Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małe gospodarstwa nie liczą się biznesowo?

117 odpowiedzi na ten temat

#81 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 11:10

u nas tez mogło byc 320 euro na ha, tylko cwaniaki sobie wymyslili PROW dla wybranych, gdzie jeden dostaje 1 milion albo wiecej dofinansowan a drugi wcale bo nie ma znajomosci i układów, dlatego mamy dopłaty po 170 euro bo PROW i urzedników obsługujacych ten cały syf trzeba z czegos opłacic

moim zdaniem powinno byc tylko jpo w całym kraju i nic poza tym, a w agencjach powinno sie wywalic conajmniej 50% darmozjadów noszacych papierki z pomieszczenia do pomieszczenia

gdyby to było naprawde dobrze pomyslane i gdyby było tylko jpo to bysmy dostawali 400-500 euro do ha

Tu się w zupełności zgodzę ze urzędnicy przejadają nasze pieniądze co powiat to Agencja i pełno urzędników którzy wyznaczają nam plany co i jak mamy siać. A przecież rolnik wie lepiej co mu się lepiej opłaca tony papierów do wypełniania doradcy itp. poco to? Bez urzędników których trzeba opłacać mieli byśmy normalne rolnictwo anie patologie: uprawy orzecha, mielenie traw ekologicznych itp. odnośnie PROW zobaczcie w pomorskim kto dostał na Maszyny.: Spółki zoo, Kancelaria prawna ze słupska cz. to są rolnicy? To jest Kolesiostwo PSL i inni, normalny rolnik nie dostanie nic! Jak tak ma być ze urzędnik decyduje to lepiej podzielić te pieniądze na wszystkich! A tych biurokratów wywalić nikomu oni nie są potrzebni!!!!!

U nas też mogło być inaczej gdyby Agencje ANR sprzedawały ziemie Rolnikom? Jak ja chciałem kupić ziemie to musiałem mieć dwóch Żyrantów, a kto ci podpisze? czy sama w sobie ziemia nie jest dla ANR zabezpieczeniem? + Wadium? To nie samochód!!! a Duńczykom za gotowke bo oni maja pieniądze!!! I to ma być polityka? Sami idioci nami rządzą!!!

lub Działają na korzyść krajów, lub grup którzy ich sponsorują!!!! Czyli się sprzedali i nas też powoli wyprzedają!!!

Edytowany przez 1734, 28 listopad 2015 - 11:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Małe gospodarstwa nie liczą się biznesowo? Dzisiaj, 06:58
  •  

#82 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 18:30

Pan kiwi to chyba z miasta?z rol. Pan duzo do czynienia nie ma? a jak z miasta to pan chyba sam te orzechy choduje bo w wiekrzosci lekarze albo urzednicy itp. kupili te ziemie i sadzili orzech zeby tylko dotacje brac! zero sprzetu , 0 inwestycji i sami dla siebie stworzyli w polsce takie przepisy zeby bylo dla nich dobrze.PS. Prawdziwy rol. orzechem nie wykarmi swini itd.

To jednak pan pracownik sie wypowiada a nie wlasciciel gosp.

Zawsze o 12 w nocy piszesz nabzdryngolony?

Więc proszę cię przestań, bo nie wiadomo czy się żalisz czy chwalisz i wychodzi cyrk.

#83 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 21:11

Więc proszę cię przestań, bo nie wiadomo czy się żalisz czy chwalisz i wychodzi cyrk.

dobrze ! i wychodzi cyrk! Hiii.. Haa.. Hii..

Dobra, na pracownika nie zareagowałeś to chyba jesteś urzędnikiem z alkomatem? Hi..Ha.. Ha.. ;)

Edytowany przez 1734, 28 listopad 2015 - 21:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:ekologia, edukacja finansowa, medycyna naturalna

Napisany 29 listopad 2015 - 11:01

Napiszę jeszcze raz, mozemy być potentaem żywności ekologicznej Mamy najmniej zapaskudzoną ziemię chemią

Chętnie porozmawiam z właścicielami małych gospodarstw

Ratujmy Ziemię, tak szybko ginie
A my razem z Nią

#85 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 14:01

dobrze ! i wychodzi cyrk! Hiii.. Haa.. Hii..

Dobra, na pracownika nie zareagowałeś to chyba jesteś urzędnikiem z alkomatem? Hi..Ha.. Ha.. ;)

Kolega zapalił latarkę a ty po ścieżce ze światła uciekłeś przez płot?

#86 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 19:16

Jakieś konkrety? co uprawiać i gdzie to zbyć przede wszystkim?

Napiszę jeszcze raz, mozemy być potentaem żywności ekologicznej Mamy najmniej zapaskudzoną ziemię chemią

Chętnie porozmawiam z właścicielami małych gospodarstw

#87 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 09:26

Jak możesz podaj z jakich regionów jesteś? poszukaj w swojej okolicy chętnych do Rolnictwa Wspieranego Społecznie  wtedy wspólnie ustalicie co masz uprawiać

A jak masz jeszcze pytania zapraszam do rozmowy bezpośredniej na skypie

A my razem z Nią

#88 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 12:55

Jak możesz podaj z jakich regionów jesteś? poszukaj w swojej okolicy chętnych do Rolnictwa Wspieranego Społecznie  wtedy wspólnie ustalicie co masz uprawiać

A jak masz jeszcze pytania zapraszam do rozmowy bezpośredniej na skypie

Co to znaczy według ciebie "Rolnictwo wspierane Społecznie"?

#89 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:19

Jak ja chciałem kupić ziemie to musiałem mieć dwóch Żyrantów, a kto ci podpisze? czy sama w sobie ziemia nie jest dla ANR zabezpieczeniem? + Wadium? To nie samochód!!! a Duńczykom za gotowke bo oni maja pieniądze!!! I to ma być polityka? Sami idioci nami rządzą!!!

lub Działają na korzyść krajów, lub grup którzy ich sponsorują!!!! Czyli się sprzedali i nas też powoli wyprzedają!!!

Przepraszam Ja  na nich nie głosowałem mało tego Ja ich krytykuję to się mnie boją :) Nie Ja wymyśliłem to prawo.

Kolego nic innego tylko iść na konsultację do posła który jest w Twoim regionie i nie oszczędzać go tylko ostro się nim wyżywać i tak za każdym razem.

#90 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 12:58

Popieram obiema rękoma

A my razem z Nią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 08:14

Ktoś tu dobrze mówi . ja nie mogę starać się o rzadnego PROWa bo moje gospodarstwo jak twierdza urzędnicy nie jest wstanie utrzymac pogłowia na poziomie blisko 90 sztuk bo mam 19 ha i mówia mi że to nie możliwe . Przez co zmiejszają mi wielkośc ekonomiczna i maszyny które bym chciał np kupić na dofinansowanie to proponują mi kpinę np potrzebna mi dyskówka a oni że na mje gospodarstwo w zupełności kosa wystarczy  taka przenośnia . Mały nie może nic i nic nie dostaje tu sie napedza tylko more more i pakowanie kasy w dużuch by chyba całkiem wykupili mniejszych . Ale ok skoro taka politykę prowadzą sami przyczyniają się do zwiekszenia bezrobocia bo gospodarstwa upadają a często na nich pracuje mama ojciec i syn lub innu układ ale jak by nie patrzeć 3 osoby fizyczne . A jak tym osobom sie odbiera co rok żródło dochodu to oni obumieraja i stają sie bezrobotnymi.No chore! A te duże gospodarstwa typo 100+ zatrudniają jedna lub dwie osoby co na ich miejscu było np 5 małych i pracowało 15 osoób.

#92 Share ekolog

ekolog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 09:12

Masz dużo racji, tylko zważcie, że te wszystkie dopłaty mogą sie odbić ćkawką juz po nowym roku jak uwolnią sprzedaż ziemi. Dlatego małe twórzcie Rolnictwo Wspierane Społecznie i zaróbcie może mniej ale i poniesiecie niższe koszty

A my razem z Nią

#93 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 16:06

Ktoś tu dobrze mówi . ja nie mogę starać się o rzadnego PROWa bo moje gospodarstwo jak twierdza urzędnicy nie jest wstanie utrzymac pogłowia na poziomie blisko 90 sztuk bo mam 19 ha i mówia mi że to nie możliwe . Przez co zmiejszają mi wielkośc ekonomiczna i maszyny które bym chciał np kupić na dofinansowanie to proponują mi kpinę np potrzebna mi dyskówka a oni że na mje gospodarstwo w zupełności kosa wystarczy  taka przenośnia . Mały nie może nic i nic nie dostaje tu sie napedza tylko more more i pakowanie kasy w dużuch by chyba całkiem wykupili mniejszych . Ale ok skoro taka politykę prowadzą sami przyczyniają się do zwiekszenia bezrobocia bo gospodarstwa upadają a często na nich pracuje mama ojciec i syn lub innu układ ale jak by nie patrzeć 3 osoby fizyczne . A jak tym osobom sie odbiera co rok żródło dochodu to oni obumieraja i stają sie bezrobotnymi.No chore! A te duże gospodarstwa typo 100+ zatrudniają jedna lub dwie osoby co na ich miejscu było np 5 małych i pracowało 15 osoób.

Nie ma znaczenia dla konsumenta czy 1 ma 100 ha czy 10 po 10 ha. Dla każdego jest miejsce ale niestety nikt nie może żyć na takim samym poziomie a niektórzy by chcieli.  Każdy ma racje bytu ale musi inaczej prowadzić gospodarstwo nie ma opcji aby ten kto ma 10 ha żył tak samo dobrze jak ten co ma 100 ha (oczywiście przy tym samym rodzaju produkcji).Na wsi jest ukryte bezrobocie ale to nie znaczy, że te osoby nie pracują (pracują tylko na czarno bo obecny system emerytalny KRUS im to umożliwia). W dodatku skoro 3 osoby są wstanie prowadzić gospodarstwo 100 ha oznacza to, że w gospodarstwie 10 ha jest nieefektywnie wykorzystana siła robocza. 

#94 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 16:53

Dlatego tak robią z tym PROWem nie dając małym, bo mały nie kupi drogiej maszyny i nie nabije kasy dla ZACHODNICH fabryk, producentów maszyn.

Ciekawe co powiedzą cwaniaczki co mają po 100-300 hektarów i się naśmiewają z mniejszych jak przyjdą międzynarodowe korporacje i łykną takich po 100-300 hektarków bez mrugnięcia okiem.

I na koniec ilu ma więcej ode mnie, ale widze jak papudraczą w polu (mimo sprzętów konkretnych) i marnują Ziemie.

#95 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 03 grudzień 2015 - 17:25

pytanie ile ha to małe gospodarstwo? :)

#96 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 18:18

Co do papraniny w polu to wypada się cieszyć bo jak każdy by się przykładał to nagle mogło by się okazać że nadprodukcja i nie wiadomo co zrobić.

Najgorsi są bambry co maja po 100 i 200 hektarów  pośród kilku hektarowćów i myślą ze są grube ryby ale nie widzą że obok takich śledzi pływają naprawdę grube ryby...

#97 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2015 - 23:03

pytanie ile ha to małe gospodarstwo? :)

dobre pytanie podpisuję się pod nim

#98 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2015 - 23:06

gospodarstwo rodzinne czyli do 300 ha  :D

#99 Share BodzioandBodzio

BodzioandBodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 15:59

Czesc mam takie pytanie do was . Posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni 12 ha i chodowle swin ok 40-50 sztuk .  Klasa ziemi glownie 4 klasa troche 3 . Jesli bym chcal to jakos powiekszyc rozwinac to gospodarstwo pochnac je do przodu to co trzeby zrobic bo nie mam pomyslu. Za jakies kilkanascie lat bedzie bardzo duzo ziemi do sprzedania lub dzierzawy poniewaz w tych duzych gospodarstwach nie ma nastepcy ale ceny ziemi sa kosmiczne i nie stac mnie na kupno dodatkowych ha . A mazy mi sie spore gospodarstwo miedzy 50 a 100 ha byc moze jakies chlewnie wieksze tylko nie mam pomyslu jak to zaczac zeby chodz cos z tych planow mazen zrealizowac . A kredytow niewiadomo jakich tez nie hce a potem nie ma za co splacac i zostaje sie z niczym tak to bym nie chcial . CZekam na wasze pomysly

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 07 grudzień 2015 - 17:18

Z mazeń to ci napewno nic nie wyjdzie, ale już z marzeń coś może być:)