Skocz do zawartości

Zdjęcie

JCB 530-70 świeci się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kasztelan102

kasztelan102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 12:11

Witam

Przejechałem ładowarką około 3km. po czym ją zgasiłem. Następnego dnia z rana po odpaleniu silnika zaczęła się świecić i piszczeć kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni ( na czerwono ). Zgasiłem maszynę, sprawdziłem stan oleju na miarce i okazało się że tego oleju było bardzo mało. (ledwo dotykało miarki) Dzisiaj dolałem nowy olej odpaliłem silnik ale kontrolka dalej piszczy i świeci. Przejechałem się pare metrów w przód i tył, jednak problem nie ustał. Proszę o pomoc co może być przyczyną. Dodam, że biegi wchodzą, ładowarka jeździ jakby nigdy nic.Jako drugi problem, który istniał już od dawna dodam, że nie widzę różnicy w jeździe na 3 i 4 biegu. Tak jak by tej 4-ki nie było. Może te dwa problemy są ze sobą w jakiś sposób powiązane ?
Czekam na porady i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JCB 530-70 świeci się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Dzisiaj, 17:43
  •  

#2 Share Vroobel

Vroobel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 13:44

JCB 530-70 świeci się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Ja na Twoim miejscu sprawdzilbym ciśnienie pompy oleju na rozgrzanym silniku, wymienil filtry oleju jeżeli dawno nie zmieniane. Może czujnik się zawiesil przyczyn moze byc duzo

#3 Share kasztelan102

kasztelan102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:29

JCB 530-70 świeci się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Dzięki za odpowiedź. A powiedzcie mi gdzie jest ten czujnik który odpowiada za palenie sie kontrolki ciśnienia w skrzyni. Wychodzi tam jakiś kabel ? Jak ten czujnik wyglada jeśli jest ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:55

Olej w skrzyni mierzymy na pracującym silniku na biegu jałowym po uprzednim włączaniu biegu w przód i w tył 

#5 Share Dominik14741

Dominik14741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 12:24

JCB 530-70 świeci się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni Witam mam ten sam problem, mógł byś napisać co było przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krzysiek90

krzysiek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZĘTTT ROLNICZYYYYYYYYYYY<br />Ruszyła maszyna już nic nie zatrzyma kto wejdzie pod koła ten uciec nie zdoła ;]

Napisany 16 listopad 2016 - 16:54

Dzięki za odpowiedź. A powiedzcie mi gdzie jest ten czujnik który odpowiada za palenie sie kontrolki ciśnienia w skrzyni. Wychodzi tam jakiś kabel ? Jak ten czujnik wyglada jeśli jest ?

Najprawdopodobniej   masz za rzadki olej w skrzyni, czujnik znajduje sie pod ta osłoną i wygląda jak śróba z kostką.