie belki hydrauliczne mają wymuszoną stabilizację oraz ostatnie elementy uchylne w przypadku zawadzenia o przeszkodę.

PHX wydaje się delikatniejsza od PHN i taka jest, bo konstrukcja PHN została zaadaptowana z większych szerokości od opryskiwaczy Goliat - 18 - 21 metrów. Ale PHX ma kilka zalet, m. in. ćwiartkowanie i to, że składa się do góry, więc jak omijasz słup to nie musisz kombinować z dojeżdżaniem i cofaniem. W PHB są problemy z niektórymi rozpylaczami, które są dłuższe - przy obrocie głowicy blokują się o konstrukcję belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waszka1992    0

Witam mam pytanie czy ma ktoś krukowiaka goliata plus z trail maticiem bo mam pewien problem na zakrętach nie śladuje w krukowiaku mówią ze napewno jest coś źle ustawione ale moim zdaniem poprostu dyszel za słabo się załamuje no chyba ze czegoś nie wiem i można coś przestawić opryskiwacz jest sprzęgnięty z JD 6430.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

przyczyn może być wiele, pytanie czy od początku tak miałeś czy po pewnym czasie przestał kopiować, a może przestawiły Ci się czasem czujniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waszka1992    0

Nie właśnie od początku tak jest ale dziś wykombinowałem coś tylko nie wiem czy zadziała jutro muszę to sprawdzić, jest tam możliwość przedłużenia dyszla i stwierdziłem, że jeśli go wydłużę to powinien śladować nie jestem tego pewien ale spróbuje;) a i tak jeszcze się zapytam maniek masz taki właśnie opryskiwacz bo jest tam jeszcze problem jeśli chodzi o mocowanie siłownika sterującego zaczepem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

nie akurat tego nie mam, ale chętnie pomogę, bo trochę się na nich znam ;) Co to za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj