Skocz do zawartości

Zdjęcie

KRUKOWIAK

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 22:18

KRUKOWIAK ja mam apollo 1500 15m,jest po pierwszym sezonie i jedyną rzeczą która się popsuła jak na razie to szybkozłączka od hydrauliki. ogólnie maszyna jest ok. ale jest kilka rzeczy które mogłyby być inaczej zaprojektowane.a pisanie że uprawy na polach gdzie pracują polskie opryskiwacze to brednie nie mające uzasadnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KRUKOWIAK Dzisiaj, 20:59
  •  

#22 Share Carlos4ever

Carlos4ever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 23:02

KRUKOWIAK

hej mam taki pytanko czy macie opryskiwacze krukowiak
jak wam sie spisuja itp

Witam ja mam Krukowiaka zbiornik 1100 litrów i belka 16m. I powiem ci tyle że nigdy więcej krukowiak! Po pierwsze słaby materiał, kratownica na której jest zamontowana belak ciągle pękala, co było pospawane to pekało obok spawu. Podobnie kilka razy prawie zgubiłem ośke bo spawy puściły i oska trzymała sie tylko z jednej strony. Co tam jeszcze jak tylko go kupiliśmy od razu trzeba było przerobić mocowanie zaworów i pompy. Sama pompa była tak zamocowana na dyszlu że uderzały w nią cięgła i w końcu musiałem kupić nową pompę. Kuzyn ma pilmeta europa 3021 i zero problemów jedyny problem jaki miał to zostawił na noc otwarte okno w ciągniku i mu komputer zalało. Ja teraz kupiłem europe II 2518 jakos na dniach odbieram. Pozdrawiam.

#23 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 20:38

KRUKOWIAK ja mam Krukowiaka Apollo 2tys belka 21 od 2004roku i jestem z niego zadowolony jedyna wada to farba mam lance rozkładane chydraulicznie i nic sie nie dzieje zero pekniec miałem brac drugiego Krukowiaka ale cenowo wiadomo w tych czasach trza ciąc gdzie sie da wziełem Burego Pelikana mam nadzieje ze niebede załowac wyboru

Małorolny jestem. (106ha)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 06 luty 2010 - 16:51

KRUKOWIAK ja właśnie stoję przed wyborem apollo 1000litrów 15m czy pilmet 1600 15m belka ? Powiedzcie czy w apollo tam jest dobrze podziałka z wodą wyskalowana bo ta beczka nie jest kwadratowa i myślę że jest tam spore przekłamanie? A prześwit pod opryskiwaczem tak dla zbóż w puźniej fazie wystarczy koło 24cale czy może to 32 lepsze?

#25 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 06 luty 2010 - 18:19

KRUKOWIAK Niewiem jak teraz to robią ale ja mam apollo z 2004rok i mam dwie skale na zbiorniku z boku na srodku i z przodu po prawej stronie i powiem ci ze jest oki sprawdzałem licznikiem i wszystko sie zgadza Koła posiadam 32 i niema problemu

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2010 - 23:06

KRUKOWIAK

ja właśnie stoję przed wyborem apollo 1000litrów 15m czy pilmet 1600 15m belka ? Powiedzcie czy w apollo tam jest dobrze podziałka z wodą wyskalowana bo ta beczka nie jest kwadratowa i myślę że jest tam spore przekłamanie? A prześwit pod opryskiwaczem tak dla zbóż w puźniej fazie wystarczy koło 24cale czy może to 32 lepsze?

Nic ci nie da duży prześwit opryskiwacza ciąganego.Szkody powoduje ciągnik i to on jest najsłabszym ogniwem.Co ci z wysokich kol,jeśli tylni most ciągnika ma prześwit ok 45 cm?Nie warto się na takie chwyty nabierać,tym bardziej ze za to płacisz. :unsure:

#27 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 07 luty 2010 - 09:23

KRUKOWIAK hmm spoko ale ogólnie polecieli byście tego krukowiaczka? A ta belka jak się spisuje ta stabilizacja działa to troszkę? ona tak solidnie wygląda? A no i to kopiowanie kół traktora?

#28 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 07 luty 2010 - 12:47

KRUKOWIAK xemit zgadzam się z tobą co do prześwitu szczególnie dolny zaczep i każde wystająca sruba ciągnika niszczy zboże.ja mam apollo 1500l. 15m.recznie rozkładany ,jestem z niego zadowolony choć nie które żeczy mogli lepiej rozwiązać .kopiowanie sladów kół działa poprwanie,stabilizacja nigdy nie dorówna zachodnim maszyną ale jak sie ma dobrze uprawione pola to nie ma problemu ja mam dodatkoy siłownik przy stabilizacji dobre to jest jak sie ma pola pofałdowane.a u mnie nic narazie nię pęka.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2010 - 16:55

KRUKOWIAK Znam gościa który zażyczył sobie koła(chyba 36"),a opryskiwacz spina z ciągnikiem MF 255.Prześwit tego ciągnika to ok 30 cm,a bajer w postaci wysokich kół,kosztował sporo,dodatkowo środek ciężkości tego opryskiwacza jest podniesiony i jego stabilność obniżona.Czasem warto pomyśleć czy sprzedawca nie wciska nam kitu i czy wydatek jest uzasadniony i potrzebny.Chociaż jak kto lubi wysokie koła w opryskiwaczu,to niech kupuje zgodnie z zasadą-" kto bogatemu zabroni" :unsure:

#30 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 07 luty 2010 - 17:12

KRUKOWIAK http://www.otomoto.p...=show&id=B31047 a co panowie myslicie o tym?? niezly sprzet mi sie podoba nie wiecie jaka cena pilmeta z belka 12 m i zbiornikiem 1000l??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:01

KRUKOWIAK Ja mam pytanie głównie do użytkowników opryskiwacza Krukowiak- czy naprawdę one mają tak słabą stabilizację belki ???? ;) . Ja już takiego zamówiłem i nie wiem czy to był dobry wybór ??? :unsure:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#32 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:33

KRUKOWIAK Od 2003 roku mam apollo /18 i nie ma się co oszukiwać jak koło wpadnie w jakąś koleinę to i stabilizacja nie pomoże jednak na normalnych polach maszyna godna polecenia. W trakcie użytkowania nie wystąpiła żadna awaria a powłoka lakiernicza nie wykazuje żadnych odprysków czy rdzy.

#33 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 07 luty 2010 - 19:35

KRUKOWIAK Ja mam Krukowiaka Heros 600l 10 sezonów,jeżeli chodzi o zamontowane podzespoły zachodnich firm to wszystko ok.Natomiast elementy wykonane przez Krukowiaka są beznadziejne belka i jej pseudostabilizacja,hydraulika podnoszenia belki.Następnym moim opryskiwaczem będzie Hardi duża kasa,ale warto.

#34 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:54

KRUKOWIAK W Krukowiaku Apollo jest podobno możliwość stabilizacji belki poprzez trapez lub wahadło. Który z nich jest lepszy ???

Sorki. Już się dowiedziałem u producenta. Jakby kogoś to interesowało to stabilizacja trapezowa jest w belkach rozkładanych ręcznie, a wahadłowa w rozkładanych hydraulicznie (podobno lepsza)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#35 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:55

KRUKOWIAK Dobra Panowie jadę po tego krukowiaka apollo no i napiszcie mi tutaj na co mam zwrócić uwagę przy oględzinach? no i co tam może być wadliwe najczęściej? a i tam ten zawór jest włoski stało-ciśnieniowy i jak go się ustawia i o co tutaj chodzi? A w tych oprawkach 4 pozycyjnych da się przekręcić tak żeby wyłączyć dyszę? pozdrawiam

#36 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 18 luty 2010 - 15:49

KRUKOWIAK Wystarczy ze przekrecisz lekko oprawke i juz nie bedzie leciec a na stan to wsumie chyba zeby lance nie były popekane i czy zbiornik na mocowaniach nie jest poprzecierany

#37 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:01

KRUKOWIAK Witam z powrotem w temacie;) Sprowadziłem tego Krukowiaka na podwórko;) Śmisznie to śladuje za traktorkiem:D hehe ogólnie fajnie się zapowiada ta maszynka;) ale mam kilka problemów mianowicie takie:
1. Ktoś może wytłumaczyć tak po chłopsku po co jest ta kompensacja ciśnienia w zaworze, i jak to ustawić?
2. Mam załamany przewód idący do belki polowej załamał się przy samej belce w tym uchu takim z pręta metalowego. Wymieniać ? czy tak zostawić? a no i jeśli już jakie polecacie węże ?
3. Mam do wymiany manometr bo jest rozwalony i tam jest w nim jakaś poduszka z olejem tak jak kiedyś w starym pilmecie czy normalnie ciecz to pcha tą wskazówkę:P hehe ? coś muszę wiedzieć przy wymianie odpowietrzaniu tego?
4. Tam są 2 wlewy pierwszy jest z rozwadniaczem a drugi to samo sito to po co ten drugi? coś tam można zamontować? może do płukania butelek ten pręt?

#38 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:19

KRUKOWIAK A instrukcji to nie dali?
Jak nie masz to zdzwoń do Krukowiaka powinni przysłać.
Manometr zalany gliceryną /tam nie ma seperatora drgań jak w Pilmetach/
Jakiej firmy osprzęt ARAG?
Dwustopniowa regulacja ciśnienia na zaworze głównym z koryktorami ciśniena na sekcjach?
Tak że instrukcja na początek potrzbna bo trochę trzeba by pisać.
Teraz zobaczyłem zdjęcia i tak na zaworze główny masz regulację wstępną i dokładną a na sekcjach korektory czyli pięć sekcji włączonych czy jedna ciśnienie ma być jednakowe.

#39 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:31

KRUKOWIAK Dali instrukcję spoko nawet ale wiesz ciezko to zrozumieć tam mma osprzęt właśnie Araga a no i mam dwustopniową tą kompensację, czyli normalnie wymienię wykręcając i wkręcając normalnie nowy manometr tak ? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:34