Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krone 130S- szukam właścicieli ze Świętokrzyskiego

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 23:39

Witam
Szukam właścicieli prasy Krone KR 130S z wiązaniem siatką. Chodzi mi o to by podjechać do kogoś i zobaczyć jak jest zamontowany aparat od siatki oraz pozostałe elementy siatki. Ponieważ mam montować całe wiązanie siatki w takiej prasie a nie wiem jak to wszystko jest zamontowane :)

Jeśli był by ktoś tak dobry i mógł mi porobić bardzo dokładne zdjęcia całej siatki zaczyna-wszy od drążka do mocowania rolki siatki, kończąc na sposobie mocowania mechanizmu od siatki  i linek jak są one poprowadzone

Edytowany przez johenek, 15 listopad 2015 - 18:39.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krone 130S- szukam właścicieli ze Świętokrzyskiego Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 14 listopad 2015 - 18:48

Znajdż właściciela,postawcie prasy obok siebie i do roboty.O ile ona była wcześniej z siatką oryginalną będzie łatwiej. Chociaż z krone miałem mało wspólnego,lecz wypowiem się na podstawie welger 12 i 12s,dodatkowe otwory i ich umiejscowienia końcowki wałków np.do zamocowania napędu,i dziesiątka innych dupereli które wyglądają bez znaczenia ,naprawdę mogą poprawić samopoczucie,bym zapomniał katalog części nieważne w jakim języku,na sucho można sporo się skapnąć i zobaczyć co brakuje.Powodzenia

#3 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:46

Montował będe do prasy w której była siatka ale ktoś zdemontował, Brakuje tam jedynie samego aparatu, tylko nie wiem jak on jest zamocowany z prawej strony i na jakiej zasadzie jest załączana siatka oraz jak powinny iść linki od noża :(
Dlatego szukam właścicieli z okolic i podjechał bym i zobaczył co i jak, ale niestety jakoś nikt się nie przyznaje że takową maszynę posiada :(

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 15 listopad 2015 - 15:10

w welgerce 12s załączana jest poprzez wysłanie  prądu do elektromagnesu ,ten z kolei powodu poprzez niby zapadkę naciąga pasek klinowy i napędza siarkę znajdującą się między rolkami.Po krótkiej chwili pasek rozlużnia się,siatkę ciągnie bela sama.         Regulacja  owinięc jest to niby poganiaczka napedzana z jednego ze wcześniejszych wałków i przesuwa ona następne ustrojstwo w rodzaju działania  grzechotki klucza,do momentu spadku z urwiska,spadając odbezpiecza naciagnięty nuż który z wielką prędkością jak i siłą uderza siatkę i przeciwnuż.       Ruchu nie pamiętam z 15 cm,a ma  przeciąć lub przemiażdrzyć 120 cm siatki ,i to kużwa na wszystkim jest regulacja.      Bym zapomniał o hamulcu siatki ,wszak błyskawicznie musi ona zatrzymac się po odcięciu jak i lużno startować przy zaczęciu owijania.        Nie będę dalej motał bo u ciebie krone.      Ciesz się że już posiadała siatkę i obyś miał kompletną resztę i rób zdjęcia przy rozkręcaniu bo nie sposób zapamiętać ilości gwintów.......   .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:34

Kolego ja się zajmuje zawodowo naprawami maszyn rolniczych i serwisuje około 50 sztuk pras, z czego 3 to krone ale niestety bez siatki :(
Więc wiem jak jest zamontowana siatka w pozostałych prasach z wyjątkiem Krone

KPK Kumurun Team