Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger RP220 Master - nie podnosi podłogi ani podbieraka

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:10

Witam
Mam problem z prasą RP220 z sterownikiem Balercontrol III, mianowicie nie można podnieść podbieraka ani podłogi. Zaraz po sprowadzeniu także to nie działało ale po kilkukrotnych próbach zaczęło wszystko działać. Sprasowałem nią około 100 balotów i nic się nie działo, po sezonie prasa została wyczyszczona i postawiona pod chmurką(niestety właściciel sprzętu nie ma wiat na maszyny) i wszystko do końca działało tak jak powinno. Ostatnio przyjechał klient obejrzeć tą prasę a tu lipa bo opuścić się dało ale podnieść niestety już nie mimo podczepienia ciągnika o dużej wydajności hydrauliki. Po włączeniu hydrauliki w ciągniku puchną aż węże ale nie działa ani podłoga ani podbierak :( Gdy odkręciłem węża od siłownika od podłogi i włączyłem podnoszenie to zwęża ledwo co leciał olej. Sprawdziłem i wyczyściłem styki przy elektrozaworach przy rozdzielaczu ale nic nie pomogło :(
Tak mi się jeszcze przypomniało że jak włączę podnoszenie podłogi to podłoga delikatnie się podniesie około 2cm i dalej nie idzie

PS: Może ja źle podłączam węże, bo konserwuje i naprawiam około 40 pras w okolicy i mogło mi się już coś pomieszać.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger RP220 Master - nie podnosi podłogi ani podbieraka Dzisiaj, 07:08
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 22:18

Welger RP220 Master - nie podnosi podłogi ani podbieraka Podlaczasz hydraulike prez euro czy przez przejsciowke ze zwyklych na euro? Czy gdy weze puchna przy ciagniku puchna tez przy podbieraku gdy chces go podnies?

Edytowany przez zetores, 08 listopad 2015 - 22:21.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 22:34

podłączam normalnie szybkozłączkami Euro, puchnie tylko jeden wąż ten na który jest podawane ciśnieni i żaden inny 

KPK Kumurun Team

#4 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 09 listopad 2015 - 08:23

Welger RP220 Master - nie podnosi podłogi ani podbieraka mogłeś nie tak podłączyć. pewnie na tym wężu jest zawór zwrotny (kierunkowy)

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#5 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 08:28

a jak jest przy odłączonym sterowniku?

#6 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 21:18

podłączałem na rużne sposoby i nie ma różnicy, jutro sprawdzę co się dzieje na wyłączonym sterowniku i wam napiszę

KPK Kumurun Team

#7 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:28

Welger RP220 Master - nie podnosi podłogi ani podbieraka 1) dochodzi napiecie do elektrozaworu?
Nie)- sprawdz sterownik, kable, i bezpieczniki, przekazniki w sterowniku.
Tak)- 2) slychac pykniecie przy elektrozaworze?
Nie) 3 sprawdz styki, i przejscie- robisz tak( podlaczas pod jedno wejscie kabel plusowy. Pod.
, drugie : probowke i z drugim koncem minus) tak jak lampki w choince
, 4. swieci?:
, nie: uszkodzona cewka elektrozaworu
, tak. Zle podlaczone węze lub zaciety zawor
Ps. Najlepuej miec miernik uniwersalny. Wszystko pod obciazeniem elektrycznym

Edytowany przez zetores, 10 listopad 2015 - 19:30.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 21:00

wszystko to już sprawdzałem i wszędzie dochodzi prąd tak jak powinien, słychać jak cewki działają. Myślę że to bardziej usterka mechaniczna bo za pierwszym razem nie zaczęło to działać od razu tylko stopniowo na początek zaczęła podnosić się podłoga jakieś 10cm później co próba to coraz więcej aż w końcu działała jak powinna natomiast podbierak zaczął działać gdy podłoga zaczęła działać.

KPK Kumurun Team

#9 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 23:39

Welger RP220 Master - nie podnosi podłogi ani podbieraka A nie masz czasem silownika dwustronnego? Byc moze w jedna strone sie cos blokuje na weze.a po drugie
Jak masz wylaczony elktromagnes na rozdzielaczu to powinno co innego zadzialac. Wiec moze powrot nie dziala

Edytowany przez zetores, 11 listopad 2015 - 19:35.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#10 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 21:15

zgadza się siłowniki od podłogi są dwustronnego działania... Dziś podpiąłem tak jak mówiłeś bez podłączonego komputera, nic się nie dzieje :(
Już mi ręce opadają bo są kupcy na tą prasę a ja nie wiem jak naprawić ten złom :(

KPK Kumurun Team

#11 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 23:04

Welger RP220 Master - nie podnosi podłogi ani podbieraka Proponowal bym ci narysowac sobie schemat hydrauliki. Najlepiej sie naprawia jak sie wie co do czego sluzy i jakie ma dzialania, czyli poznac prawie kazdy szczegol hydrauliki. Porob nam moze zdj i przedstaw to jak ze schematem.
Jest jeszcze jeden sposob. Klucz w lape i odkrec przed zaworem tam gdzie sie blokuje i po. Chodzi o to abys sprawdzil co ci nie przepuszcza oleju.

Uwaga!!! Niechci nie przychodzi na mysl calkowite blokowanie oleju gołą reką ani dotykania strumienia. Znam przypadki jak niektorym olej weszedl pod skóre.. A z nią pewnie dalej do krwi... Noi oczywiscie okulary ochronne..

Poprostu sprawdz gdzie masz duze cisnienie a po jakim zaworze nie masz wgl. Wystarczy tylko lekko popuscic
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#12 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 13:49

Kolego i jak poradziłeś sobie z tym problemem? Mam wersję profi, i o ile podbierak podnosi ładnie to po przęłączeniu w panelu na elektrozawór podłoga rusza się w zakresie 1-2cm i dalej nie idze, zawór działa, miernikiem nie sprawdzałem, ale w samodiagnostyce nie wykrywa żadnych błędów w zaworach, olej idzie - czuć że węże puchną, zawór zwrotny na weżu też otwarty. Może ta podłoga jest jakoś zapieczona bądź jest tam jakiś sworzeń zabezpieczający? Jak ona u was działa ? po prostu ustawiacie zawór podłogi w panelu i już działa czy są jakieś warunki aby to mogło zadziałać? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 16:39

porusza się tylko 2 cm bo wąż puchnie. ogólnie jak będziecie coś robili na siłe to coś uszkodzićie. nie idzie? to odpuście męczenie hydrauliki

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M