Skocz do zawartości

Zdjęcie

SAME Roller 50

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share thesykacz

thesykacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 10:30

SAME Roller 50

Witam. Mam problem z rollerem 50 została zrobiona pompa wtryskowa i zostały wyregulowane zawory koszt całego zabiegu kosztował 2800zł. Ciągnik po odebraniu od mechanika ma swoją moc na 1,2,3 biegu na 4 brakuje mocy,,ciągnik pusty'' i zaczął kopcić na niebiesko. Roller odebrany od mechanika miesiąc temu.Naprawa kosztowała sporo pieniędzy i chce się dowiedzieć od was za nim pojadę do warsztatu w którym był robiony czy to normalne ,,chyba nie'' ze kopci na niebiesko   ? Czym to jest spowodowanie? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SAME Roller 50 Dzisiaj, 16:24
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 14 listopad 2015 - 15:57

SAME Roller 50

Co skłoniło Cię do regeneracji pompy wtryskowej? Jak zachowywał się ciągnik przed naprawą? Jakie były objawy, kolor dymu?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli kopci na niebiesko to typowy objaw spalania oleju.

Zacznij od najprostszych rzeczy:

- brudny filtr powietrza

- zasysanie oleju przez odmę

- nieszczelne lub zużyte turbo

- silnik bierze olej (pierścienie, tuleja, gniazda zaworowe)

Sprawdź ciśnienie na poszczególnych cylindrach.

Odkręć kolektor i zobacz, z którego cylindra wydobywa się ten niebieski dym?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 17:10

SAME Roller 50 Za niebieski dym mogą być też odpowiedzialne wtryski, u mnie 3p kopcił strasznie, a po wymianie wtrysków na nowe problem ustał.

#4 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 18:45

SAME Roller 50 Ja też uważam że to może być wina układu paliwowego gdzieś dostają się pecherzyki powietrza albo się wtrysk przycina .

#5 Share thesykacz

thesykacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 20:04

SAME Roller 50

Pompe regenerowałem z tego wzgledu ze tankowałem niewłasciwe paliwo. Same nie utrzymywał równych obrotów, przy ruszaniu gasł, brak mocy, niebieski dym, duzo palił. Po zaprowadzeniu do mechanika zdjagnozował ze wszystkie konców wtrysków lały, i pompe trzba zregenerować. A wiec to zostało zrobione cały układ paliwowy został wyczyszczony wraz z bakiem. Sprawdził cisnienie a poszczególnych cylindrach jest bardzodobre. Nie prosiłem go o wyregulowanie zaworów momo to wyregulował twierdząc ze były rozregulowane. Po odebraniu ciągnika roller bardzo stukał(klepał) wiec zaprowadziłem go do poprawy jak się okazało zawory scisnoł za bardzo, po ponownym odebraniu wydawało się ze jest wszystko OK. Tydzień temy przy kopaniu bauraków cukrowych pokazał się pod górę dym niebieski i zostało to do dzisiaj. Jest troszkę mocniejszy niż przed naprawą ale nie jest to co powinno bym byc bo mam przekonianie po rollerze kolegi takim samym i jest znacznie mocniejszy. Jak myslicie mógł wstawić tandetne częsci oszykując mnie.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 14 listopad 2015 - 20:32

SAME Roller 50

Jak odpalał ciągnik przed naprawą? Były problemy z odpaleniem?

Gdyby WSZYSTKIE końcówki lały prawdopodobieństwo odpalenia byłoby niemalże niemożliwe. Druga sprawa już po odpaleniu kopciłby na czarno, jak lokomotywa.

Co do fachowości mechanika to mam poważne wątpliwości na podstawie ustawienia luzu zaworowego - każdy po skończeniu podstawówki ustawi to poprawnie.

Odkręć kolektor wydechowy i zlokalizuj z którego cylindra wydobywa się ten niebieski dym?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#7 Share thesykacz

thesykacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:59

SAME Roller 50

odpalał tylko ciężko było mu sie wkręcić na obroty jak był zimny. znów na ciepłym silniku miał odchyly ze niekiedy gasł.

#8 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 14 listopad 2015 - 22:38

SAME Roller 50

Skoro nie kopcił na czarno lecz ciężko wkręcał się na obroty to wskazuje że jeden lub dwa wtryski były "zatkane".

Co do gaśnięcia to wina leżała po stronie pompy wtryskowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 13:57

SAME Roller 50 Wystarczy że pompka zasilająca będzie słaba albo filtr będzie zanieczyszczony lub inne przeszkody powodujące niewystarczający dopływ paliwa do pompy wtryskowej i objawy będą podobne .