Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyposazenie obory w poidla

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 20:03

ok dzięki za rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyposazenie obory w poidla Dzisiaj, 21:29
  •  

#22 Share szkodnik14

szkodnik14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 21:09

https://www.google.p...dło marco polo

#23 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 23:04

Te poidła z https://www.grene.pl...ierdzewnej.html dla Ciebie wystarczą po uszy. Mogą puszczać plastykowe korki, ale je można wywalić i wstawić zwykły metalowy. Mając nawet najgorsze poidła więcej zyskasz na mleku, przyrostach i wolnym czasie, niż stracisz od czasu do czasu je naprawiając. Montując, pamiętaj o zaworze na każde poidło osobno, bo awarie zawsze zdarzają się w święta lub długie weekendy. Lepiej dać z reki jednej czy dwóm sztukom, niż w święta latać z wiadrem po oborze.

Edytowany przez agromatik, 17 listopad 2015 - 08:07.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#24 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 19:23

dzisiaj patrzałem poidala po 54 zl szare i sprzedawca powiedział ze sa dobre i  ludzie je biora a ten zaworek można u niego dokupić jak cos się stanie i wszystkie drobne części sa, co myślicie o tym?

#25 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 19:41

a ile to chłopie masz lat? który sprzedawca przyzna sie, że handluje szmelcem i masz iść do konkurencji? nie no masakra. zapewne h200 oglądałeś... jedyna jego zaleta to taka, że jest tanie i popularne a w absolutnie każdym sklepie z akcesoriami rolnymi dostaniesz do niego części... a co my o tym myślimy starczy przeczytać temat, który założyłeś.. znów od nowa zaczynamy szukać poidła? podawac wady i zalety każdego nich?

#26 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 18:13

Ma ktoś z was takie poidła które mają zawór pływakowy? U mnie krowy mają tendencję do tego że naciskają język i trzymają a woda się leje, pomaga jedynie zawór i przykręcenie przepływu wody tylko że muszę ciągle to przestawiać bo jednym krowom brakuje wody i czekają aż się napełni a inne wylewają a takie poidło rozwiązało by ten problem bo woda uzupełniała by się do danego momentu samoczynnie, nie wiem tylko jak to się sprawuje

#27 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 18:28

Mam od roku przy cieletach w stodole pływakowe wersja 2.5litra. Sprawuje sie dobrze tzn zapomniałem o jego istnieniu... mam tańszą wersje z króćcem plastikowym do którego podpiąłem szybkozłaczką węża ogrodowego

Po pierwsze innej opcji jak montaż na ścianie nie widze, po drugie ten cały plastikowy króciec trzeba konlkretnie zabezpieczyć żeby go nie urwały...

Ja tego węża i szybkozłaczke włożyl w plastikową rure i przytwierdził do ściany... mam spokój.

Jeśli masz pomysł jak to solidnie zabezpieczyć to montuj.

Widziałem na allegro wersje z mosiężnym króćcem do podłączenia wody a cała miska chyba z żeliwa i ma pojemność 4litr.... może być mocniejsze ale znów ten króciec w bok wystaje... nie widze opcji żeby to przetrwało na rurze miedzy stanowiskami w uwięziówce

Edytowany przez lukbold, 20 listopad 2015 - 18:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 18:30

http://allegro.pl/po...5453978580.html ponad 6kg żeliwa, zapowiada się obiecująco. Elegancko montuje się do przegrody a całe przyłącze zbytnio wystawać nie będzie poza obrys poidła więc powinno się sprawdzić.... A co tam autor tematu wkońcu zamontował? albo dalej kibelkowanie?

#29 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 21:57

Może nie jest złe ale miałbym dwie uwagi:

1. Mocowanie prezentuje się średnio, nie jestem pewien czy zapobiegnie obróceniu się poidła na rurze. Jest za to proste w montażu i inne poidła też tak mają.

2. Blacha osłaniająca zawór - mogłaby być z nierdzewki.

Trzeba by wypróbować ale ja tego na razie nie zrobię - mam do zamontowania pięć nieużywanych żeliwnych poideł. Mają one może ponad trzydzieści lat, bardzo głęboką  żeliwną miskę w środku powlekaną czymś białym i pokrywkę...

#30 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 22:22

malowanie, powlekanie ważna sprawa... koledze w mleku wyszły cuda z bakteriami..... tzn bakterie których naturalne środowisko to wody zastoiskowe.... patrzy w te stare żeliwne poidła a tam jeden wielki glut... poszły na złom. czeka na nowe badania mleka. u mnie też śliski glut przy krowach i tylko czekam na potwierdenie jego teorii i zaraz wszystkie wylatują z obory.... ale dla krów pływakowe niepotrzebne w zasadzie

#31 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 16:07

wyposazenie obory w poidla Ma ktoś może jakieś podgrzewane poidla i mógłby coś polecić?
Chodzi mi o te tanie Góra 500 za szt.
Chciałbym zamontować u opasow we wiacie a zwykłe wiadomo zamarza:-(

#32 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:16

koledzy ważna sprawa w marcu kończy mi się Młody Rolnik. Likwiduję po kontroli hodowlę świnek i bydła bo już nie mam z czego dopłacać.

Czy muszę zakładać bydłu poidła żeby spełnić dobrostan a świniom smoczki. Bo co sąsiad to inaczej mówi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 19:36

wyposazenie obory w poidla U siebie miałem kontrolę agencyjna i z weterynari i nie interesowały ich poidla aby tylko zgadzała się powierzchnia światło ściany bialkowane stacje deratyzacji tabliczki kolczyki ewidencje zakupu/opryskow atesty opryskiwacza i uprawnienia.
Kontrola gospodarstwa nie biorącego wtedy żadnego dofinansowania