witek

KRUKOWIAK opinie

Polecane posty

witek    2

hej mam taki pytanko czy macie opryskiwacze krukowiak

jak wam sie spisuja itp


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja mam od Paru tygodni Apollo 1500 l lanace 18 m jak się spisuje to nie wiem  :D jeszcze nie pracował  ;)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mam krukowiaka 2500l prze 6 lat oprystał ok 1500ha jak narazie tylko jedna dysze wymieniłem maszyna super tylko jeszce jakies komputerek do terowania by sie przydał...a to moze z czasem


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w okolicy widze taki duuzy opryskiwacz krukowiaka - chyba to jest 3600, z tego co wiem to właściciel zbytnio go nie chawli niestety - problemy z ustawieniem dawki, z wypryskaniem wszystkiego, cos tam wspominal o dyszach. Wiem ze ma do niego komputer, ale co to dokladnie jest to nie mam pojecia.

Ja o polskich mszynach nie mam niestety zbyt dobrego zdania - niby sa dobre, ale tylko dobre:(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachar    0

Ja mam bardzo dobre doswiadczenie z tą marka . A to za sprawa Goliata Plus 3000/18/PH. Użytkuje go od 2004r bez wiekszych awarii. Mocna rama, dobra stabilzacja belki, wydajna i bezawaryjna pompa comet i komputer arag, ktory dokladnie steruje dawka oprysku. Naprawdę dobry Polski spręt zlożony na "zachodnich" podzespolach. Poza tym bardzo dobry serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja mam apolla 1500 z 18 metrową belką. Użytkuję go drugi sezon, na razie bez problemów. Moim zdaniem belka mogłaby być solidniej wykonana i jej stabilizacja bardziej dopracowana. Żałuję teraz, że nie wybrałem go z hydraulicznie składaną beklą.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

z tego co wiem to są bardzo słabej jakości opryskiwacze lepiej kupić z Pilmetu albo od Burego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

piszecie ze zaleta krukowiaka jest glownie bezawaryjnosc, stad moje pytanie a co niby ma sie popsuc w opryskiwaczu???? zadnej laski nie robi ze lance sie rozkladaja, natomiast jakosc oprysku w porownaniu do zachodnich konkurentow jest bardzo slaba, potwierdzaja to uprawy na polach sasiadow uzywajacych polskich opryskiwaczy :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachar    0

@brzozak2

Każdy opryskiwacz powinien posiadać obowiazkowy, okresowy przegląd techniczny, ktory gwarantuje min. rownómierność wydatku cieczy dla każdej sekcji belki, bez względu czy to krukowiak czy zachodnia marka. Przypomnij więc sasiadom o przeglądzie, a jesli mają to: żeby nie pryskali w deszcz i przy silnym wietrze (chyba ze maja antydryfy), zeby stosowali odpowiednie dysze w zależności od zabiegu i zastosowanych środków, czasami zernęli na manometr, trzymali stałą predkość jazdy podczas zabiegu (chyba ze maja kompa), niech się czasem oglądaja na belke "czy dysza się nie zapchała" i niech wykonuja zabiegi w ścieżkach technologicznych. A wtedy ich pola będa wyglądały jak Twoje... A tak na poważnie to skuteczny zabieg zależy w 90% od operatora (pod warunkiem ze sprzet jest sprawny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
z tego co wiem to są bardzo słabej jakości opryskiwacze lepiej kupić z Pilmetu albo od Burego

kamil racja u mnie w okolicy sa 2 punkty krukowiaka ode mnie ok 15km (w radczu kurkowym i w brzesciu) i mimo tego w naszej okolicy nie jest chwalony;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

wiesz ja mam 3 letniego krukowiaka i nie narzekam ale te od czsu kiedy się rozkręciło SPO to podobno nie są za dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a Ty myslisz ze pilmet jest lepszy.

Od czasu gdy (rok remu) ,,brzeg" go skupil to tez sa slabo wykonane

Ja rok temu na wiosne kupilem pilmeta 615 a za 2 tygodnie sie dowiaduje ze pilmet zostal sprzadny;)

 

PS. od numeru fabrycznego 06060 (+/- 10 oczek) w zwyz sa z brzegu (moj ma 06041), a byl jeszcze taki przekret ze byly produkowane w brzegu (na gorszych materialach) a miale jeszcze na tabliczce ,,pilmet wroclaw". Wiem, bo mam kontakty z pracwonikiem fabryki podbono w brzegu sa traktowani jak ,,psy''


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2
a Ty myslisz ze pilmet jest lepszy.

Od czasu gdy (rok remu) ,,brzeg" go skupil to tez sa slabo wykonane

Ja rok temu na wiosne kupilem pilmeta 615 a za 2 tygodnie sie dowiaduje ze pilmet zostal sprzadny;)

 

PS. od numeru fabrycznego 06060 (+/- 10 oczek) w zwyz sa z brzegu (moj ma 06041), a byl jeszcze taki przekret ze byly produkowane w brzegu (na gorszych materialach) a miale jeszcze na tabliczce ,,pilmet wroclaw". Wiem, bo mam kontakty z pracwonikiem fabryki podbono w brzegu sa traktowani jak ,,psy''

Po pierwsze wątpię żeby jakikolwiek pracownik miał ochotę pracować w Brzegu z Wrocławia. Bo z tego co się orientuję to dojazd kosztuje a płace we Wrocławiu są dużo wyższe. A po drugie to nie Brzeg przejął Pilmet Tylko Unia. A po trzecie to nie bardzo wiem dlaczego miały by być produkowane z innych materiałów.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

wiesz sambao by naj mniej ja tak slyszalem od jednego z pracownikow,

a z dojazdem to maja spory kawalek:)

 

a ,,A po trzecie to nie bardzo wiem dlaczego miały by być produkowane z innych materiałów.''

a dla tego ze kazda fabryka chce wyprodukowac najtanszym kosztem :wacko:

No coz poczekajmy na opinie uzytkownikow pilmetow


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

A co powiecie o Krukowiaku 400litrowym z lancami 12 m? Muszę się coś zorientować, bo nasz na spółkę nie zdaje egzaminu. Cena, jak to ktoś wyżej słusznie zauważył jest dość wygórowana. Za tą cenę można mieć dwa opryskiwacze Jar-Metu 400litrowe. Jak jest z ich jakością ? Z góry dzięki za odpowiedzi <_<


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Mamy krukowiaka APOLLO 1500 , pełen wypas (komputer itd. ), mieliśmy belkę 15 m PHX , była do niczego , gięła się , ale wymienili nam na tą drugą hydraulicznie składaną i jest OK <_<


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja mam opryskiwacz Goliat 3500l 30m PHN chodził już 2 sezony i narazie bezawaryjny bardzo dobry sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!napiszcie jak się sprawuje goliat plus z phnn 21m komp bravo 300s a może warto dopłacić ok 25tyś zł i wziąść "hardiego ranger"2500l belka spb z 21m komp hc 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam apollo 1500 15m,jest po pierwszym sezonie i jedyną rzeczą która się popsuła jak na razie to szybkozłączka od hydrauliki. ogólnie maszyna jest ok. ale jest kilka rzeczy które mogłyby być inaczej zaprojektowane.a pisanie że uprawy na polach gdzie pracują polskie opryskiwacze to brednie nie mające uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carlos4ever    3

hej mam taki pytanko czy macie opryskiwacze krukowiak

jak wam sie spisuja itp

Witam ja mam Krukowiaka zbiornik 1100 litrów i belka 16m. I powiem ci tyle że nigdy więcej krukowiak! Po pierwsze słaby materiał, kratownica na której jest zamontowana belak ciągle pękala, co było pospawane to pekało obok spawu. Podobnie kilka razy prawie zgubiłem ośke bo spawy puściły i oska trzymała sie tylko z jednej strony. Co tam jeszcze jak tylko go kupiliśmy od razu trzeba było przerobić mocowanie zaworów i pompy. Sama pompa była tak zamocowana na dyszlu że uderzały w nią cięgła i w końcu musiałem kupić nową pompę. Kuzyn ma pilmeta europa 3021 i zero problemów jedyny problem jaki miał to zostawił na noc otwarte okno w ciągniku i mu komputer zalało. Ja teraz kupiłem europe II 2518 jakos na dniach odbieram. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

ja mam Krukowiaka Apollo 2tys belka 21 od 2004roku i jestem z niego zadowolony jedyna wada to farba mam lance rozkładane chydraulicznie i nic sie nie dzieje zero pekniec miałem brac drugiego Krukowiaka ale cenowo wiadomo w tych czasach trza ciąc gdzie sie da wziełem Burego Pelikana mam nadzieje ze niebede załowac wyboru


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja właśnie stoję przed wyborem apollo 1000litrów 15m czy pilmet 1600 15m belka ? Powiedzcie czy w apollo tam jest dobrze podziałka z wodą wyskalowana bo ta beczka nie jest kwadratowa i myślę że jest tam spore przekłamanie? A prześwit pod opryskiwaczem tak dla zbóż w puźniej fazie wystarczy koło 24cale czy może to 32 lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Niewiem jak teraz to robią ale ja mam apollo z 2004rok i mam dwie skale na zbiorniku z boku na srodku i z przodu po prawej stronie i powiem ci ze jest oki sprawdzałem licznikiem i wszystko sie zgadza Koła posiadam 32 i niema problemu


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj