Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka stodoły

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 21:04

Przeróbka stodoły Witam, mam pytanie do Was koledzy i koleżanki mianowicie próbuje przerobić stodole na boks dla opasów na wolnostanowiskowy na głebokiej ściółce wymiary tego boksu 6x9 drzwi będę wykuwał żeby obornik usuwać turem, stół paszowy będzie obok na przejazdówce i mam pytanie bo mam dylemat co zrobić a mianowicie: chce opuścić kojec tam gdzie byczki bedą chodzić o 40 cm względem stołu i na krawędzi stołu zrobić murek 20 cm żeby paszy nie wciągały do środka. Wiec od wysokości murku byłoby to 60 cm i moje pytanie czy nie bedzie to za dużo bo chciałbym trzymać tam byczki od okolo100-150 kg do pełnego opasu a tez nie chciałbym zrobić tego za płytko żeby nie usuwać obornika zbyt często. Prosze o wasze opinie i sugestie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka stodoły Dzisiaj, 03:09
  •  

#2 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 21:49

Przeróbka stodoły

ja jestem na identycznym etapie i zrobie 40 cm stół i 10 cm murek  i to wystarczy, a jak obornik urosnie wyzej to sie schylą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 10 listopad 2015 - 16:38

Przeróbka stodoły

wydaje się dość głęboko.Weź pod uwagę fakt, że małe sztuki mogą mieć problem z sięgnięciem do paszy.Myślę, że 10 murku starczy.0,5 metra parkietu to już sporo.Też mam zamiar zrobić budynek na byczki ale takie do roku.Jak masz zamiar zabezpieczyć konstrukcję dachu?No i jak mądrze zrobić drzwi wjazdowe.Chodzi mi o to jak zabezpieczyć nadproże?Waszym zdaniem korytarz paszowy 2,4m wystarczy żeby wjechać ciągnikiem z turem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 21:05

Przeróbka stodoły Drzwi wykuwam w ścianie i zalewam nowe słupki zbrojone wewnątrz 4 drutami żebrowanymi i do tego bedą dospawane i wmurowane haki od drzwi. Na tych slupkach bedzie tez trzymać sie nadproze.