Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług w odstawke

224 odpowiedzi na ten temat

#141 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 17:09

Pług w odstawke

Bajkopisarz jesteś Woowski, w Ameryce 3t zbierają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług w odstawke Dzisiaj, 21:13
  •  

#142 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2249 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 17:11

Pług w odstawke

A co to za problem 10ton/ha ? kwestia czy się opłaca tyle wkładać w pole aby to uzyskać żeby potem spredać po 550zł/t

#143 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 17:12

Pług w odstawke A ty niby taki zwykły Polak, 10 zbierasz...

#144 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 17 listopad 2015 - 17:17

Pług w odstawke Liczyłem z kumplem koszta, jego ochrona i nawożenie w stosunku do moich wychodziło drożej o jakieś 250-300zł. Wapnuje co dwa lata ale nie po 4t/ha tylko po 1,5-2t/ha. Więc suma summarum jest do przodu ok 400-500zł/ha, dodatkowo, pszenicę tą elitarną sprzedał po 810zł/t bo miał zakontraktowane jako na materiał siewny.
Także wszystko trzeba liczyć.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#145 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:14

Pług w odstawke Dożynkowy typ rolnika. Nie liczy się zysk i koszty. Liczy się to żeby na dożynkach go wyczytali że zbiera 10t. A jeżeli chodzi tylko o plony to jaki to problem dowalić wszystkiego ponad miarę i mieć 12ton. Też jest możliwe

Edytowany przez RolnikMati, 17 listopad 2015 - 18:56.

#146 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:17

Pług w odstawke Mamy taki sprzęt, bo nas na niego stać i potrzebujemy takiego sprzętu. Pokaże ci zdjęcia z mojego po orangeo pola i się zdziwisz, jak się ora. Plony mamy mniejsze? Ja miałem 9ton pszenicy a ty masz 10 ton żyta. Więc komu się bardziej opłaca?

Zamiast skiby na siebie nakładać, to u ciebie odstaja 30 centymetrów od siebie.

#147 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:21

Pług w odstawke Nasz sprzęt za grube miliony na które nas stać nic nam nie daje ale w innych tematach m.in. o strip tillu pyta się o plony po nich. Nie wiem po co. Chyba chce płacić miliony i zejść z 10t na 9

Edytowany przez RolnikMati, 17 listopad 2015 - 18:57.

#148 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:00

Pług w odstawke Haha. Toruń piaski? Toruń 2-3 klasa, hektar po 60 tysięcy. Zbieramy mniej, ale taniej nas to wychodzi, ty placisz za hektar 5000, bo wapnk, wysokiej klasy zboże, paliwo i nawóz, a sprzedaż i tak za 700, 10 ton masz z hektara, czyli 700 razu 10 to jest 7 tysięcy, odjąć 5 po musisz tyle włożyć, wychodzi 2 tysiące

Nas, w hektar wkładamy 2 tysiące: paliwo, nawóz i zwykle zboże z własnej hali. I sprzedany po 900, bo nie mamy tak obsylanego chemia zboża. Czyli 9 razy 900 jest to 8100. Odjąć 2000 to sześć tysięcy 1000. Na tej twojej tonie, jesteś straty 4100. Komu lepiej wychodzi mniejszym kosztem?

#149 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 listopad 2015 - 19:03

Pług w odstawke

Co do jakości orki u John175- to jest ona wykonana tak samo jak u kazdego w okolicy gdzie ma gospodarstwo(a znam te okolice i gospodarzy swietnie), Mało tego jego orka i tak jest bdb zrobiona u innych często przy wiekszej predkości( i nie mówie tu np o 9 km/h bo jest znacznie mniejsza) ziemie przerzuca np z 5 na 4 skibe i tworzą sie dziury ze sarna sie zmiesci. Musze przyznac ze uwagi i wątpliwości co do uprawy bezorkowej w okolicy w której John175 ma gospodarstwo sa w pełni uzasadnione, choć wyraża je dosyc dosadnie zreszta tak jak jej zwolennicy którzy sie tu udzielają

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2015 - 19:17

Pług w odstawke

Haha. Toruń piaski? Toruń 2-3 klasa, hektar po 60 tysięcy. Zbieramy mniej, ale taniej nas to wychodzi, ty placisz za hektar 5000, bo wapnk, wysokiej klasy zboże, paliwo i nawóz, a sprzedaż i tak za 700, 10 ton masz z hektara, czyli 700 razu 10 to jest 7 tysięcy, odjąć 5 po musisz tyle włożyć, wychodzi 2 tysiące

Nas, w hektar wkładamy 2 tysiące: paliwo, nawóz i zwykle zboże z własnej hali. I sprzedany po 900, bo nie mamy tak obsylanego chemia zboża. Czyli 9 razy 900 jest to 8100. Odjąć 2000 to sześć tysięcy 1000. Na tej twojej tonie, jesteś straty 4100. Komu lepiej wychodzi mniejszym kosztem?

co ty za bajki opowiadasz ?

2 tys to kosztuje uprawa pszenzyta na 5 klasie ursusem c360 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:19

Pług w odstawke Wiesz co to znaczy przenosnia?

#152 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:21

Pług w odstawke

U nas hektar po 80 ale co to ma do rzeczy?

To tylko wam tak płacą po 900...ale teorie skąd ty się urwałeś. Co ma chemia do tego, masz ekologiczne gospodarstwo?

Tomasz Dzięki za potwierdzenie jakie u nas są Ziemie, szkoda, że oni tego nie zrozumieją.

#153 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2015 - 19:24

Pług w odstawke

Wiesz co to znaczy przenosnia?

to ty piszesz o konkretach czy jestes poeta ?

#154 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:29

Pług w odstawke

Kolego Johny175, jeżeli uwazasz, że u ciebie można kupić ziemie po 80 tysięcy (agencja po tyle nie sprzeda) to koncze z tobą ta rozmowe, i proszę cie nie udzielaj się w moim temacie, bo stajesz nie znasz się na rolnictwie o nie wiesz jak to się po naszemu robi.

Narazie.

Edytowany przez SZYMANOX, 22 listopad 2015 - 17:22.
Wyzwiska

#155 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 listopad 2015 - 19:38

Pług w odstawke

Kolego Johny175, jeżeli uwazasz, że u ciebie można kupić ziemie po 80 tysięcy (agencja po tyle nie sprzeda) to koncze z tobą ta rozmowe, i proszę cie nie udzielaj się w moim temacie, bo stajesz nie znasz się na rolnictwie o nie wiesz jak to się po naszemu robi.

Co z tego że on to potwierdził, jak i tak jesteś idiota co ora na 3 metry 5 skibowym pługiem.

Narazie.

Widzisz kolego on ora (lub orze) a ty bys pewnie nawet nie poskrobał, a plony ma bardzo wysokie, ale jest to zasługa odpowiedniej technologi, która  w gospodarstwie Dominika sie sprawdza

A tonu twojej wypowiedzi  nawet nie bede komentował

#156 Share John175

John175

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:44

Pług w odstawke

Takie są ceny Ziemi na przteagach i w obrocie prywatnym. musiałoby przypaść 60 na skibe, niestety tylko 50 jest maks hehe, jaki pajac ten woowski.

Przepraszam za ten ton wypowiedzi moderatora ale kto ich tu wpuścił.

#157 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:57

Pług w odstawke Niestety rozmowa w tym temacie zaczyna sięgać dna... A szkoda.

Jedno mnie cieszy- pomimo tego, że pajacujecie ze sprzętem za miliony a plony macie takie same albo niższe.

Nie chodzi o to, żeby plony mieć wyższe, tylko o to, żeby taniej je uzyskać. Jak już wcześniej napisałem, ja oszczędzam bez mała 20l/ha, dodatkowo, rośliny wysiewam rzadko, nie po 200kg tylko 140-150kg/ha co daje mi dodatkowo ponad 100zł/ha oszczędności. Więc przy tych samych nakładach na nawozy i opryski co przy uprawie tradycyjnej i tych samych wydajnościach, dzięki uprawie bezorkowej jestem na + dodatkowe 250zł/ha. Jest już wymierna korzyść. Kolejna rzeczą jest to, że ciągniki rocznie robią ok 1/3 mniej mth, co również przekłada się na ich mniejszą awaryjność i rzadsze przeglądy. Do tego trzeba dodać dużą oszczędność czasu, który jest bezcenny.
A jeżeli plon jest większy niż przy uprawie płużnej to jest to po prostu dodatkowy powód do radości i satysfakcji z pracy.
Tak sytuacja wygląda u mnie i tak jak napisałem wcześniej, jak na razie jestem zadowolony z uprawy bezorkowej i będę ją stosował. Czy wrócę do pługa? Wszystko się okaże, niczego nie wykluczam.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#158 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 20:31

Pług w odstawke w mojej galerii jest zdjęcie z orki na 4b ił pług ustawiony na 4x48 także zaprzaszam .
kula07 brawo ująłeś to dobrze jedynie ja nie sieje tak zadko bo moje gleby nie sa takie dobre

#159 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 20:52

Pług w odstawke
Na V i VI klasie sieję praktycznie tak samo, zależnie od odmiany. Ostke siałem po około 160kg/ha Ale Linusa i Franza na IV klasie siałem po niecałe 140kg. Rzepak z kolei w zeszłym sezonie na tych samych stanowiskach co Ostke siałem po 2,3kg. Najważniejsze są równomierne wschody, nie zależnie czy jest to gliniasta górka czy piach.

Edytowany przez Kula07, 17 listopad 2015 - 20:53.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 21:43

Pług w odstawke

@SzymonWoowski czemu się dziwisz tym 10t jak ten John z żuław, a tam orzą dno rzeki, wody nie brakuje. Nie jeden 11t napewno już tam miał, a co tu mówić o 10t.